11:211398/4/3
در راستای تحقق مدیریت دانش
تجربیات کارکنان ملی حفاری مستند‎سازی می‎شود

مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران از مستند سازی تجربیات سازمان در راستای مدیریت دانش خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران،‌ مهدی عرشیان با اشاره به اهمیت مستند سازی تجربیات و دانش ضمنی و صریح، توضیح داد: دانش صریح شامل کتاب ها،  گزارش ها و  دستورالعمل ها می شود.

وی گفت: بخش عمده ای از دانش یک سازمان، برخاسته از تجربیات کارکنان آن سازمان است که حاوی نکات ظریف انجام کار، نحوه رفع چالش ها، راهکارهای جدید برای صرفه جویی در وقت و هزینه و مواردی است که به عنوان دانش ضمنی تلقی می شود.

عرشیان به تجارب کارکنان شرکت ملی حفاری در چهار دهه گذشته در بخش های عملیاتی، فنی، مهندسی  و پشتیبانی اشاره کرد و افزود: این مدیریت درصدد مستند سازی تجربیات همکاران شاغل و پیشکسوتان این صنعت  است که در این راستا برنامه ریزی لازم صورت گرفته است.

مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: در همین ارتباط این مدیریت با همکاری مدیریت منابع انسانی شرکت در نخستین گام، فهرست همکارانی که در سال جاری و سال آینده به افتخار بازنشستگی نائل می شوند را تهیه و براساس برنامه ریزی صورت گرفته، ضمن دعوت از آنان در قالب مصاحبه های حضوری، تجارب ارزشمند آنان را ثبت و ضبط خواهد کرد.

وی گفت: با هدف استفاده از همکاری دانشگاه ها، یک پروژه پژوهشی نیز با یکی از دانشگاه های کشور در حال پیگیری است که در این چار چوب علاوه بر ایجاد بستر نرم افزاری برای مستند سازی و به اشتراک گذاری تجارب سازمان، متدهای علمی و قالب های تخصصی مورد استفاده قرار می گیرد.

عرشیان افزود: با توجه به استقرار ویرایش جدید (2015) استاندارد مدیریت کیفیت ایزو 9001  در شرکت ملی حفاری از سال جاری و قید شدن مدیریت دانش به عنوان یکی از الزامات مهم در این استاندارد، بخشی از اقدامات در این خصوص برنامه ریزی شده است.

وی اظهار کرد: علاوه بر مستند سازی و  به اشتراک گذاری تجارب سازمان، در زمینه مالکیت فکری شرکت نیز، برنامه ریزی شده تا با شناسایی و ثبت موارد متعدد از جمله نتایج پروژه های پژوهشی، ابتکارات و ابداعات به نام شرکت، زمینه استفاده از حق مالکیت فکری ، خلق ارزش افزوده و ایجاد مزیت رقابتی برای شرکت فراهم شود.

22885/4

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری


کلمات کليدي
عرشیان، مستندسازی، شرکت ملی حفاری ایران، مدیریت دانش
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


حفر دهمین حلقه چاه نفتی میدان مارون با کاربست دکل ۹۳ فتح
امضای تفاهم‎نامه همکاری شرکت ملی حفاری و توسعه صنایع نفت و انرژی
امضای تفاهم‌نامه همکاری شرکت ملی حفاری و دانشگاه آزاد خراسان رضوی