10:391396/10/24
مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان تاکید کرد:
اجماع شرکت‎های نفتی برای جمع‎آوری گازهای همراه نفت

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت: شرکت‌های نفتی برای جمع‌آوری گازهای همراه تلاش‌های زیادی کرده‌اند و همه ما دست به دست هم می‌دهیم تا مشکلات رفع شوند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سلطان کمالی در نشست بررسی مشکلات ناشی از فعالیت‌های نفتی در خوزستان و لزوم مدیریت اصولی انتشار آلاینده‌های خروجی از فلرهای نفتی اظهار کرد: نباید حفاظت محیط زیست خوزستان یا مرکز بهداشت خوزستان در این خصوص از مجرای تهدید وارد شوند، زیرا تهدید و شکایت منجر به زندانی شدن یک فرد یا تعطیلی یک واحد تولیدی می‌شود.

وی افزود: شرکت‌های نفتی برای جمع‌آوری گازهای همراه تلاش‌های زیادی کرده‌اند و همه ما دست به دست هم می‌دهیم تا مشکلات رفع شوند.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان با اشاره به شاخص‌های مرکز بهداشت و حفاظت محیط زیست گفت: مشخص نیست که این شاخص‌ها صحیح هستند یا نه.

کمالی با اشاره به سابقه طرح شکایت از فعالیت‌های نفتی در اهواز ادامه داد: پیش از این حفاظت محیط زیست به دادستان شکایت و ادعا کرد که نفت‌های آلوده شرکت کارون در حال ورود به اهواز 3 است و گاز آن منجر به بروز مشکلاتی برای مردم اهواز می‌شود که این شکایت موجب شد حدود یک سال و نیم تولید بیش از 13 میلیون بشکه نفت متوقف شود. این در حالی است که ارزش تولید این 13 میلیون بشکه نفت حدود 800 میلیون دلار بود.

وی تصریح کرد: پس از بررسی‌ها مشخص شد مشکل آلودگی اگر ناشی از فعالیت‌های نفتی باشد، ناشی از گاز همراه نفت است و نه خود نفت.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان خطاب به مدیران محیط زیست و بهداشت خوزستان ادامه داد: شما چاه‌های نمکی در غرب کارون را بستید که در پی آن نزدیک به 800 میلیون دلار ضرر به دولت وارد شد و پس از آن متوجه شدیم آلودگی هوا و مشکلات تنفسی ناشی از درختان است. چاه نمکی چه ربطی به آلودگی هوا دارد؟

کمالی عنوان کرد: اگر آلودگی هوا ناشی از فلرهای نفتی است با مسئولیت خودمان فلرها را به مدت 10 روز می‌بندیم آیا مشکل آلودگی هوا حل می‌شود؟

وی بیان کرد: فلرینگ در طراحی کارخانه‌ها به صورت یک امر پیوسته نیست. فلر برای این است که اگر در کارخانه شما مشکلی پیش آمد و نتوانستید گاز را بگیرید گاز را بسوزانید. قرار نیست که فلرهای‌ ما همیشه گاز بسوزانند.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت: گازهای همراه باید جمع‌آوری شده و یا به مصرف داخلی برسد، یا صادر شود یا در واحدهای دیگر تزریق شود و گزینه دیگری غیر از این درست نیست.

 
کد خبر: 20880/4


منبع: روابط عمومی نفت و گاز اروندان


کلمات کليدي
اروندان، کمالی، گازهای همراه نفت، محیط زیست
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت
 
 
 
 


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 تقویت نیروی انسانی مبنای تحقق اهداف سازمانی است
زاگرس جنوبی، نامزد دریافت جایزه محیط زیست انستیتو انرژی انگلستان
مشعل بدون دود واحد بهره‌برداری اهواز 3 راه‌اندازی شد