13:561396/10/23

اجرای 2 خط لوله جدید انتقال نفت در شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از اجرای 2 پروژه خط لوله انتقال نفت در این شرکت با محوریت اقتصاد مقاومتی و در جهت تولید و اشتغال خبر داد .


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت، قباد ناصری در این خصوص گفت: این 2 خط لوله به طول 21200 متر با هدف تسهیل در فرآیند انتقال نفت تولیدی و همچنین صیانت از محیط زیست در 2 شهرستان مسجدسلیمان و ایذه اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه ها با تکیه بر اصل اقتصاد مقاومتی و استفاده از توانمندی پرسنل مدیریت عملیات و اداره تعمیرات خطوط لوله و همکاری بخش خصوصی صورت گرفت، افزود:  با اجرای این 2 عملیات اصلاحی ضمن نوسازی و ایمنی بخشی فرآیند انتقال، با جمع آوری و خروج خط لوله قدیمی از حریم مسکونی روستاها 220 هزار مترمربع از زمین های کشاورزی واقع در حریم خطوط لوله مذکور آزاد شد.

ناصری ادامه داد: با این اقدام، امکان کشت و زرع توسط روستاییان واقع در مسیر قبلی میسر شد. این اقدام می تواند نقش مهمی در توسعه روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستاییان ایفا کند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در تشریح ابعاد زیست محیطی این پروژه ها اظهار کرد: با انجام این اقدامات خطر پوسیدگی و نشت نفت و در نهایت آلایندگی محیط زیست مرتفع شد.

وی ادامه داد: با کمک این اقدامات، از سوزاندن مایعات گازی پالایشگاه تمبی جلوگیری شده و فرآورده های نفتی به جای سوزانیدن و ایجاد آلایندگی، فرآورش می شوند.

شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان یکی از 5 شرکت بهره بردار تابع شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب است که با ظرفیت فرآورش روزانه 169000 بشکه راهبری و مدیریت مخازن نفت و گاز  واقع در حوزه عملیاتی اش را براساس برنامه صیانتی و ابلاغی در گستره ای به وسعت 27000 کیلومتر مربع برعهده دارد . 

شماره خبر: 20878/3

کلمات کليدي
شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان، خط لوله
 
امتیاز دهی
 
 

بیشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت
 
 
 
 


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 ترمیم و بهسازی یک جاده روستایی به همت شرکت نفت‌وگاز مسجدسلیمان
جاده مسجدسلیمان - ایذه تا پایان امسال به بهره‎برداری می‎رسد
آغاز بهره‎برداری ازخط لوله اتصال فازهای ٦ تا ٨ به پالایشگاه سوم پارس جنوبی
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما