سه‌شنبه 26 دي 1396   12:35:50
 
13:561396/10/23

اجرای 2 خط لوله جدید انتقال نفت در شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از اجرای 2 پروژه خط لوله انتقال نفت در این شرکت با محوریت اقتصاد مقاومتی و در جهت تولید و اشتغال خبر داد .


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت، قباد ناصری در این خصوص گفت: این 2 خط لوله به طول 21200 متر با هدف تسهیل در فرآیند انتقال نفت تولیدی و همچنین صیانت از محیط زیست در 2 شهرستان مسجدسلیمان و ایذه اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه ها با تکیه بر اصل اقتصاد مقاومتی و استفاده از توانمندی پرسنل مدیریت عملیات و اداره تعمیرات خطوط لوله و همکاری بخش خصوصی صورت گرفت، افزود:  با اجرای این 2 عملیات اصلاحی ضمن نوسازی و ایمنی بخشی فرآیند انتقال، با جمع آوری و خروج خط لوله قدیمی از حریم مسکونی روستاها 220 هزار مترمربع از زمین های کشاورزی واقع در حریم خطوط لوله مذکور آزاد شد.

ناصری ادامه داد: با این اقدام، امکان کشت و زرع توسط روستاییان واقع در مسیر قبلی میسر شد. این اقدام می تواند نقش مهمی در توسعه روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستاییان ایفا کند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در تشریح ابعاد زیست محیطی این پروژه ها اظهار کرد: با انجام این اقدامات خطر پوسیدگی و نشت نفت و در نهایت آلایندگی محیط زیست مرتفع شد.

وی ادامه داد: با کمک این اقدامات، از سوزاندن مایعات گازی پالایشگاه تمبی جلوگیری شده و فرآورده های نفتی به جای سوزانیدن و ایجاد آلایندگی، فرآورش می شوند.

شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان یکی از 5 شرکت بهره بردار تابع شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب است که با ظرفیت فرآورش روزانه 169000 بشکه راهبری و مدیریت مخازن نفت و گاز  واقع در حوزه عملیاتی اش را براساس برنامه صیانتی و ابلاغی در گستره ای به وسعت 27000 کیلومتر مربع برعهده دارد . 

شماره خبر: 20878/3


کلمات کليدي
شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان، خط لوله
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     
 
امتیاز دهی
 
 

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
بیشتر
نسخه قابل چاپ
 

اخبار مرتبط
احداث 10 قطعه زمین چمن مصنوعی در حوزه عملیاتی شرکت مسجدسلیمان
توزیع بسته‎های فرهنگی میان دانش آموزان کم‎ بضاعت در مسجدسلیمان
خط لوله انتقال نفت لب سفید به اهواز به مدار بازگشت
 
تعداد بازديد اين صفحه: 169
  مقاله   گزارش   گفت‌وگو   یادداشت
 
 

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما