14:311398/4/3
مدیر منابع انسانی شركت ملی نفت ایران تاکید کرد:
ضرورت گفت‎‏وگوی رو در رو برای شناسايي و پيگيري مسایل کارکنان عملیاتی

مدیر منابع انسانی شركت ملی نفت ایران در دیدار با كاركنان عملیاتی مارون بر ضرورت گفت‎‏وگوی رو در رو برای شناسايي و پيگيري مسایل کارکنان عملیاتی تاکید کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدير منابع انساني این شرکت با كاركنان مجتمع صنعتي شماره 4 شركت بهره برداري نفت و گاز مارون ديدار كرد.

ناصر مولايي هدف از انجام اين بازدید را آشنايي با مشكلات كاركنان واحدهاي عملياتي شركت مارون در سطوح مختلف از رسمي تا اركان ثالث عنوان كرد و گفت: دشواري كار در حوزه مناطق نفتخيز جنوب با وجود گرماي مفرط و طولاني مدت افزون بر ماهيت سخت و پيچيده فرايند توليد بر هيچ كس پوشيده نيست اما همواره مسائل و مشكلات خاصي در لايه هاي مختلف منابع انساني وجود دارد كه تنها با گفتگوي رو در رو و حضور در واحدهاي عملياتي قابل شناسايي و پيگيري است.

وي پس از بازديد و گفتگوي گروهي و شخصي با كاركنان مجموعه صنعتي شماره 4 مارون اظهار کرد: اقدام های لازم در راستاي رفع مشكلات كاركنان اتخاذ خواهد شد چرا كه سرمايه انساني، ارزشمندترين دارايي شركت ملي نفت ايران است و لازم است با يك اولويت ويژه، نسبت به تامين خواسته هاي اين قشر كوشا، متعهد و متخصص صنعت نفت كشور وارد عمل شد.

1/26820

 

منبع: روابط عمومي شركت نفت و گاز مارون


کلمات کليدي
كاركنان عملیاتی، شركت بهره برداری نفت و گاز مارون، منابع انسانی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


مناطق نفت‌خیز جنوب برنامه مستقلی برای کارکنان قرارداد مدت موقت ندارد
 مسائل کارکنان عملیاتی شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی بررسی شد
چالش‎های مناطق نفتخیز جنوب، اروندان و ملی حفاری در چهار حوزه بررسی شد