جمعه 3 فروردين 1397   13:21:54
 
10:491396/10/24
از سوی مدیریت خدمات ویژه شرکت ملی حفاری صورت گرفت؛
انجام 2500 متر مشبک کاری چاه‎های فاز 14 پارس جنوبی

مدیر خدمات ویژه شرکت ملی حفاری ایران از موفقیت متخصصان اداره کل نمودارگیری (LOGGING SERVICES ) این مدیریت در انجام 2500 متر مشبک کاری هشت حلقه چاه در فاز 14 طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، علی دقایقی اظهار کرد: این کار تخصصی طی 23 عملیات فشرده بدون زمان انتظار و با دقت و سرعت کم نظیر تا عمق حدود 4800 متر صورت گرفته است.

وی متذکر شد: مشبک کاری 2500 متر از هشت حلقه چاه در فاز 14 به روش TCP در اندازه 3 و سه هشتم اینچ و در مدت 40 روز انجام شده است.

وی افزود: آخرین مراحل تکمیل هر حلقه چاه قبل از به تولید رسیدن مشبک کاری (PERFORATION ) است که بر اساس نتایج حاصل از نمودارگیری پتروفیزیکی مخزن صورت می پذیرد.

دقایقی گفت: این عملیات بر روی چاه های حفر شده در موقعیت سکوی A فاز پیش گفته انجام و در جریان آن از 34 هزار گلوله مشبک کاری با بهره مندی از دستگاه لوله مغزی سیار مدیریت خدمات فنی حفاری شرکت استفاده شده است.

مدیر خدمات ویژه شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه در خلال مشبک کاری این چاه ها 9 نمودار گاما ری  (GR ) به شیوه MEMORY جهت تصحیح عمق نیز صورت گرفت، خاطر نشان کرد: با مشبک کاری هشت حلقه چاه توسط متخصصان این شرکت در مقایسه با ارائه این خدمات از سوی شرکت های خارجی در مجموع از خروج  9 میلیون و 500 هزار یورو ارز از کشور جلوگیری شده است.

وی با اشاره به اینکه مدیریت خدمات ویژه یکی از بخش های زیر مجموعه معاونت مدیرعامل در امور فنی مهندسی شرکت است، یادآور شد: پیش از این مشبک کاری چاه های فازهای 17 و 18 پارس جنوبی نیز از سوی شرکت ملی حفاری انجام شده بود.

یادآور می شود عملیات توسعه فاز 14 پارس جنوبی با هدف تولید روزانه 56 میلیون و 600 هزار متر مکعب گاز ترش و 75 هزار بشکه میعانات گازی در منطقه ویژه اقتصادی پارس در دست اجرا است.

تولید روزانه افزون بر یک میلیون تن گاز مایع و یک میلیون تن اتان مصرفی واحدهای پتروشیمی و روزانه 400 تن گوگرد از دیگر تولیدات این فاز خواهد بود.

 

کد خبر: 20881/4


منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایرانکلمات کليدي
دقایقی، حفاری، فاز 14، مشبک کاری
 
امتیاز دهی
 
 

بیشتر
نسخه قابل چاپ
 

اخبار مرتبط
آیین رونمایی منطقه فناوری انرژی خوزستان برگزار شد
  • 1396/12/19 شنبه آیین رونمایی منطقه فناوری انرژی خوزستان برگزار شد
    آیین رونمایی منطقه فناوری انرژی خوزستان (ITEC) با حضور استاندار، هیاتی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی، روسای مراکز علمی و پژوهشی، پارک علم و فناوری و شرکت های نفتی استان خوزستان برگزار شد.
شرکت ملی حفاری و انرژی دانا تفاهم‎نامه همکاری امضا کردند
تاکید مدیرعامل ملی حفاری بر اهمیت مدیریت دارایی‎های فیزیکی
  • 1396/12/13 يكشنبه تاکید مدیرعامل ملی حفاری بر اهمیت مدیریت دارایی‎های فیزیکی
    مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت ملی حفاری ایران با اشاره به اینکه از سال 93 با ابلاغ وزارت نفت، مدیریت دارایی های فیزیکی در این شرکت شکل گرفته است، تصریح کرد: تحقق این نظام نامه در شرکت ملی حفاری ایران بسیار با اهمیت بوده و به نوعی نقش کلیدی ایفا می کند.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 470
  مقاله   گزارش   گفت‌وگو   یادداشت
 
 

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما