12:411396/12/21
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران:
حضور ملی حفاری در پروژه های برون مرزی قوت می‎گیرد/ عمان و قطر در انتظار مذاکره

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران با بیان اینکه به زودی خبرهای خوشی از نتیجه مذاکرات با عراق اعلام می شود، گفت: به زودی با عمان و قطر نیز وارد مذاکره می شویم.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سپهر سپهری صبح امروز (21 اسفندماه) در آیین امضا تفاهمنامه همکاری با شرکت اویک، ضمن ابراز خرسندی از این همکاری، گفت: شرکت ملی حفاری ایران متناسب با شرایط روز و بازار رقابتی حاکم در صنعت نفت و گاز در حال تغییر و تحول است.
سپهری ادامه داد: هدف ما در ملی حفاری حرکت در مسیر تکمیل زنجیره ارزش است، همان کاری که گروه اویک به عنوان نمونه موفق تکمیل زنجیره ارزش نفت و گاز در طی این سال ها انجام داد. در واقع این شرکت کار خود را از بخش پایین دستی آغاز کرد اما اکنون در جایگاهی است که کل زنجیره تولید نفت و گاز، مهندسی و اجرا را در اختیار دارد.     
وی با بیان اینکه همکاری اویک و ملی حفاری هم افزایی در هر دو مجموعه را به همراه دارد، گفت: دیدگاه  شرکت ملی حفاری بر پایه رعایت اصول اقتصاد مقاومتی بنا شده است. نگاه به درون، استفاده از پتانسیل های داخلی و بازاریابی حتی در خارج از کشور از اولویت های ماست.
سپهری افزود: هم اکنون شرکت های داخلی از جمله ملی حفاری و اویک دارای ظرفیت های خوبی هستند که با هم افزایی این پتاسیل ها می توان به خوبی از پس انجام پروژه های توسعه ای در داخل و خارج از کشور برآمد.  
وی اظهار امیدواری کرد که شرکت ملی حفاری ایران بتواند در برنامه های توسعه ای مناطق نفتخیز جنوب که به زودی از سوی مقام عالی وزرات نفت اعلام می شود، همکاری خوبی با گروه اویک داشته باشد.
سپهری اظهار کرد: شرکت ملی حفاری ایران در شرایط حاضر به دنبال ارائه خدمات و سرویس های جانبی حفاری است و تنها تمرکزش بر حفاری و دکل داری نیست. این شرکت هم اکنون از میان 28 سرویس حفاری که در دنیا ارائه می شود قادر به ارائه 20 نوع سرویس آن هم با توان داخل و بهترین امکانات روز است. درضمن برای ارائه مابقی خدمات نیز برنامه داریم.
وی ادامه داد: با این اتحادی که امروز با گروه اویک شکل گرفت، انتظار می رود که به زودی این تفاهمنامه به توافقنامه و سپس به قرارداد منتج شود.
سپهری از همکاری و انجام فعالیت های برون مرزی خبر داد و گفت: هم اکنون با عراق مذاکرات به صورت جدی انجام شده و به زودی خبرهای خوبی اعلام می شود. همچنین فروردین 97 با عمان و سپس قطر وارد مذاکره می شویم.
وی با اشاره به تجربه موفق شرکت ملی حفاری و گروه اویک در پروژه فازهای 17 و 18 پارس جنوبی، گفت: امیدوارم از این پس نیز با درایت مجموعه اویک بتوانیم مسیر پیشرفت را بهتر از گذشته طی کنیم.
سپهری افزود: هم اکنون اویک، روند رو به رشد و فزاینده ای در حوزه توسعه میدان های نفت و گاز به ویژه میدان مشترک آذر داشته است. همچنین در انجام مذاکرات همکاری با شرکت های خارجی موفق عمل کرده. شرکت ملی حفاری ایران نیز هم اکنون با شرکت تات نفت مذاکراتی داشته که قطعا تجربه اویک در مذاکره با روس ها می تواند به ما در پیشبرد سریع تر مذاکراتمان کمک کند.
به گزارش NIOC، شرکت اویک و شرکت ملی حفاری ایران صبح امروز (21 اسفندماه) با هدف استفاده از توانمندی ها و امکانات یکدیگر و همچنین همکاری در اجرای پروژه های آتی و حضور در مناقصات تفاهمنامه همکاری امضا کردند.


شماره خبر:1/24521
کلمات کليدي
سپهر سپهری ، شرکت ملی حفاری
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


عملیات حفاری چاه‌های جدید آزادگان، نفت‌شهر و گچساران آغاز می‌شود
شرکت ملی حفاری ظرفیت‎‏های زیادی برای کار در سطح بین‎المللی دارد
پیام مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به آیین بزرگداشت سالگرد تاسیس شرکت ملی حفاری