13:481396/10/23
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب:
عمده آلاینده های نفتی در قالب طرح‌ آماک رفع شد

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تاکید کرد: با اجرای طرح آماک افزون بر ۹۰ درصد آلاینده های گازی این شرکت در حوزه عملیاتی اهواز، مارون، کوپال و منصوری جمع آوری شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت، بیژن عالی پور که در حاشیه نشست مشترک مدیران ارشد نفت با اعضای مدیریت بحران استان خوزستان سخن می گفت، یادآور شد: تولید و مصرف نفت در تمام نقاط جهان همراه با مقداری آلودگی است؛ بنابراین ادعا نمی کنیم که هیچ آلایندگی نداریم اما اطمینان می دهیم، در هیچ یک از پروژه های افزایش تولید، موضوع محیط زیست مورد غفلت واقع نشده است.

وی با اشاره به اینکه با سازمان حفاظت محیط زیست همکاری تنگاتنگی داریم‌، گفت: تمام مدارک و مستندات مورد نیاز برای ارزیابی زیست محیطی تولید نفت به سازمان های ذیربط تقدیم شده و تاکنون هیچ مدرکی دال بر اینکه آلودگی غیرمتعارف هوای اهواز بر اثر فعالیت صنعت نفت بوده، به اثبات نرسیده است.

عالی پور با تاکید بر اینکه علت افزایش آلودگی هوای کلان شهر اهواز را باید در جایی غیر از نفت،جست و جو کرد،خاطرنشان ساخت: آنچه در این میان مورد غفلت قرار گرفته، مصرف بی رویه نفت و فرآورده های نفتی است که هیچگاه مورد بررسی و اشاره قرار نمی گیرد؛ حال آن که در تمام دنیا تمرکز سازمان های حامی محیط زیست بر کاهش مصرف است.

وی با تشریح طرح های متعدد مرتبط با جمع آوری گازهای باقیمانده تصریح کرد: در سه بازه زمانی کوتاه مدت میان مدت و دراز مدت پروژه های زیست محیطی در دستور کار قرار دارد و شرکت هم از نگاه جلوگیری از هرزرفت سرمایه های ملی و هم حفظ محیط زیست این طرح ها را پیگیری می کند.

شماره خبر: 20877/3

کلمات کليدي
شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت
 
 
 
 


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 توسعه 6 مخزن نفتی جنوب اوایل سال آینده کلید می‎خورد/ افزایش اشتغال و توسعه زیرساخت‎های جنوب کشور
اولویت‎های برنامه‎ریزی تلفیقی مناطق نفت‎خیز جنوب تشریح شد
خدمات مناطق نفت‎خیز جنوب به دستگاه‎های اجرایی در پی بارندگی‎های اخیر