سه‌شنبه 26 تير 1397   00:28:33
 
08:591392/2/3
مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران تاکید کرد؛
تهاتر نفت با کالا؛ شیوه ای نوین برای درهم شکستن تحریم ها

مشاور مدیرعامل و سرپرست روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران گفت: این شرکت در ادامه بی اثر کردن تحریم ها، استفاده از شیوه تهاتر فروش نفت در مقابل کالا و تجهیزات را به عنوان یکی از شیوه های مطرح شده در وصول مطالبات نفتی مورد توجه قرار داده است.


غلامحسین اشرفی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با بیان این مطلب و با اشاره به راهکارهای مختلف برای خنثی کردن تحریم ها گفت: در همین راستا، تهاتر نفت با کالا به عنوان یکی از شیوه های موثر در این بخش پیش بینی شده است؛ ضمن اینکه شرکت ملی نفت ایران با هماهنگی بانک مرکزی راهکارهای دیگری نیز جهت وصول مطالبات خود در دست اقدام دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر استفاده از شیوه تهاتر کالا میان شرکت ها و کشورهای مختلف در حال گسترش است، یادآور شد: با توجه به مزیت های فراوان، امروزه بخشی از قراردادهای حوزه بین الملل به صورت تهاتر طراحی و اجرا می‌شود.

اشرفی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی یکی از ابعاد مثبت تهاتر ایجاد امنیت خاطر از وصول مطالبات حاصل از فروش نفت خام است؛ در عین حال استفاده از این شیوه مبادلاتی می تواند باعث تنوع بخشی به تجارت خارجی در حوزه صنعت نفت شود و از طرفی بر اساس برنامه ریزی های انجام شده بخش مهمی از درآمدهای نفتی به طرق مختلف دریافت می شود.

اظهارات سرپرست روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران درحالی مطرح می شود که پیش از این معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از شکل گیری کمیته تهاتر در ستاد وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داده و تاکید کرده بود که به تازگی برخی از کالاها با روش تهاتر وارد کشور شده اند.

حمید صافدل بهمن ماه سال گذشته در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران تاکید کرده بود که امکان فروش نفت از سوی بخش خصوصی با مصوبه دولت فراهم شده است و وزارت صنعت نیز از تهاتر کالا با نفت از سوی بخش خصوصی استقبال می کند.


کد خبر: 14125/5

 


کلمات کليدي
اشرفی، تهاتر نفت با کالا
 
امتیاز دهی
 
 

بیشتر
نسخه قابل چاپ
 

اخبار مرتبط
غلامحسین اشرفی، مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران شد
برنامه های اجرایی شرکت ملی نفت ایران در نمایشگاه هجدهم نفت تشریح شد
اشرفی؛ نمایش توانمندی های شرکت ملی نفت ایران در نمایشگاه شانزدهم سد تحریم ها را می شکند / 2 /
 
تعداد بازديد اين صفحه: 3173
  مقاله   گزارش   گفت‌وگو   یادداشت
 


 

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما