تماس با ما  خانه پست الکترونیک دانلود فیلم آلبوم تصاویر نقشه سایت سایت انگلیسی
پنجشنبه 30 شهريور 1396   16:51:44اصلاح ساختار نفت خام از اولویت های پژوهشگاه صنعت نفت اصلاح ساختار نفت خام و ارزیابی فرآورده های آن از جمله اهداف مهمی است که در صنعت نفت کشورمان دنبال می شود و در همین راستا پژوهشکده پالایش نفت در گروه های مختلف به فعالیت می پردازد.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، پژوهشکده پالایش یکی از پژوهشکده های پژوهشگاه صنعت نفت است که از یک گروه تجزیه و ارزیابی مواد مشتمل بر دو واحد تجزیه های شیمیایی، فیزیکی، و استاندارد، و تجزیه های دستگاهی و دو واحد پژوهشی قیر و راهسازی، و ارزیابی نفت خام و حلالها و روش های تفکیک تشکیل شده است.
واحدها این بخش شامل؛ گروه تجزیه و ارزیابی مواد، واحد پژوهش تجزیه های دستگاهی، واحد پژوهش تجزیه های شیمیایی، فیزیکی و استاندارد، واحد پژوهش قیر و راه سازی و واحد پژوهش ارزیابی نفت خام، حلالها و روشهای تفکیک است.
تجهیزات آزمایشگاهی هم از بخش های گوناگونی مانند: پژوهش تجزیه های دستگاهی، واحد پژوهش قیر و راه سازی، خدمات آزمایشگاهی در واحد نفت خام، حلالها و روشهای تفکیک و آزمایشگاه استاندارد تشکیل شده است.
فعالیت های اصلی واحدهای این پژوهشکده در سه زمینه: تحقیقاتی، خدمات مشاوره ای، و خدمات علمی و آزمایشگاهی  صورت می پذیرد.
اصلاح ساختار نفت خام و فرآورده ها، ارزیابی نفت های خام (تعیین مشخصات فیزیکی، شیمیاییو ترمودینامیکی)، بررسی و شناسایی و تولید انواع حلالهای شیمیایی ، تینرها و حلالهای نفتی مورد نیاز صنایع کشور، روشهای مختلف تفکیک و جداسازی مواد نفتی از جمله فعالیتهای تحقیقاتی این حوزه است که می توان به آن اشاره کرد.
 سایر موارد شامل؛ نحوه تولید انواع قیرها، افزایش مرغوبیت فرآورده های قیری، بهبود روشهای کاربرد قیر، فرموله کردن محصولات ویژه قیری، کاربرد قیرهای طبیعی، تحقیق در زمینه قیرهای قطرانی و فراورده های مربوطه، اصلاح قیر با افزودنی های مختلف از جمله پلیمرها، افزایش عمر آسفالت راهها، زمینه های مرتبط با راهسازی، و تدوین و اصلاح روشهای آزمایشگاهی است.
حل مشکل صنایع در زمینه پالایش و تولید مواد و فرآورده های نفتی به منظور بهبود کیفیت مواد تولیدی، مشاوره با تولید کنندگان محصولات قیری و صنایع راه سازی کشور، انتخاب انواع روشهای مناسب تجزیه ای جهت استخراج، جداسازی و شناسایی کیفی و کمی مواد آلی و معدنی از جمله خدمات مشاوره ای است که در این حوزه می توان ارایه کرد.
خدمات علمی و آزمایشگاهی این حوزه نفتی عبارت است از؛ تفکیک، تجزیه و شناخت مواد مختلف نفتی و شیمیایی توسط روشهای دستگاهی، شیمیایی و فیزیکی، کنترل کیفیت مواد مصرفی صنایع گوناگون، کنترل کیفیت قیرهای صادراتی، قیرهای تولیدی پالایشگاههای کشور، بتون آسفالتی راهها، انواع مختلف محصولات ویژه قیری (نظیر پوشش لوله ها، درزبندها، ماستیک ها، پرایمرها ، قیرهای محلول،امولسیونهای قیری، قیرهای پلیمری، مالچ و عایق های رطوبتی بام)، آزمایشهای استاندارد مربوط به نفت های خام، فرآورده های نفتی، حلال ها، ومواد مصرفی صنایع نفت، گاز و پتروشیمی.
دستاوردهای که در این رابطه وجود داشته است، واگذاری دانش فنی چندمحصول ویژه قیری، تولید امولسیونهای قیری در پالایشگاه، فرموله کردن و تولید بیش از 50نوع ماده و حلال خاص برای صنایع مختلف، تدوین انواع روشهای آزمایشگاهی و حل مشکل بسیاری از صنایع در زمینه پالایش و تولید مواد و فرآورده های نفتی است.
در خصوص اهداف و سیاست ها می توان به؛ انواع فرآورده های قیری، بهبود روش های کاربرد قیر، فرموله کردن فرآورده های ویژه قیر و ساخت محصولات جدید قیری، راه سازی، افزایش عمر آسفالت راهها اشاره کرد.
ارزیابی نمونه های نفت خام، روش های مختلف تفکیک و جدا سازی مواد نفتی از مخلوط های مواد شیمیایی و گروه های هیدروکربنی مختلف، بررسی و شناسایی و تولید انواع حلال های شیمیایی، تینرها و حلال های نفتی مورد نیاز صنایع  از دیگر اهدافی است که در این حوزه به چشم می خورد.
 
 
کلمات کليدي
نفت خام, پژوهشکده پالایش
 
امتیاز دهی
 
 

  • ارسال به دوستان
  • اضافه کردن به لیست دلخواه مرورگر
  • تعیین صفحه پیش فرض مرورگر
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1230

nioc در یک نگاه
گالری  تصاویر

مرور آخرین اخبار
بیشتر

بازدیدها
تعداد بازديد اين صفحه: 5315597
تعداد بازديد از سايت: 107723679
تعداد بازديد زيرپورتال: 8764686
اين زيرپورتال امروز: 1953
در امروز: 43315
اين صفحه امروز: 940
 
کلیه حقوق اطلاعات و مطالب این سایت محفوظ و متعلق به شرکت ملی نفت ایران است
Best View in 1024x768
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


مجری سایت : شرکت سیگما