جمعه 4 فروردين 1396   03:27:49
 
08:221395/11/6
معاون پژوهشی وزیر نفت:
پژوهشگاه، بازوی موثر پژوهشی و توسعه فناوری برای شرکت‌های اصلی وزارت نفت است

معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت در بازدید از پژوهشگاه صنعت نفت، این پژوهشگاه را بازوی موثر پژوهشی و توسعه فناوری برای شرکت‌های اصلی وزارت نفت دانست و گفت: این مرکز تحقیقاتی در سطح کشور و منطقه بی‌نظیر بوده و از ظرفیت بسیار بالایی نیز برخوردار است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حبیب‌الله بیطرف، معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، روز یکشنبه سوم بهمن‌ماه پس از بازدید از دستاوردها و امکانات بزرگ‌ترین مرکز تحقیقاتی خاورمیانه، با بیان اینکه پژوهشگاه صنعت نفت یکی از سرمایه‌های ملی در عرصه پژوهش و فناوری در حوزه نفت، گاز و پالایش به شمار می رود، گفت: ظرفیت‌های علمی، آزمایشگاهی و پژوهشی، از امتیازات مهم پژوهشگاه به حساب می‌آید که علاوه بر نقش ملی، ‌می‌تواند نقش مهم منطقه‌ای و حتی بین‌المللی در روند پیشبرد مسایل پژوهشی و فناورانه صنعت نفت ایران و منطقه ایفا کند.

وی بر ضرورت تجاری‌سازی محصولات و دانش‌های فنی به دست آمده در این مجموعه تاکید کرد و افزود: هدف پژوهشگاه از پژوهش، انجام تحقیقات کاربردی است که به سرعت در صنعت نیز مورد استفاده قرار گیرد و پژوهش‌های توسعه‌ای به عهده دانشگاه‌هاست.

بیطرف تصریح کرد: این معاونت از توسعه پژوهش کاربردی در پژوهشگاه حمایت می‌کند و ما همواره این مجموعه را به عنوان یک بازوی موثر پژوهشی و توسعه فناوری برای تمام شرکت‌های اصلی وزارت نفت می‌دانیم.

وی پژوهشگاه را مجموعه‌ای با ارزش و از سرمایه‌های جمهوری اسلامی دانست و بیان کرد: این مرکز تحقیقاتی در سطح کشور و منطقه بی‌نظیر بوده و از ظرفیت بسیار بالایی نیز برخوردار است.

معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت با تاکید بر بهره‌برداری از این ظرفیت در صنعت نفت، اظهار کرد: همواره باید روی ابعاد منطقه‌ای و بین‌المللی این ظرفیت کار شود تا پژوهشگاه با توانمندی بالای خود بتواند خدمات پژوهشی و فناورانه، به کشورهای همسایه و حتی در سطح گسترده بین‌المللی ارایه کند.

وی با اشاره به تحریم‌های ده ساله کشورمان بیان کرد: با وجود تحمل فشارهای زیاد در بخش های مختلف کشور، به واقعیت‌های ارزشمندی نیز دست یافتیم و آن خود اتکایی و روی آوردن به فناوری های داخلی و کاهش خرید محصولات آماده و خارجی است.

بیطرف با بیان این‌که وزارت نفت، برای توسعه فناوری، گام های مهمی در سطح کشور برداشته است،گفت: نمونه این اقدامات را می‌توان در قرارداد‌های وزارت نفت با دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها برای کسب دانش مهندسی مخزن و کسب فناوری‌های حوزه ‌پایین دستی و تولید لایسنس برشمرد که در بخش های مختلف صنعت نفت و گاز مورد بهره برداری قرار می گیرند.

شماره خبر: 19592/3
کلمات کليدي
پژوهشگاه صنعت نفت، توسعه فناوری
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     
 
امتیاز دهی
 
 

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
بیشتر
نسخه قابل چاپ
 

اخبار مرتبط
عضو هیات علمی پژوهشگاه نفت، برگزیده جشنواره برترین‌های نانو کشور شد
ابراز تمایل سریلانکا برای استفاده از توانمندی متخصصان پژوهشگاه صنعت نفت
پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت نالکو در حوزه فنی تبادل اطلاعات کردند
 
تعداد بازديد اين صفحه: 647
  مقاله   گزارش   گفت‌وگو   یادداشت
 


 

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


مجری سایت : شرکت سیگما