يكشنبه 6 خرداد 1397   10:06:57
 
08:221395/11/6
معاون پژوهشی وزیر نفت:
پژوهشگاه، بازوی موثر پژوهشی و توسعه فناوری برای شرکت‌های اصلی وزارت نفت است

معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت در بازدید از پژوهشگاه صنعت نفت، این پژوهشگاه را بازوی موثر پژوهشی و توسعه فناوری برای شرکت‌های اصلی وزارت نفت دانست و گفت: این مرکز تحقیقاتی در سطح کشور و منطقه بی‌نظیر بوده و از ظرفیت بسیار بالایی نیز برخوردار است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حبیب‌الله بیطرف، معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، روز یکشنبه سوم بهمن‌ماه پس از بازدید از دستاوردها و امکانات بزرگ‌ترین مرکز تحقیقاتی خاورمیانه، با بیان اینکه پژوهشگاه صنعت نفت یکی از سرمایه‌های ملی در عرصه پژوهش و فناوری در حوزه نفت، گاز و پالایش به شمار می رود، گفت: ظرفیت‌های علمی، آزمایشگاهی و پژوهشی، از امتیازات مهم پژوهشگاه به حساب می‌آید که علاوه بر نقش ملی، ‌می‌تواند نقش مهم منطقه‌ای و حتی بین‌المللی در روند پیشبرد مسایل پژوهشی و فناورانه صنعت نفت ایران و منطقه ایفا کند.

وی بر ضرورت تجاری‌سازی محصولات و دانش‌های فنی به دست آمده در این مجموعه تاکید کرد و افزود: هدف پژوهشگاه از پژوهش، انجام تحقیقات کاربردی است که به سرعت در صنعت نیز مورد استفاده قرار گیرد و پژوهش‌های توسعه‌ای به عهده دانشگاه‌هاست.

بیطرف تصریح کرد: این معاونت از توسعه پژوهش کاربردی در پژوهشگاه حمایت می‌کند و ما همواره این مجموعه را به عنوان یک بازوی موثر پژوهشی و توسعه فناوری برای تمام شرکت‌های اصلی وزارت نفت می‌دانیم.

وی پژوهشگاه را مجموعه‌ای با ارزش و از سرمایه‌های جمهوری اسلامی دانست و بیان کرد: این مرکز تحقیقاتی در سطح کشور و منطقه بی‌نظیر بوده و از ظرفیت بسیار بالایی نیز برخوردار است.

معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت با تاکید بر بهره‌برداری از این ظرفیت در صنعت نفت، اظهار کرد: همواره باید روی ابعاد منطقه‌ای و بین‌المللی این ظرفیت کار شود تا پژوهشگاه با توانمندی بالای خود بتواند خدمات پژوهشی و فناورانه، به کشورهای همسایه و حتی در سطح گسترده بین‌المللی ارایه کند.

وی با اشاره به تحریم‌های ده ساله کشورمان بیان کرد: با وجود تحمل فشارهای زیاد در بخش های مختلف کشور، به واقعیت‌های ارزشمندی نیز دست یافتیم و آن خود اتکایی و روی آوردن به فناوری های داخلی و کاهش خرید محصولات آماده و خارجی است.

بیطرف با بیان این‌که وزارت نفت، برای توسعه فناوری، گام های مهمی در سطح کشور برداشته است،گفت: نمونه این اقدامات را می‌توان در قرارداد‌های وزارت نفت با دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها برای کسب دانش مهندسی مخزن و کسب فناوری‌های حوزه ‌پایین دستی و تولید لایسنس برشمرد که در بخش های مختلف صنعت نفت و گاز مورد بهره برداری قرار می گیرند.

شماره خبر: 19592/3


کلمات کليدي
پژوهشگاه صنعت نفت، توسعه فناوری
 
امتیاز دهی
 
 

بیشتر
نسخه قابل چاپ
 

اخبار مرتبط
افزایه‌های حفاری ساخت ایران رونمایی شد
پژوهشگاه صنعت نفت و سازمان انرژی اتمی تفاهمنامه همکاری امضا کردند
شیرین سازی، کاهش گاز فلر و سولفور زدایی در اولویت انستیتو فرآورش گاز
 
تعداد بازديد اين صفحه: 4346
  مقاله   گزارش   گفت‌وگو   یادداشت
 


 

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما