10:091396/10/26
با موافقت دانشگاه جامع علمی کاربردی
رشته‎های جدید در مرکز علمی کاربردی حفاری ایجاد می‎شود

معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران از موافقت رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با ایجاد رشته های جدید در مقطع کارشناسی ارشد مرکز حفاری خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مهدی مهران اظهار کرد: با موافقت دانشگاه جامع علمی کاربردی، رشته های جدی حفاری در شامل مدیریت لجستیک در حوادث، مهندسی فناوری ارشد کنترل و پالایش پساب های صنعتی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه جامع علمی کاربردی حفاری ایجاد می شود.

وی با اشاره به اینکه مراحل تصویب و ابلاغ این رشته ها در مراحل پیگیری اداری قرار دارد، افزود: همچنین با توجه به فعالیت های صورت گرفته از سوی شرکت ملی حفاری ایران در کنترل و مهار فوران چاه های نفت و گاز پیشنهاد ایجاد رشته جدید در سطح مراکز آموزش عالی کشور تحت عنوان « کارشناسی حرفه ای ارشد مدیریت بحران های نفت و گاز» در مرکز آموزش علمی کاربردی حفاری به رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور ارائه شده است.

مهران به بازدید اخیر رییس این دانشگاه از مرکز آموزش علمی کاربردی شرکت ملی حفاری ایران و بخش های آموزشی و کارگاهی این شرکت اشاره کرد و گفت: محمد حسین امید، مرکز آموزش علمی کاربردی حفاری را در ردیف مجهز ترین مراکز زیر مجموعه این دانشگاه عنوان کرد. 

معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران در ارتباط با فرصت های موجود در جهت همکاری های علمی، آموزشی و پژوهشی میان این شرکت و دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور تصریح کرد: در خصوص زمینه های همکاری های مشترک، تفاهمنامه ای تهیه و به زودی به امضاء مدیرعامل و رییس هیئت مدیره شرکت و رییس این دانشگاه خواهد رسید.

مهران با اشاره به هم افزایی و همکاری های مستمر میان مرکز آموزش علمی کاربردی حفاری و مسئولان دانشگاه علمی کاربردی واحد خوزستان از جمله مسعود خدا پناه؛ رییس دانشگاه گفت: در نتیجه این تعاملات روند توسعه فضای آموزشی و ارتقاء رشته های تحصیلی پر شتاب دنبال می شود و شاخص بارز آن افزایش شمار رشته های کاردانی از سه رشته در سال 92 به هشت رشته، ایجاد یک رشته کارشناسی و افزایش تعداد دانشجویان از 120 دانشجو به حدود یک هزار و 200 دانشجو در زمان حاضر است.

وی با تشریح نظرات رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور و هیئت همراه در جریان بازدید از مرکز آموزش علمی کاربردی حفاری گفت: در نشستی که با حضور هیئت امنای مرکز با رییس و مسئولان دانشگاه صورت گرفت، بحث ارتقاء سطح علمی و آموزشی مراکز عملی کاربردی و استفاده از مزیت های منطقه آزاد اقتصادی اروند مطرح و مقرر شد مراکز آموزشی علمی کاربردی بالاخص حفاری با همکاری موسسات معتبر بین المللی از ظرفیت های موجود در زمینه جذب دانشجو و ارائه خدمات آموزشی به علاقه مندان از کشورهای منطقه استفاده کنند.

مهران در ادامه به کسب جایگاه یکی از 10 مرکز برتر زیرمجموعه دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از سوی مرکز آموزش علمی کاربردی حفاری اشاره کرد و افزود: چشم انداز آتی مرکز به عنوان قطب علمی تخصصی صنعت حفاری کشور، نگاه بنگاهداری و افزون  بر تامین نیازهای آموزشی داخلی، ارائه خدمات به متقاضیان خارج از کشور از جمله کشورهای منطقه است.

رییس مرکز آموزش علمی کاربردی حفاری در ادامه رشته های این مرکز در مقطع کاردانی را مشتمل بر مکانیک و برق دستگاه حفاری، عملیات، سیال، سیمان، اسید، برق صنعتی و ایمنی، کار و حفاظت فنی و رشته کارشناسی HSE عنوان کرد.

 

کد خبر: 20888/4


منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
مهدی مهران، دانشگاه جامع علمی کاربردی حفاری
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت
 
 
 
 


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 برگزاری 23 دوره آموزشی کنترل فوران چاه های نفت و گاز در ملی حفاری
تشریح جزئیات پذیرش دانشجو در دانشکده تخصصی ملی حفاری
برگزاری تورهای علمی آموزشی برای کارکنان شرکت ملی حفاری