:.
نمکزدایی
با اعتبار 234 میلیارد ریالی، کارخانه نمک زدایی میدان لب سفید راه اندازی می شود مدیر مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از پیشرفت 93 درصدی پروژه احداث کارخانه جدید نمک زدایی در میدان لب سفید خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید عبدالله موسوی از پیشرفت 93 درصدی پروژه احداث کارخانه جدید نمک زدایی در میدان لب سفید خبر داد و افزود: این نخستین کارخانه نمک زدایی است که در میدان لب سفید احداث می شود و 30 هزار بشکه در روز ظرفیت فرآورش دارد.
وی اظهار کرد: این پروژه در منطقه سخت گذر و کوهستانی در شمال استان خوزستان در دست اجراست و برای تسطیح کردن زمین مورد نظر 13 ماه عملیات خاکریزی و خاکبرداری صورت گرفته است.
موسوی، اعتبار این پروژه را 234 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: یکی از ویژگی های این پروژه احداث تلمبه خانه تامین آب از سد دز است و 18 کیلومتر خط لوله انتقال آب تا کارخانه نیز احداث شده است.
مدیر مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب افزود: تجهیزات نصب شده در این کارخانه شامل 2 دستگاه دیسالتر، 2 دستگاه هیتر، مخازن تحت فشار مایعات هیدروکربوری، گاز، سوخت و آب، کوره های پیش گرمکن نفت غیر مستقیم و ساختمان ها و تاسیسات جانبی است.
بر اساس این گزارش، میدان نفتی لب سفید درحوزه عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان واقع است؛ این شرکت راهبردی افزون بر 20 میدان نفت و گاز در گستره ای به وسعت 27 هزار کیلومتر مربع در شمال استان خوزستان را به عهده دارد.


شماره خبر:1/9022
منبع: روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب
کلمات کليدي
کارخانه نمکزدایی میدان لب سفید
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید