يكشنبه 6 خرداد 1397   10:08:07
 
14:231395/12/17
پایگاه خبری پلاتس نوشت:
صادرات محموله نفتا از ایران به ژاپن

در یک قرارداد مهم، یک تانکر برد بلند برای حمل یک محموله ۵۵ هزار تنی نفتای ایران به ژاپن برای ماه آینده میلادی اجاره شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از پایگاه خبری پلاتس، دلالان، مالکان و اجاره کنندگان تانکرهای سوخت گفتند، در یک قرارداد مهم، یک تانکر برد بلند برای حمل یک محموله 55 هزار تنی نفتای ایران به ژاپن برای ماه آینده میلادی اجاره شده است.
این تانکر ساخت سال 2009 که با پرچم باهاماس تردد می کند، قرار است طی دو هفته آینده در یکی از بنادر ایران این محموله را برای تحویل به شرکت میتسوئی ژاپن بارگیری کند.
مقامات شرکت میتسوئی در این باره اظهار نظری نکرده اند، اما منابع کشتیرانی در این باره گفتند، این احتمال وجود دارد که این محموله به دیگر بنادر شمال آسیا نیز برود.
این قرارداد از این جهت اهمیت دارد که در صورت اجرایی شدن، یکی از اولین تانکرهایی خواهد بود که پس از لغو تحریم ها، نفتای ایران را به یکی از سواحل ژاپن انتقال می دهد.
به گفته منابع آگاه، هرچند چند محموله نفتای ایران از اکتبر سال گذشته به این طرف به ژاپن ارسال شده اند، اما این محموله ها عمدتا توسط تانکرهای برد متوسطی حمل شده اند که ظرفیت آن ها کمتر از 40 هزار تن بوده است. تانکر ال آی 1 اس می تواند 55 هزار تن سوخت به بنادر ژاپن حمل کند.

شماره خبر: 22879/8

کلمات کليدي
صادرات نفتا، ژاپن
 
امتیاز دهی
 
 

بیشتر
نسخه قابل چاپ
 

اخبار مرتبط
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1875
  مقاله   گزارش   گفت‌وگو   یادداشت
 


 

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما