يكشنبه 6 خرداد 1397   10:09:02
 
13:531395/11/20
با حضور مشاور وزیر نفت،
متن، دوره آموزشی قانون ارتقاء سلامت نظام اداری برگزار کرد

شرکت مهندسی و توسعه نفت نخستین دوره آموزشی قانون ارتقا سلامت نظام اداری برگزار کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید رحیم عقیق؛ مشاور وزیر نفت و مدیر کل بازرسی وزارت نفت در نخستین دوره آموزشی قانون ارتقا سلامت نظام اداری در شرکت متن، بیان کرد: قانون سلامت نظام اداری کشور ما همگام با بهره‌گیری از تجارب کشورهای توسعه یافته رشد یافته است.
مدیرکل بازرسی وزارت نفت با اشاره به زیان بار بودن آثار فساد در سیستم اداری کشور در بررسی آثار آن مواردی همچون کاهش سرمایه گذاری داخلی و خارجی، کاهش درآمد دولت، کاهش بهره وری سرمایه گذاری های عمومی، کاهش سطح خدمات اجتماعی به ویژه برای افراد فقیر و کم در آمد، افزایش قیمت اجرای پروژه ها و کاهش رشد اقتصادی را مطرح کرد.
وی ایجاد عزم ملی و اراده سیاسی، شفاف سازی، آموزش عمومی مردم در حرکت ضد فساد، تلقی شدن جرم در دو بخش دولتی و خصوصی، انعکاس فساد مدیران در نشریات، استفاده موثر از سیستم رایانه ای، انتشار قراردادهای دولتی از طریق پایگاه های الکترونیک، روان سازی خدمت رسانی، ممنوعیت دو شغله بودن، تقویت واحد های نظارتی و حسابرسی و کنترل جوامع بازرگانی را از محورهای مهم مبارزه با فساد برشمرد.
عقیق افزود: در این دوره های آموزشی با بررسی و تطبیق قوانین در این حوزه با سایر نهاد های کشور به جمع بندی قوانینی برای ارتقاء نظام سلامت اداری در صنعت نفت برسیم.
وی با بیان اینکه دوره های آموزشی با هدف توسعه و استمرار و به روز رسانی اطلاعات و دانش همکاران در حوزه‌ قانون ارتقاء سلامت نظام اداری برگزار می‌شود گفت: تمام تلاش ما به روز رسانی اطلاعات همکارانی است که اشراف کامل به قانون ندارند و یا نسبت به دستورالعمل‌ها و مقررات ضعف اطلاعاتی دارند تا از این طریق بتوانیم از وقوع هر نوع تخلفی در سازمان جلوگیری کنیم.
فرهاد داراخانی؛ مشاور مدیرعامل و مدیر منابع انسانی شرکت متن نیز بیان کرد: تکالیف بسیار مهم و الزاماتی برای اجرای این قانون در وزارت نفت وجود دارد و امیدواریم حسب تأکیدات ابلاغی در شرکت متن بتوانیم به درستی این قانون را به کارمندان آموزش داده و اجرایی کنیم.
وی افزود: شرکت متن یکی از مهمترین شرکت های پروژه محور صنعت نفت است که به واسطه ی اجرای مگا پروژه های در دست توسعه از گردش مالی بسیار بالایی برخوردار است و با توجه میانگین سنی و علمی همکاران این شرکت که نسبت به سایر شرکت های نفتی در نقطه بسیار مطلوبی قرار دارد امید آن داریم تا با برگزاری این دوره های آموزشی بتوانیم به یکی از الگوهای موفق در اجرای قانون سلامت اداری در صنعت نفت تبدیل شویم.
لازم به ذکر است دوره آموزشی ارتقاء سلامت اداری در سه مرحله برای تمام همکاران شرکت مهندسی و توسعه نفت در تمامی سطوح ستادی و پروژه ها برگزار می شود. نخستین جلسه‌ نیز روز دوشنبه (18 بهمن ماه) با حضور سید رحیم عقیق؛ مشاور وزیر نفت و مدیر کل بازرسی وزارت نفت، کیومرث کرمی مقدم؛ رئیس بازرسی شرکت ملی نفت ایران، فرهاد داراخانی؛ مدیر منابع انسانی شرکت مهندسی و توسعه نفت، مدیران، اعضای گروه و کارمندان در ساختمان شماره ۱ شرکت متن برگزار شد.


شماره خبر:1/22740
 

کلمات کليدي
سید رحیم عقیق
 
امتیاز دهی
 
 

بیشتر
نسخه قابل چاپ
 

اخبار مرتبط
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1593
  مقاله   گزارش   گفت‌وگو   یادداشت
 


 

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما