دوشنبه 3 ارديبهشت 1397   13:41:56
 
17:421395/10/22

تولید روزانه گاز از سکوی فاز ٢١ پارس جنوبی به ۲۷ میلیون متر مکعب رسید

مجری فازهای ۲۱و ۲۰ پارس جنوبی از تولید منابع گازی سکوی فاز ۲۱ با ظرفیت حدود ۲۷ میلیون متر مکعب در روز خبر داد و گفت: یک سوم از این میزان گاز تولیدی هم اکنون در پالایشگاه فازهای ٢٠و٢١ پارس جنوبی شیرین سازی و مابقی آن به پالایشگاه فازهای ۱۵و۱۶ ارسال می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، علیرضا عبادی مجری فاز های ۲۱ و ۲۰ اظهار کرد: سکوی فاز ۲۱،هیچ گونه محدودیتی در ارسال منابع گازی به پالایشگاه خشکی این فازها ندارد و روزانه حدود ۲۷ میلیون متر مکعب گاز از این سکو به بخش خشکی ارسال می شود.

وی افزود: هم‌اکنون به منظور تامین و افزایش توان گاز رسانی به شبکه سراسری در فصل زمستان و استفاده بهینه از گاز دریافتی، روزانه حدود ۱۸ میلیون متر مکعب از تولیدات این سکو از طریق خط لوله بین فازی جهت فرآوری به پالایشگاه فازها ۱۵و۱۶ ارسال و ۹ میلیون متر مکعب مابقی هم در ردیف اول شیرین سازی فازهای ۲۰و۲۱ فراوری و به خط سراسری تزریق می شود.

مجری فازهای ٢٠ و٢١ پارس جنوبی ادامه داد: تلاش ویژه ای برای آماده سازی ردیف سوم شیرین سازی تا نیمه بهمن سال جاری در حال انجام است که در پی آن تمامی تولیدات سکوی فاز ۲۱ توسط ردیف اول و سوم پالایشگاه این فازها فرآوری و به خط سراسری ارسال شود.

به گفته عبادی پیش بینی می شود ردیف دوم شیرین سازی فازهای ۲۱ و ۲۰ تا دو ماه دیگر به طور کامل بازیابی شده و در مدار تولید قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، پیش بینی شده است تا پایان سال ردیف های دوم و چهارم شیرین سازی فاز های ۲۱ و ۲۰ پارس جنوبی، پس از عملیات راه اندازی و بهره برداری از سکوی فاز ۲۰ آماده تولید گاز شوند.

شماره خبر: 2/7/22458


کلمات کليدي
فاز ٢١ پارس جنوبی، شرکت نفت و گاز پارس
 
امتیاز دهی
 
 

بیشتر
نسخه قابل چاپ
 

اخبار مرتبط
نخستین سکوی دریایی فاز 14 راه‎اندازی می‎شود
مراحل توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی مطابق برنامه زمان‌بندی پیگیری می‌شود ​
مناقصات پیمان‎های اجرایی فاز ١١ بزودی نهایی می‎شود
  • 1396/12/16 چهارشنبه مناقصات پیمان‎های اجرایی فاز ١١ بزودی نهایی می‎شود
    مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از اتمام مرحله اول مناقصات طرح توسعه فاز ١١ پارس جنوبی و انتخاب پیمانکاران خبر داد و گفت: بزودی نتیجه این مناقصات از سوی توتال به کارفرما اعلام و جمع بندی نهایی به منظور آغاز فعالیت های اجرایی انجام می شود.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1216
  مقاله   گزارش   گفت‌وگو   یادداشت
 
 

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما