دوشنبه 30 بهمن 1396   21:14:48
 
17:421395/10/22

تولید روزانه گاز از سکوی فاز ٢١ پارس جنوبی به ۲۷ میلیون متر مکعب رسید

مجری فازهای ۲۱و ۲۰ پارس جنوبی از تولید منابع گازی سکوی فاز ۲۱ با ظرفیت حدود ۲۷ میلیون متر مکعب در روز خبر داد و گفت: یک سوم از این میزان گاز تولیدی هم اکنون در پالایشگاه فازهای ٢٠و٢١ پارس جنوبی شیرین سازی و مابقی آن به پالایشگاه فازهای ۱۵و۱۶ ارسال می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، علیرضا عبادی مجری فاز های ۲۱ و ۲۰ اظهار کرد: سکوی فاز ۲۱،هیچ گونه محدودیتی در ارسال منابع گازی به پالایشگاه خشکی این فازها ندارد و روزانه حدود ۲۷ میلیون متر مکعب گاز از این سکو به بخش خشکی ارسال می شود.

وی افزود: هم‌اکنون به منظور تامین و افزایش توان گاز رسانی به شبکه سراسری در فصل زمستان و استفاده بهینه از گاز دریافتی، روزانه حدود ۱۸ میلیون متر مکعب از تولیدات این سکو از طریق خط لوله بین فازی جهت فرآوری به پالایشگاه فازها ۱۵و۱۶ ارسال و ۹ میلیون متر مکعب مابقی هم در ردیف اول شیرین سازی فازهای ۲۰و۲۱ فراوری و به خط سراسری تزریق می شود.

مجری فازهای ٢٠ و٢١ پارس جنوبی ادامه داد: تلاش ویژه ای برای آماده سازی ردیف سوم شیرین سازی تا نیمه بهمن سال جاری در حال انجام است که در پی آن تمامی تولیدات سکوی فاز ۲۱ توسط ردیف اول و سوم پالایشگاه این فازها فرآوری و به خط سراسری ارسال شود.

به گفته عبادی پیش بینی می شود ردیف دوم شیرین سازی فازهای ۲۱ و ۲۰ تا دو ماه دیگر به طور کامل بازیابی شده و در مدار تولید قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، پیش بینی شده است تا پایان سال ردیف های دوم و چهارم شیرین سازی فاز های ۲۱ و ۲۰ پارس جنوبی، پس از عملیات راه اندازی و بهره برداری از سکوی فاز ۲۰ آماده تولید گاز شوند.

شماره خبر: 2/7/22458


کلمات کليدي
فاز ٢١ پارس جنوبی، شرکت نفت و گاز پارس
 
امتیاز دهی
 
 

بیشتر
نسخه قابل چاپ
 

اخبار مرتبط
کاهش بازه زمانی تعمیرات سالانه تأسیسات پارس جنوبی
  • 1396/11/14 شنبه کاهش بازه زمانی تعمیرات سالانه تأسیسات پارس جنوبی
    معاون عملیات و پشتیبانی شرکت نفت و گاز پارس از انجام مذاکرات اولیه با کشورهای اروپایی و آفریقایی به منظور کاهش بازه زمانی تعمیرات سالانه تأسیسات پارس جنوبی بدون از سرویس خارج کردن سکوهای گازی خبر داد.
اجرای کامل برنامه تولید تکلیفی گاز توسط عملیات تولید شرکت نفت و گاز پارس
شرکت‌های ایرانی برندگان اصلی مناقصات فرعی فاز ۱۱ پارس جنوبی هستند
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1102
  مقاله   گزارش   گفت‌وگو   یادداشت
 
 

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما