14:511396/9/20
معاون دولت به مردم ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر:
امر به معروف و نهی از منکر زیرساخت اصلی جامعه است

معاون دولت به مردم ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، این فریضه را زیرساخت اصلی جامعه دانست و گفت: امر به معروف و نهی از منکر نسخه ای است که خداوند برای جامعه بشری پیچیده است و رستگاری جامعه در گرو توسعه خیرخواهی و امر به معروف و نهی از منکر است.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت، سید مهدی هاشمیان، معاون دولت به مردم ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در اولین گردهمایی شورای امر به معروف و نهی از منکر شرکت ملی نفت ایران که صبح امروز (20آذر) در باشگاه شماره یک شرکت ملی نفت برگزار شد، گفت: منشا قدرت امروز کشورمان، انقلاب اسلامی و خون هزاران جوان شهید دفاع مقدس است. امروز این انقلاب اسلامی بارور و به یک درخت تنومند تبدیل شده است.

وی ادامه داد: امروز دشمنان از ایران اسلامی می ترسند و تلاش می کنند پیام آزادگی که منشا آن نهضت حسینی است به گوش دیگر ملت ها نرسد.

هاشمیان با اشاره به تحریف شدن تعریف امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، اظهار کرد: امروز در بخشی از جامعه امر به معروف و نهی از منکر در یک مصداق خاص از منکر خلاصه شده است، در حالی که محدوده این فریضه بسیار گسترده است.

وی مسئولیت این شورا در نظام اداری را تشریح کرد و گفت: در نظام اداری باید در خصوص امر به معروف و نهی از منکر همفکری کنیم و هر عضوی از سازمان باید نسبت به اصلاحات فردی تلاش کند. با ترویج اخلاق نیکو و تغییر سبک زندگی، تاثیرات بسیار مثبتی را شاهد خواهیم بود.

هاشمیان هشدار داد: دشمنان نظام اسلامی سال هاست با تهاجم فرهنگی تلاش می کنند تا ارزش های اخلاقی جامعه را نابود کنند. شورای امر به معروف و نهی از منکر باید برای مقابله با این تهاجم فرهنگی برنامه ریزی کند.

وی افزود: ما با امر به معروف و نهی از منکر به دنبال اصلاحات سازمانی هستیم. در حوزه اصلاحات سازمانی نقد پذیری باید در میان کارکنان سازمان ها نهادینه شود و برای دور شدن از آسیب ها باید به نقد بها دهیم.

معاون دولت به مردم ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر با تاکید بر رفتار متعهدانه، بیان کرد: مردم باید با رفتار مسئولانه، قائده های نظارتی را تبدیل به قائده های اجتماعی کنند، در این صورت جامعه سالم تری خواهیم داشت.

وی با اشاره به لزوم جذاب  و علمی سازی شیوه های امر به معروف و نهی از منکر، تصریح کرد: برای تاثیرگذاری امر به معروف و نهی از منکر بر روی جوانان، باید از شیوه های جذاب تری استفاده کرد.

هاشمیان در پایان وضعیت امر به معروف و نهی از منکر در دولت دوازدهم را بسیار خوب دانست و گفت: در دولت دوازدهم در تمام وزارت خانه ها شورای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل و ساز و کارهای لازم برای فعالیت این شوراها آماده شده است. خوشبختانه امروز تمام شوراها به صورت پیگیر در این حوزه فعالیت می کنند.

شماره خبر: 20738/3

کلمات کليدي
امر به معروف و نهی از منکر
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت
 
 
 
 


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 لزوم تدوین برنامه‌ امر به معروف و نهی از منکر به‌صورت فراگیر
امر به معروف و نهی از منکر یک حرکت الهی است