10:021396/10/10
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران:
مهار رگ‎سفید نتیجه اعتماد وزیر نفت به تیم عملیاتی بود

با اعتماد وزیر نفت به مهارگران و تلاش بی وقفه این تیم، آتش رگ سفید مهار و برگ زرینی در دفتر افتخارات صنعت نفت ثبت شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از روابط عمومی شرکت گچساران، هوشنگ صیدالی، مدیرعامل این شرکت که از اولین روزهای فوران آتش رگ سفید تا لحظه مهار حضور داشت، اظهار کرد:  رگ سفید برگ زرینی بود که در دفتر افتخارات مردان این سرزمین نوشته شد و ورق خورد.

وی ادامه داد: در همان دقایق اولیه فوران دکل حفاری۹۵ ستاد بحران در شرکت نفت گچساران تشکیل جلسه داد تا بتوانیم تیم های عملیاتی را به منطقه اعزام کنیم.

صیدالی افزود: به دلیل نزدیکی ایستگاه آتش نشانی پازنان که زیرمجموعه ایمنی و آتش نشانی گچساران است سرپرست ایستگاه در سریعترین زمان ممکن به محل فوران رسید که موفق شدند یکی از فوت شدگان را به همراه رئیس بهره برداری از محل خارج کنند.

وی خاطرنشان کرد: از همان دقایق اولیه تیم آتش نشانی و ترابری و پشتیبانی حفاری نفت گچساران با هماهنگی های مدیرعامل مناطق نفت خیز جنوب عازم رگ سفید شدند تا بتوانند در کنار دیگر مهارگران به انجام وظیفه بپردازند.

صیدالی خاطرنشان کرد: امروز رگ سفید دیگر آرام گرفته است اما باید اذعان کنیم هر لحظه و ساعت آن دنیایی از خاطرات از ایثار و فداکاری و شهامت انسان هایی رقم خورد که ثابت کردند برای سربلندی کشورشان از جان خود نیز می گذرند.

مدیرعامل نفت گچساران ادامه داد: همدلی و وحدتی که در میان نیروهای مناطق نفت خیز جنوب و شرکت ملی حفاری بود مثال زدنی بود و انسان را به یاد دوران دفاع مقدس می انداخت.

صیدالی در پاسخ به انتقادهایی که نسبت به تیم مهار می شود اذعان کرد: نمی شود خارج از گود نشست و انتقاد کرد و این بی انصافی است که بخواهیم چشمانمان را ببندیم و به این تیم که از زبده ترین افراد بودند انتقاد کنیم.

وی یادآور شد: آتش سرکش رگ سفید بیش از ۲۴۰۰ psi فشار داشت و گرمای آن از چند صدمتری نمایان بود و باید گفت اصلا قابل قیاس با فوران های دیگر نبود به طوریکه قبل از انقلاب دو چاه در این منطقه دچار فوران شده است و آمریکایی ها نیز نتوانستند آن را از بالا مهار کنند .

این مدیر نفتی ادامه داد: در رگ سفید رکوردهای بزرگی به ثبت رسید که مطمئنا در تاریخ صنعت نفت به ثبت خواهد رسید اما مهم این بود که مهارگران با توکل بر خدا و اعتمادی که وزیر نفت به آنان کرد به تلاش ادامه دادند  و من بر خود وظیفه می دانم از تمام آن هایی که برای مهار رگ سفید شبانه روز تلاش کردند تقدیر و تشکر کنم.

مدیرعامل نفت گچساران در پایان تصریح کرد: برخود وظیفه می دانم این حماسه بزرگ را که برگ زرینی در افتخارات صنعت نفت و گاز به شمار می رود به مقام عالی وزارت نفت که از همان ابتدا با حضورشان در محل چاه 147 به تیم عملیاتی مهار اعتماد کرد، مدیرعامل محترم شرکت ملی نفت ایران ،معاون مدیرعامل نفت در تولید، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب که نقش فرماندهی این عملیات بزرگ را بر عهده داشتند، مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران و کلیه ی همکاران خود در صنعت نفت کسب این موفقیت را تبریک و تهنیت عرض کنم.

شماره خبر: 20835/3

کلمات کليدي
شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران، رگ سفید
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت
 
 
 
 


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 انجام ۷۵۰ مورد تعمیرات و پشتیبانی خطوط لوله در نفت و گاز گچساران
استفاده از توان داخلی و فناوری‎های نو، رکن اصلی بهره‎‎وری در صنعت نفت است
انجام ۷۵ مورد اصلاحیه عملیاتی در شرکت نفت و گاز گچساران