يكشنبه 6 خرداد 1397   09:55:28
 
09:541395/9/9
دوم اسفندماه
نخستین سمینار تخصصی چاه آزمایی ایران برگزار می‎شود

نخستین سمینار تخصصی چاه آزمایی در ایران اسفندماه امسال از سوی مدیریت اکتشاف برگزار می شود.


 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با توجه به اهمیت چاه آزمایی به عنوان یکی از شاخه های کاربردی علوم مهندسی نفت شناخت بهتر ویژگی های مخازن هیدروکربوری و برنامه ریزی دقیق تر به منظور تولید از آن، افزایش سطح دانش کارشناسان این حوزه در سطح نظری و عملیاتی ضرورتی انکار ناپذیر است. ماهیت عملیاتی و ضرورت صحت اجرا برای رسیدن به داده های قابل اعتماد از طرفی نشان دهنده لزوم بهره مندی از تجربیات کاربردی و صنعتی است و از طرف دیگر تفسیر دقیق تر داده های حاصل از عملیات، نیازمند به روز رسانی سطح دانش نظری و استفاده از جدید ترین نرم افزار ها و نتایج پژوهش های مرتبط است.
نظر به ضروریات ذکر شده، واحد چاه آزمایی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران بر آن است تا به پشتوانه چندین دهه تجربه در زمینه آزمایش چاه ها در میادین نفت و گاز خشکی و دریایی در پهنه ایران اسلامی، از فعالان حوزه عملیات و تفسیر چاه آزمایی به منظور اشتراک تجربیات ارزنده خود با سایر متخصصان جهت حضور در نخستین سمینار تخصصی چاه آزمایی ایران که در محل این مدیریت برگزار خواهد شد دعوت به عمل آورد.
هدف از برگزاری سمینار یاد شده، ارائه یافته ها و فعالیت های نوین، تجربیات کاربردی در عرصه عملیات چاه آزمایی و تفسیر داده های مربوطه جهت افزایش توانمندی داخلی و ارتقای سطح دانش کارشناسان این حوزه است.
آشنایی بیشتر و تبادل نظر بین متخصصان و کارشناسان مجرب داخلی که سال هاست در زمینه عملیات و تفسیر چاه آزمایی فعالیت کرده اند، به منظور حفظ ارتباط در آینده و بهبود تفکر کار گروهی و جلوگیری از تکرار خساراتی که در صورت اشتراک تجربیات قابل پیشگیری است، از دیگر اهداف برگزاری این سمینار به شمار می رود.
همچنین حضور سخنرانان بین المللی و حضور پیمانکاران شاخص فعال در زمینه آزمایش چاه ها و معرفی تجهیزات، خدمات و نرم افزار های تجاری از دیگر بخش های این سمینار خواهد بود.
با توجه به حضور متخصصان فعال در حوزه صنعت، اولویت در ارائه مطالب پژوهشی خواهد بود که یا جنبه کابردی و عملی داشته باشند یا case study از تجربیات قابل استفاده در زمینه های مرتبط باشند. مطالب منتخب به صورت ارائه ای در قالب فایل power point با متن به زبان انگلیسی و حداکثر زمان 45 دقیقه خواهد بود.


شماره خبر:1/222310

منبع: روابط عمومی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایرانکلمات کليدي
سمینار تخصصی چاه آزمایی
 
امتیاز دهی
 
 

بیشتر
نسخه قابل چاپ
 

اخبار مرتبط
 
تعداد بازديد اين صفحه: 2445
  مقاله   گزارش   گفت‌وگو   یادداشت
 


 

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما