يكشنبه 3 تير 1397   17:40:20
 
11:481395/10/11
همزمان با سپری شدن آخرین روز سال 2016 میلادی
روند رو به رشد بهای نفت آغاز شد

قیمت‌های جهانی نفت بدون توجه به دومین افزایش هفتگی ذخایر نفت آمریکا، در اوایل معاملات روز گذشته (جمعه 30 دسامبر) بازار آسیا افزایش یافت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، به نقل از رویترز، نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۱۸ سنت به عبارتب 0.33 درصد افزایش یافت و در ۵۳.۹۵ دلار در هر بشکه متوقف شد. بهای معاملات این بازار روز گذشته ۲۹ سنت کاهش یافت و در ۵۳.۷۷ دلار بسته شد.
نفت برنت برای تحویل در مارس ۱۲ سنت یا ۰.۲۱ درصد افزایش یافت و به ۵۶.۹۷ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته با هشت سنت کاهش در ۵۶.۱۴ دلار در هر بشکه بسته شد.
آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا که اواخر روز پنج شنبه منتشر شد، نشان داد ذخایر نفت خام این کشور در هفته منتهی به ۲۳ دسامبر، ۶۱۴ هزار بشکه افزایش داشت، در حالی که تحلیلگران ۲.۱ میلیون بشکه کاهش ذخایر را پیش‌بینی کرده بودند.
با وجود افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت خام، آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا به میزان قابل توجهی کمتر از آماری بود که یک روز قبل از سوی موسسه امریکن پترولیوم منتشر شده و ۴.۲ میلیون بشکه افزایش ذخایر نفت خام در مدت مذکور را نشان داده بود.
قیمت های نفت از اواسط نوامبر تحت تاثیر توافق کاهش تولید اوپک و آمار اقتصادی قوی آمریکا ۲۵ درصد رشد کرده‌اند. بازار رویکرد صبر و مشاهده را برای آغاز توافق تاریخی اوپک و تولیدکنندگان متعدد خارج از این سازمان برای کاهش تولید در پیش گرفته است. این توافق از اول ژانویه اجرا می شود. قرار است کشورهای داخل و خارج از اوپک مجموعا ۱.۸ میلیون بشکه در روز از تولیدشان را کاهش دهند و عربستان که بزرگ ترین تولیدکننده اوپک است، سهم بزرگ تری در این کاهش را پذیرفته است.
به گفته مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد بازار در "سی ام سی مارکتس"، انتظارت متفاوتی از کاهش تولید وجود دارد و معاملات اندک است بنابراین مشاهده وضعیت بازار در دو هفته نخست ژانویه بسیار مهم است. هر گونه اقدام نادرست یا نشانه اختلاف در توافق کاهش تولید به ریزش قیمت های نفت خام منجر خواهد شد.
بر اساس نظرسنجی رویترز، قیمت های نفت تا پایان سال ۲۰۱۷ به ۶۰ دلار افزایش خواهد یافت اما رشد بیشتر قیمت ها به دلیل صعود دلار و احیای تولید نفت آمریکا محدود خواهد شد.

شماره خبر: 22492/8

کلمات کليدي
افزایش بهای نفت خام
 
امتیاز دهی
 
 

بیشتر
نسخه قابل چاپ
 

اخبار مرتبط
احتمال تمدید توافق اوپک به صعود بهای نفت انجامید
 
تعداد بازديد اين صفحه: 827
  مقاله   گزارش   گفت‌وگو   یادداشت
 


 

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما