13:071396/11/21

افتتاح و کلنگ‎زنی دو پروژه عام‎المنفعه در حوزه عملیاتی نفت و گاز مارون

شرکت نفت و گاز مارون در عمل به مسئولیت های اجتماعی، 6 باب مدرسه در بخش غیزانیه را افتتاح و کلنگ احداث 6 مدرسه دیگر در بخش مشراگه را به زمین زد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، آیین افتتاح شش باب مدرسه در بخش غیزانیه و کلنگ زنی احداث شش مدرسه دیگر در بخش مشراگه که از طرح های شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در عمل به مسئولیت اجتماعی است با حضور مسئولان استانی، نمایندگان مجلس، کارکنان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و ساکنین بخش های یاد شده، روز پنج شنبه (19 بهمن ماه) برگزار شد.
در بخش اول، آیین کلنگ زنی احداث شش باب مدرسه در بخش مشراگه، از مناطق حوزه عملیاتی شرکت مارون با حضور نماینده مردم رامشیر و رامهرمز، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز و فرماندار رامشیر برگزار شد.
اقبال محمدیان، نماینده مردم رامشیر و رامهرمز در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر از اهتمام صنعت نفت به ویژه شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون به آموزش و رفاه اجتماعی مجاوران واحدهای عملیاتی و کمک به محرومیت زدایی، قدردانی کرد و این مهم را نتیجه تفکر خیراندیشانه مدیر عامل شرکت مارون دانست.
در بخش دوم، آیین افتتاح شش باب مدرسه بخش غیزانیه با حضور آیت الله حیدری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، فرماندار اهواز، سه نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان نوسازی مدارس خوزستان، رئیس آموزش و پرورش ناحیه 2 اهواز، بخشدار غیزانیه، مسئول قرارگاه فرهنگی وزارت نفت-جنوب، مدیران ارشد مناطق نفتخیز جنوب، کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون و جمعی از اهالی بخش غیزانیه در روستای ابریش این بخش برگزار شد.
امام جمعه موقت اهواز و نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، محرومیت زدایی و اقدامات عام المنفعه را از برکات انقلاب اسلامی دانست و گفت: با انجام این طرح، بخش قابل توجهی از مشکلات آموزشی بخش غیزانیه مرتفع خواهد شد که قابل تقدیر است.
حیدری از زحمات مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون که با همت عالی خود، این سنت حسنه را در مناطق عملیاتی اجرایی کرده است، تشکر و اظهار امیدواری کرد که این اقدام خداپسندانه صنعت نفت و کمک به مردم شریف خوزستان ادامه یابد.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: خشنود سازی مردم این خطه بسیار با ارزش است و صنعت نفت به عنوان پیشران اقتصادی استان، سهم بزرگی در این امر دارد. در ضمن باید یادآور شوم که در بخش های مختلف اعم از آب رسانی، کنترل کانون های ریزگرد در این منطقه و اشتغال، پیگیری های لازم انجام شده که با همکاری بخش های مختلف با محوریت صنعت نفت به نتیجه خواهیم رساند.
جهانگیر پورهنگ؛ مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون گفت: آموزش، بهداشت و مسائل فرهنگی و عمرانی حوزه عملیاتی مناطق نفتخیز جنوب بنابر دستور اکید وزیر نفت همواره از دغدغه های اصلی مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و در کنار رسالت اصلی شرکت یعنی تولید، در اولویت بوده است.
وی افزود: در سال 96 و از محل صرفه جویی ها، 110 میلیارد ریال صرف طرح های عام المنفعه کردیم که از اهم آنها می توان به احداث 6 باب مدرسه به متراژ 500 متر مربع از فاصله هفته دولت تا دهه فجر در روستاهای بخش غیزانیه، تامین 3 دستگاه تانکر آب رسانی، تامین وسایل کمک آموزشی برای دانش آموزان حوزه عملیاتی شرکت، حمایت از سه تیم ورزشی حاضر در لیگ های مختلف کشور، تعمیر و تجهیز 27 مسجد و مشارکت در احداث بخشی از شبکه آبرسانی محدوده جغرافیایی شرکت مارون اشاره کرد.
پورهنگ ضمن قدردانی از زحمات همکاران در تحقق پروژه های عام المنفعه، گفت: برای احداث شش مدرسه بخش مشراگه 9 میلیارد ریال هزینه در نظر گرفته شده است که این 500 متر مربع فضای آموزشی نیز در ابتدای سال تحصیلی 98-97 به اداره آموزش و پرورش شهرستان رامشیر تحویل داده خواهد شد.


شماره خبر:24684/1
کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت
 
 
 
 


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید