سه‌شنبه 26 دي 1396   13:08:20
 
11:421395/12/4

عضو هیات علمی پژوهشگاه نفت، برگزیده جشنواره برترین‌های نانو کشور شد

علیمراد رشیدی، عضو هیات علمی پژوهشگاه صنعت نفت از میان 10 محقق برتر یازدهمین جشنواره برترین‌های فناوری نانو، رتبه ششم را کسب کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، یازدهمین جشنواره برترین‌های فناوری نانو با حضور رییس مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست‌جمهوری برگزار شد و در این جشنواره از موسسات پژوهشی برتر و همچنین 10 محقق برتر این حوزه تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم علیمراد رشیدی، عضو هیات علمی پژوهشگاه صنعت نفت،‌ از میان 10 محقق برتر این دوره، رتبه ششم را به خود اختصاص داد.

بر پایه این گزارش، علیمراد رشیدی، علاوه بر انتشار 24 مقاله ISI موفق به ثبت بین‌المللی 6 اختراع خارجی در USPTO، 4 اختراع داخلی و راهنمایی یک پایان نامه در مقطع دکتری در سال 94 شده است.

وی در کارنامه فعالیت‌های پژوهشی این محقق ایرانی مجموعا انتشار 135 مقاله ISI نانویی با میانگین ارجاع 31/12 به چشم می‌خورد.

بر اساس این گزارش، یکی از برنامه‌های ستاد توسعه فناوری نانو، ارزیابی و رتبه‌بندی افراد و نهادهای موثر در توسعه این فناوری است که به صورت سالانه و در راستای چشم‌انداز، اهداف و برنامه‌های سند راهبرد آینده فناوری نانو انجام می‌پذیرد.

گفتنی است در این جشنواره، دستاوردها و فعالیت‌های سالانه افراد و نهادها در بخش‌هایی چون محصولات، مراکز رشد، آزمایشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و متخصصان ارزیابی می‌شود و تعداد ثبت اختراعات داخلی و خارجی، انتشارات مقالات ISI، تعداد ارجاعات، انتشار مقاله در مجلات علمی و پژوهشی، تألیف کتاب و فرصت‌های مطالعاتی، معیار‌های انتخاب برترین‌ها در این جشنواره به شمار می‌روند.

خاطرنشان می‌شود، این مراسم با حضور دبیر ستاد توسعه فناوری نانو، مدیر کارگروه توسعه منابع انسانی ستاد نانو و جمعی از اساتید و پژوهشگران فعال در این حوزه در محل سالن همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی ایران برگزار شد.

شماره خبر: 19685/3


کلمات کليدي
پژوهشگاه صنعت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

بیشتر
نسخه قابل چاپ
 

اخبار مرتبط
کیفیت، سرعت و قیمت سه رکن اصلی در میدان رقابت است
پیشرفت 42 درصدی نخستین واحد شیرین‌سازی میعانات گازی در پارس جنوبی
حسگرهای تشخیص آلاینده‎های زیست‎محیطی با نظارت دانشگاه‎ها ساخته شد
  • 1396/9/29 چهارشنبه حسگرهای تشخیص آلاینده‎های زیست‎محیطی با نظارت دانشگاه‎ها ساخته شد
    نماینده کارفرما (مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت) در طرح طراحی و ساخت حسگرهای تشخیص آلاینده‎های زیست‎محیطی با اشاره به ساخت حسگر های تشخیص آلاینده‎های زیست‎محیطی خاک، آب و هوا در پژوهشگاه صنعت نفت، گفت: این طرح با نظارت بازرسان دانشگاه های برتر کشور صورت گرفته است.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 3477
  مقاله   گزارش   گفت‌وگو   یادداشت
 
 

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما