:.
نشست خبری مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران با اصحاب رسانه
عبدالمحمد دلپریش؛ مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران
با هدف دستیابی به ظرفیت تثبیت شده روزانه ٤ میلیون بشکه نفت، عملیات اجرایی افزایش ظرفیت تولید نفت آغاز شد مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران از دستیابی به برنامه افزایش تولید نفت در کوتاه ترین زمان ممکن خبر داد و گفت: عملیات اجرایی تحقق این هدف با تعمیر برخی چاه های تولیدی در میدان های نفتی آغاز شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عبدالمحمد دلپریش تصریح کرد: با توجه به اولویت وزیر نفت برای احیای ظرفیت تولید نفت خام کشور به میزان سال ١٣٨٤ به عنوان قدم نخست، برنامه ریزی های تولید نفت، متناسب با ذخایر موجود و برخورداری کشور از افزایش قدرت اقتصادی، امنیتی و سیاسی، انجام شده است.
وی تصریح کرد: در کوتاه ترین زمان ممکن (سه تا چهار ماه آینده) می توانیم به ظرفیت تولید نفت براساس برنامه مصوب سال ١٣٩٢، برای تولید روزانه حدود چهار میلیون بشکه، دست یابیم.
مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران گفت: تولید از میدان های مختلف سراسر کشور در مناطق نفت خیز جنوب، اروندان و نفت مرکزی هم اکنون در حال انجام است ولی تولید برخی از میدان ها محدود شده بود که برای دستیابی به افزایش ظرفیت تولید از این میدان ها نیز به ظرفیت مورد نیاز برمی گردد.
دلپریش تصریح کرد: با توجه به ویژگی میدان ها، برخی از آنها در صورتی که کاهش تولید داشته باشند و مجددا بخواهند تولیدی شوند نیاز به اقدام های تعمیراتی دارند که تعداد این میدان ها بسیار کم است و معمولا بسته نمی شوند، زیرا در صورت بسته شدن، ستون نفت چاه سنگین می شود و برای تولید مجدد با انجام عملیات مختلف، نفت موجود در چاه باید سبک شود.
وی تصریح کرد: تعمیرات اساسی تاسیسات بسیاری از میدان ها با توجه به کاهش تولید نفت انجام و هم اکنون بخش عمده ای تاسیسات تعمیر شده است و آماده تولید هستند.
افزایش تولید زودهنگام نفت از میدان های یادآوران و آزادگان شمالی در سال جاری
مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران با اشاره به برنامه درازمدت وزیر نفت برای کسب جایگاه دوم تولید نفت در اوپک گفت: هم اکنون طرح توسعه و افزایش ظرفیت تولید از میدان های نفتی و گازی در دست اجراست؛ از جمله میدان های غرب کارون شامل، میدان های آزادگان جنوبی و شمالی، یادآوران و آذر که در یک تا دوسال آینده به طور کامل به بهره برداری می رسد.
دلپریش با بیان این که هم اکنون روزانه ٧٠ هزار بشکه نفت از میدان های آزادگان و یادآوران تولید می شود، گفت: افزایش میزان تولید نفت زودهنگام یادآوران و آزادگان شمالی امسال در برنامه شرکت ملی نفت قرار دارد.
بر پایه این گزارش، با توجه به اولویت افزایش ظرفیت تولید نفت در برنامه وزیر نفت دولت یازدهم، وزیر نفت در نخستین روز کاری خود، تهیه برنامه بازگشت به ظرفیت تولید سال ٨٤، پیگیری سوخت زمستانی، پیگیری افزایش صادرات و اطمینان از ادامه فروش نفت را در دستور کار قرار داد.
بنابراین گزارش، بیژن نامدار زنگنه؛ وزیر نفت پیشتر با اشاره به احیای ظرفیت تولید نفت خام و گاز طبیعی، تصریح کرد: افزایش ظرفیت تولید نفت ایران منجر به افزایش قدرت چانه‌زنی در مجامع بین‌المللی و اوپک خواهد شد و از این رو باید در کوتاه ترین زمان ظرفیت تولید نفت با استفاده از روش‌های صیانتی به بیش از چهار میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

شماره خبر:1/13182
منبع: شانا
کلمات کليدي
دلپریش, افزایش تولید نفت
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت
 
 
 
 


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 شورای اقتصاد افزایش برداشت از ۲۹ میدان نفتی را تصویب کرد
افزایش بیش از یک میلیون بشکه‎ای تولید نفت با همکاری سازندگان داخلی
افزایش 50 هزار بشکه ای‌ تولید نفت خام در شرکت کارون