13:301397/9/17
با هدف تسهیل برآورد هزینه یا تخمین بودجه
راهنماي برآورد هزینه طرح‎ها و پروژه‎های صنعت نفت بازنگری و تكميل شد

دو سرفصل از راهنمای برآورد هزينه انجام طرح ها و پروژه ها در مرحله ایجاد، توسط واحد ارزیابی هزینه طرح هاي معاونت نظارت بر بهينه سازي مصرف انرژي و ارزشیابی طرح های برنامه ریزی تلفیقی تکمیل شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از معاونت نظارت بر بهينه سازي مصرف انرژي و ارزشيابي طرح های برنامه ریزی تلفیقی، از اواخر سال ۱۳۹۳ موضوع تدوین راهنمای برآورد هزينه انجام طرح ها و پروژه ها (در مرحله ایجاد) با هدف یکسان سازی و به اشتراک گذاری تجربیات گذشته در اين خصوص، در دستوركار قرار دارد تا در زمان تصويب شرح نيازها، برآورد هزينه در سطح کلان (Rough Order Magnitude) یا تخمين بودجه (Budget Estimation) تسهیل شود.

به گزارش اين معاونت، هم اکنون ويرايش دوم راهنماي نحوه برآورد هزينه احداث نيروگاه‌ها، خطوط انتقال و پست ها (در مرحله ايجاد) بازنگري و تكميل شده و آماده بهره برداري است. در اين مجموعه كه با همكاري جمعي از نيروهاي نخبه و باتجربه صنعت نفت تهيه شده، ضمن تكميل و اصلاح برخي موارد در خصوص چگونگي برآورد هزینه خطوط انتقال نيرو، بخش هاي مهمي نيز در رابطه با نحوه برآورد هزینه پست هاي انتقال نیرو و نيروگاه‌هاي مورد استفاده در صنعت نفت و گاز افزوده شده است كه در نوع خود جديد و مبتكرانه بوده و مي تواند براي دست اندركاران مربوطه سودمند باشد.

همچنين، در ويرايش سوم از راهنماي نحوه برآورد هزينه احداث خطوط لوله دريا و خشكي (در مرحله ايجاد)، ضمن تصحيح برخي ارقام، اعداد مربوط به هزينه ‌ها به روز رساني شده که مي تواند مورد بهره برداري دست اندركاران و كارشناسان واحدهاي برنامه ريزي و برآورد‌ هزينه قرار گيرد.

بر اساس این گزارش، هم اکنون این راهنماها در قسمت برآورد هزينه طرح‌ها و پروژه ها در سايت مديريت برنامه ريزي تلفيقي جهت بهره برداری فعال است.

1/22036
کلمات کليدي
برنامه ریزی تلفیقی، برآورد هزینه، بودجه
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


مسئوليت برآورد بودجه شرکت ملی نفت به مديريت برنامه‎ريزی تلفيقی واگذار شد
طرح های مطالعاتی استقرار مديريت خوردگي وارد فاز اجرایی شد
اولویت‎های برنامه‎ریزی تلفیقی مناطق نفت‎خیز جنوب تشریح شد