11:511397/8/15

تمهیدات لازم برای مقابله با شرایط بد جوی در پایانه نفتی خارگ مهیا شد

با توجه به بررسی نقشه‌های سطوح مختلف و مدل‌های هواشناسی و شرایط بد جوی، همه تمهیدات لازم برای مقابله با شرایط بد جوی در مناطق عملیاتی شرکت پایانه نفتی خارگ مهیا شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عباس اسدروز، سرپرست شرکت پایانه های نفتی ایران در پیام مشترک به رؤسای مناطق عملیاتی خارک، پارس جنوبی و شمال، تاکید کرد: با توجه به تجارب سال‎های گذشته درباره حادثه برخورد صاعقه با مخازن ذخیره‎سازی نفت خام و با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی درباره ورود سامانه فعال بارشی و رگبارهای فصلی طی ماه‎های آینده، ضرورت دارد به‌منظور پیشگیری و مقابله با حوادث احتمالی تمهیدات لازم از جمله اطمینان از آماده بودن همه سامانه‎های اعلان و اطفای حریق، اعلام نیازمندی‎ها و انجام مانورهای آمادگی در شرایط اضطراری در دستور کار آن منطقه قرار گیرد.

وی ادامه داد: بدیهی است ستاد شرکت پایانه‎های نفتی ایران نیز مانند سال‎های گذشته در چارچوب وظایف و مسئولیت‎ها آماده هرگونه همکاری برای تقویت آن مناطق و انجام وظایف مهم مقابله با شرایط بحران خواهد بود.

اسدروز، دستیابی، پیشگیری، شناسایی شرایط، جمع‎آوری اطلاعات، شناخت ناپایداری‎ها و تدوین سناریوهای مختلف را ضروری دانست و بر انجام مانورها و سنجش میزان آمادگی در برابر رویدادها را به عنوان راهبردهای این مهم تاکید کرد.

وی همچنین تصمیم‎هایی به‎منظور ارتقای سطح آمادگی در مقابله با تهدیدات فصلی از قبیل بررسی سامانه ایرتینگ مخازن ذخیره سازی نفت خام، لایروبی کانال‎های منتهی به حوضچه‎های شرقی و غربی مخازن و آبراهه‎ای منطقه مسکونی، بررسی سامانه‎های تخلیه مخازن، اصلاح و ایجاد زیرساخت‎های ارتباطات رادیویی، هرس درختان، تامین ابزارآلات و تجهیزات و نیازهای دارویی و غذایی و استفاده حداکثری از توان عملیاتی نیروی انسانی را خواستار شد.

7/25351

منبع: روابط عمومی شرکت پایانه های نفتی ایران


کلمات کليدي
پایانه نفتی خارگ، شرکت پایانه های نفتی ایران
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


کمک به توسعه صنعت نفت با بهره‎گیری از توان شرکت‎های دانش‎بنیان
امضای تفاهمنامه همکاری شرکت پایانه‌های نفتی ایران با سه شرکت دانش‌بنیان
آماده‌باش کامل پایانه‌های نفتی ایران برای کمک به سیل‌زدگان