19:381397/6/22

شرکت کارون 8200 میلیارد ریال پروژه زیست محیطی در دست اقدام دارد

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون گفت: این شرکت افزون بر 8200 میلیارد ریال پروژه زیست محیطی در دست اقدام دارد.


محسن دهان زاده در مراسم راه اندازی مشعل بدون دود واحد بهره برداری شماره 3 اهواز با ارائه گزارشی از فعالیت های زیست محیطی شرکت کارون گفت: شرکت نفت و گاز کارون که عمده فعالیت های آن در مجاورت کلان شهر اهواز است، افزون بر 8200 میلیارد ریال پروژه در 3 حوزه جلوگیری از آلایندگی های نفتی، جمع آوری پساب ها و جمع آوری گازهای همراه در دست اقدام دارد.

وی تاکید کرد: هدف اصلی ما جمع آوری گازهای همراه در بلند مدت است اما در کوتاه مدت پروژه های بهسوزی گازهای مشعل در واحدهای بهره برداری را اجرا کرده ایم.

دهان زاده افزود: پروژه بهسوزی گازهای مشعل واحد بهره برداری شماره 3 اهواز پس از دو سال هم اکنون راه اندازی شد و پروژه بهسوزی گازهای مشعل واحد بهره برداری شماره 2 اهواز با 69 درصد پیشرفت در حال اجراست.

در این مراسم معاون مدیر تولید (بهینه‌سازی مصرف انرژی) شرکت مناطق نفت خیز جنوب درباره اهداف و دستاوردهای این پروژه اظهار کرد: این پروژه هم به لحاظ زیست محیطی و هم از نظر مسئولیت های اجتماعی برای این شرکت در اولویت جدی قرار داشت به گونه ای که دست اندرکاران پروژه برای به ثمر نشستن آن، به مدت دو سال در شرایط بسیار سخت آب و هوایی کار و تلاش کردند.

حسین رجبعلی پور گفت: چنین پروژه ای برای نخستین بار در سطح مناطق نفت خیز جنوب اجرا شد و طی آن سامانه خودکار روشن کردن مشعل نیز طراحی و ساخته شد که از ویژگی های مهم آن، برگشت هزینه های انجام شده در کمتر از یک ماه است.

بر اساس این گزارش، چهارشنبه 21 شهریورماه، در مراسمی با حضور استاندار خوزستان و مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، مشعل بدون دود واحد بهره برداری شماره 3 اهواز که با هدف حفظ محیط زیست احداث شده است، راه اندازی شد.

2/25110
کلمات کليدي
شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون، واحد بهره‌برداری اهواز 3
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


تعمیرات ۳ دستگاه سیار فرآورش و تفکیک‌گر نفت در شرکت کارون
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت‌ و گاز کارون منصوب شد
بومی‌سازی ۳۱۶ قلم کالا در شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون