15:431397/5/21

کاهش 24 درصدی مصرف برق در شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب گفت: با مدیریت بهینه، برنامه‌ریزی و اقدام‌های دقیق، ‌مصرف برق در این شرکت ۲۴ درصد کاهش یافت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، بیژن عالی‌پور گفت: در شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب به منظور کاهش مصرف برق، اقدام‌های دقیق و خاصی انجام شده که نتیجه آن، صرفه‎جویی ۵۹ مگاوات برق در بخش‎های صنعتی و غیرصنعتی است.

وی با بیان این‌که این میزان صرفه‎جویی در مقایسه با کل دیماند مصرفی، کاهشی معادل ۲۴ درصد را نشان می‌دهد، اظهار کرد: از دلایل عمده این کاهش، می‌توان به نوسازی و بازسازی توربین شماره ۷ تلمبه‌خانه اهواز، به‌کارگیری توربین‌های گازی و خاموش کردن تلمبه‌های برقی در پیک مصرف، راه‌اندازی مولدهای برق اضطراری، راه‌اندازی نیروگاه‌های گازی، برنامه‌ریزی و هماهنگی با سازمان برق در قطع برق مکان‎های از قبل تعیین شده اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب تصریح کرد: این اقدا‌م‌های مهم  که با تلاش همه همکاران محقق شده، با توجه به کمبود برق و شرایط خاص آب و هوایی، بسیار حائز اهمیت است.

شماره خبر: 3/24957

کلمات کليدي
شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، کاهش مصرف برق
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


بازگشایی جاده قدیم اهواز- خرمشهر با همکاری مناطق نفت‌خیز جنوب
توزیع مرحله دوم کمک‎های کارکنان صنعت نفت جنوب در مناطق سیل‎زده
همت زنان صنعت نفت برای یاری رساندن به هموطنان سیل‌زده
  • 1398/1/28 چهارشنبه همت زنان صنعت نفت برای یاری رساندن به هموطنان سیل‌زده
    پس از گذراندن خشکسالی‌های مکرر، این بار حجم بارندگی‌ها بالادست و رهاسازی آب پشت سدها سبب وقوع سیل در خوزستان شد، به گونه‌ای که اکنون مردم برخی روستاهای خوزستان از ابتدای امسال در اردوگاه‌های جمعیت هلال احمر، پشت بام منازل یا جاهای دیگر روزهای خود را سپری می‌کنند.