21:351397/2/26
سفیر انگلیس در ایران:
توافقنامه کرنج قدمی رو‎به‎جلو برای گسترش روابط تجاری ایران و انگلیس است

سفیر انگلیس در ایران ضمن اعلام خرسندی از امضای توافقنامه توسعه میدان کرنج، گفت: امضای این توافقنامه قدمی رو به جلو در گسترش روابط تجاری ایران و انگلیس است.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رابرت مک کر در مراسم امضای توافقنامه (HOA) بین شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب و کنسرسیوم پرگس (PERGAS) که عصر امروز (چهارشنبه، ۲۶ اردیبهشت‌ماه) برگزار شد، گفت: ایجاد روابط تجاری با ایران برای انگلیس بسیار مهم و راهبردی است.

وی‌ با تاکید بر اهمیت گسترش روابط تجاری انگلیس و ایران گفت: امروز امضای این توافقنامه بسیار حائز اهمیت است زیرا قدمی رو به جلو در احقاق هدف طرفین برای گسترش روابط است.

مک کر گفت: انگلستان نسبت به این مهم متعهد است و خواهان آوردن سرمایه لازم برای اجرای پروژه های توسعه ای خصوصا در حوزه انرژی است.

وی با بیان این که کشور انگلستان از هرگونه همکاری دوجانه تجاری با ایران حمایت می کند، گفت: این کشور نسبت به تعهداتش در این زمینه پایبند است.

سفیر انگلستان همچنین ضمن ابراز خشنودی از حضور در ایران، نسبت به پیشرفت روابط تجاری دوجانبه ابراز امیدواری کرد.

بر اساس این گزارش، شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب و کنسرسیوم پرگس (PERGAS) امروز (چهارشنبه، ۲۶ اردیبهشت‌ماه) به منظور توسعه و پشتیبانی بهره‎برداری میدان نفتی کرنج در قالب الگوی قراردادی نفتخیز جنوب موافقت‎نامه همکاری (HOA) امضا کردند.
با اجرای کامل این طرح، ضمن افزایش ظرفیت تولید نفت خام کشور، زمینه های اشتغال گسترده در استان خوزستان ایجاد شده و بازار کار مناسبی به وجود خواهد آمد. از این رو انتظار می‎رود کنسرسیوم پرگس با مدیریت مناسب پروژه و همکاری با شرکت‎ها و سازندگان تجهیزات داخلی و بین المللی، زمینه جذب سرمایه و فناوری‌های لازم در بخش‎های افزایش ضریب بازیافت، شیوه‎های نو حفاری و دیگر بخش‎های ذیربط را ایجاد و برای پیاده سازی آن تلاش کند. در صورت به قرارداد رسیدن موافقتنامه امروز، امکان دستیابی به تولید روزانه حداکثر ۲۰۰ هزار بشکه و تولید تجمعی حدود ۶۵۵ میلیون بشکه طی ۱۰ سال آینده از این میدان فراهم می‎شود که هزینه‌های سرمایه‎ای مستقیم آن معادل ۱۱۶۷ میلیون دلار و هزینه‎های غیرمستقیم معادل ۱۸۷ میلیون دلار برآورد شده است.

شماره خبر: 8/24844
کلمات کليدي
سفیر انگلیس، رابرت مک کر، کنسرسیوم پرگس، میدان کرنج
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت
 
 
 
 


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 صنعت نفت ایران را نمی‌توانند نادیده بگیرند/ اروپا عهدشکنی آمریکا را جبران کند
امضای توافقنامه کرنج نخستین گام در تایید عزم پرگس برای حضور در صنعت نفت ایران است
توافق 10 ساله برای تولید تجمعی ۶۵۵ میلیون بشکه نفت در میدان کرنج