08:421396/8/10
با هدف مطالعه توسعه میدان سردار جنگل و بلوک‎های اکتشافی خزر
تفاهمنامه همکاری بین شرکت ملی نفت ایران و ORG نروژ امضا شد

تفاهمنامه همکاری بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت ORG نروژ برای مطالعه توسعه میدان سردار جنگل و بلوک های اکتشافی 24، 26 و 29 دریای خزر امضا شد.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی NIOC، تفاهمنامه همکاری بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت ORG نروژ برای مطالعه توسعه میدان سردار جنگل و بلوک های اکتشافی 24، 26 و 29 دریای خزر عصر سه شنبه (۹ آبان 1396) بین محسن دلاویز، مدیر عامل شرکت نفت خزر و جاستین کار کرستاد، مدیر عامل شرکت نروژی امضا شد.

بر اساس این گزارش، با انجام مطالعات زمین‌شناسی و ژئو‌فیزیک در خزر، هشت ساختار منتخب در اولویت مطالعات جامع به منظور اکتشاف و تولید قرار گرفتند. در نهایت عملیات حفاری بر روی یکی از همین هشت بلوک‌ اولویت‌دار انجام شد که نتیجه آن کشف میدان هیدرو‌کربوری سردار جنگل در آب های عمیق دریای خزر در سال 1391 شمسی بود.

حفاری نخستین حلقه چاه در این میدان تا عمق حدود 2 هزار و ٥٠٠ متری پیش رفت. چاه دوم میدان سردارجنگل نیز در ١٤٢٣ متری غرب چاه نخست این میدان و تا عمق حدود سه هزار و ٥٠٠ متری با هدف فعالیت اکتشافی/توصیفی حفاری در سال 1393 شمسی، آزمایش و بهره برداری شد.

در پایگاه اینترنتی شرکت ORG در معرفی این شرکت آمده است: ORG در سال 1999 میلادی تأسیس شد و نوآور فن آوری ها و راه حل هایی با نتایج ثابت شده است که از مجموع 17 سال عملیات در حوزه اکتشاف و توسعه نفت و گاز به دست آورده است. ساخت و توسعه فناوری هایی که صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها و ریسک عوامل تعیین شده از سوی شرکت های نفتی را به همراه داشته باشد،  استراتژی این گروه نروژی است که از آن با نام "ماموریت حیاتی" یاد می کند. ORG یک ترکیب منحصر به فرد از تکنولوژی های حرفه ای اکتشاف را برای تشخیص هیدروکربن در مخازن ارائه می دهد.

شماره خبر: 2/8/24158

کلمات کليدي
تفاهمنامه همکاری، شرکت ORG نروژ، شرکت نفت خزر
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


پیاده‎سازی سیستم‎های مدیریت یکپارچه در شرکت نفت خزر
برگزاری دوره آموزشی «آشنایی با قانون برگزاری مناقصات» در نفت خزر
نشست مجمع عمومی شرکت نفت خزر برگزار شد