21:301397/2/26
مدیرعامل کنسرسیوم پرگس‌:
امضای توافقنامه کرنج نخستین گام در تایید عزم پرگس برای حضور در صنعت نفت ایران است

مدیرعامل کنسرسیوم پرگس‌ گفت: امضای توافقنامه کرنج نخستین گام در تایید عزم جدی پرگس برای حضور در صنعت نفت ایران است.


کالین رولی در حاشیه مراسم امضای موافقتنامه توسعه میدان کرنج که عصر امروز (چهارشنبه، 26 اردیبهشت 1397) به امضا رسید، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران گفت: امضای این توافقنامه برای NIOC و پرگس از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با اشاره به حضور ۷ ساله این شرکت در ایران، اظهار کرد: این ارتباط اکنون به مقطعی رسیده است که ثمره آن ایجاد روابط تجاری و توسعه میادین نفتی است و طی چند سال گذشته اتفاقات و تغییرات بسیاری در حوزه روابط میان دو شرکت رخ داده که قابل تامل است.

رولی افزود: شرکت ملی نفت ایران و پرگس مذاکرات و همکاری های ارزنده ای را پشت سر گذاشته اند و اکنون برای توسعه میدان کرنج توافقنامه همکاری امضا می کنند.

مدیرعامل پرگس در پاسخ به این سوال که این شرکت به چه میزان تاثیرات تحریم های احتمالی را سنجیده است، گفت: ما هرگز از لغت «نگرانی» در ادبیات تجاری خود با ایران در حوزه انرژی استفاده نمی کنیم بلکه می توان گفت امضای توافقنامه همکاری امروز نخستین گام در تایید عزم پرگس برای حضور در صنعت نفت ایران است.

بر اساس این گزارش، شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب و کنسرسیوم پرگس (PERGAS) امروز (چهارشنبه، ۲۶ اردیبهشت‌ماه) به منظور توسعه و پشتیبانی بهره‎برداری میدان نفتی کرنج در قالب الگوی قراردادی نفتخیز جنوب موافقت‎نامه همکاری (HOA) امضا کردند.

با اجرای کامل این طرح، ضمن افزایش ظرفیت تولید نفت خام کشور، زمینه های اشتغال گسترده در استان خوزستان ایجاد شده و بازار کار مناسبی به وجود خواهد آمد. از این رو انتظار می‎رود کنسرسیوم پرگس با مدیریت مناسب پروژه و همکاری با شرکت‎ها و سازندگان تجهیزات داخلی و بین المللی، زمینه جذب سرمایه و فناوری‌های لازم در بخش‎های افزایش ضریب بازیافت، شیوه‎های نو حفاری و دیگر بخش‎های ذیربط را ایجاد و برای پیاده سازی آن تلاش کند. 
در صورت به قرارداد رسیدن موافقتنامه امروز، امکان دستیابی به تولید روزانه حداکثر ۲۰۰ هزار بشکه و تولید تجمعی حدود ۶۵۵ میلیون بشکه طی ۱۰ سال آینده از این میدان فراهم می‎شود که هزینه‌های سرمایه‎ای مستقیم آن معادل ۱۱۶۷ میلیون دلار و هزینه‎های غیرمستقیم معادل ۱۸۷ میلیون دلار برآورد شده است.
شماره خبر: 8/24685
کلمات کليدي
کنسرسیوم پرگس، میدان کرنج، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


حریق خطوط لوله در امیدیه به‌طور کامل مهار شد
بازگشایی جاده قدیم اهواز- خرمشهر با همکاری مناطق نفت‌خیز جنوب
توزیع مرحله دوم کمک‎های کارکنان صنعت نفت جنوب در مناطق سیل‎زده