12:221397/3/23

آغاز بهره‎برداری ازخط لوله اتصال فازهای ٦ تا ٨ به پالایشگاه سوم پارس جنوبی

خط لوله اتصال پالایشگاه فازهای 4 و 5 به فازهای 6، 7 و 8 پارس جنوبی با انتقال روزانه 3میلیون متر مکعب گاز ترش به بهره برداری رسید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، ظرفیت این خط لوله انتقال گاز ترش فازهای 6 تا 8 به پالایشگاه فازهای 4 و 5 پارس جنوبی، 11 میلیون متر مکعب در روز است و در صورت نیاز به افزایش خوراک مصرفی با حداکثر ظرفیت، حدود ١٣ میلیون متر مکعب گاز ترش را به پالایشگاه فازهای مقصد انتقال می دهد.
خط لوله یاد شده باهدف پشتیبانی از سکوهای دریایی فازهای 4 و 5 پارس جنوبی، استفاده از ظرفیت های موجود در فازهای 6 تا 8 و توان شیرین سازی در پالایشگاه فازهای ٤ و٥ پارس جنوبی احداث و به بهره برداری رسیده است.
پروژه احداث خط لوله اتصال پالایشگاه فازهای 4 و 5 به فازهای 6تا 8 پارس جنوبی به طول 1700 متر و با کارفرمایی شرکت نفت و گاز پارس و از سوی شرکت صنعت سازه ثمین اجرایی شده است.
درحال حاضر بخش فراساحل فازهای 4 و 5 با ظرفیت برداشت روزانه 56 میلیون متر مکعب گاز ترش از میدان پارس جنوبی درحال بهره برداری است.

شماره خبر:‌ 7/24741

منبع: روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس


کلمات کليدي
شرکت نفت و گاز پارس، خط لوله، پالایشگاه، فازهای 4 و 5، فازهای 6، 7 و 8، پارس جنوبی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت
 
 
 
 


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 سومین ردیف شیرین‌سازی پالایشگاه فازهای ٢٤-٢٢ پارس جنوبی به بهره‌برداری رسید
نخستين سكوی فاز 13 پارس جنوبی نصب شد
  • 1397/9/14 چهارشنبه نخستين سكوی فاز 13 پارس جنوبی نصب شد
    نخستين عرشه دريايی فاز 13 پارس جنوبي با وزني حدود دو هزار و 200 تن، بامداد امروز (چهارشنبه، 14 آذرماه ۱۳۹۷) در موقعيت مخزنی سكوی 13B نصب شد.
دو سکوی فاز ۲۴-۲۲ پارس جنوبی تا پایان دی‌ماه به بهره‌برداری می‌رسد