دوشنبه 4 تير 1397   21:57:13
 
12:221397/3/23

آغاز بهره‎برداری ازخط لوله اتصال فازهای ٦ تا ٨ به پالایشگاه سوم پارس جنوبی

خط لوله اتصال پالایشگاه فازهای 4 و 5 به فازهای 6، 7 و 8 پارس جنوبی با انتقال روزانه 3میلیون متر مکعب گاز ترش به بهره برداری رسید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، ظرفیت این خط لوله انتقال گاز ترش فازهای 6 تا 8 به پالایشگاه فازهای 4 و 5 پارس جنوبی، 11 میلیون متر مکعب در روز است و در صورت نیاز به افزایش خوراک مصرفی با حداکثر ظرفیت، حدود ١٣ میلیون متر مکعب گاز ترش را به پالایشگاه فازهای مقصد انتقال می دهد.
خط لوله یاد شده باهدف پشتیبانی از سکوهای دریایی فازهای 4 و 5 پارس جنوبی، استفاده از ظرفیت های موجود در فازهای 6 تا 8 و توان شیرین سازی در پالایشگاه فازهای ٤ و٥ پارس جنوبی احداث و به بهره برداری رسیده است.
پروژه احداث خط لوله اتصال پالایشگاه فازهای 4 و 5 به فازهای 6تا 8 پارس جنوبی به طول 1700 متر و با کارفرمایی شرکت نفت و گاز پارس و از سوی شرکت صنعت سازه ثمین اجرایی شده است.
درحال حاضر بخش فراساحل فازهای 4 و 5 با ظرفیت برداشت روزانه 56 میلیون متر مکعب گاز ترش از میدان پارس جنوبی درحال بهره برداری است.

شماره خبر:‌ 7/24741

منبع: روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارسکلمات کليدي
شرکت نفت و گاز پارس، خط لوله، پالایشگاه، فازهای 4 و 5، فازهای 6، 7 و 8، پارس جنوبی
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     
 
امتیاز دهی
 
 

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
بیشتر
نسخه قابل چاپ
 

اخبار مرتبط
افزایش مشارکت سازندگان داخلی در اجرای طرح‎های پارس جنوبی
پروژه‎های نگهداشت و افزایش تولید رونق فعالیت پیمانکاران ایرانی را به همراه دارد/ افزایش 120 میلیون مترمکعبی تولید پارس‎جنوبی تا پایان امسال
نصب سکوهای در حال توسعه پارس جنوبی بر اساس زمانبندی تکمیل حفاری/ ۶ سکو امسال نصب می‌شود
  • 1397/3/9 چهارشنبه نصب سکوهای در حال توسعه پارس جنوبی بر اساس زمانبندی تکمیل حفاری/ ۶ سکو امسال نصب می‌شود
    مدیر برنامه ریزی و کنترل طرح های شرکت نفت و گاز پارس روند متوازن پیشرفت کار در مراحل ساخت سکوهای تولیدی فازهای 13 ، 14 و 24-22 پارس جنوبی به موازات حفاری و تکمیل چاه های توسعه ای مربوط به هر سکو را از مهم ترین عوامل اولویت بندی حمل و نصب سکوها عنوان کرد و گفت: بر این اساس، اولویت اول کارفرما در حمل و نصب سکوهای فراساحل، بر پایه امکان تولیدی شدن آن سکو و برداشت بیشتر از میدان مشترک قرار گرفته است.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 252
  مقاله   گزارش   گفت‌وگو   یادداشت
 


 

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما