15:291397/4/3
رئیس پژوهشگاه صنعت نفت:
نقاط قوت و ضعف پژوهشگاه نفت در مسیر ارائه خدمات بهتر به صنعت شناسایی می‎شود

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به توانمندی های این پژوهشگاه در حوزه های مختلف صنعت نفت، گفت: نقاط قوت و ضعف پژوهشگاه صنعت نفت در مسیر خدمت‎دهی بهتر به صنعت شناسایی می‎شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، جعفر توفیقی در جریان بازدید غلامرضا منوچهری، معاون توسعه و مهندسی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از پژوهشگاه صنعت نفت که عصر روز گذشته (شنبه دوم تیرماه) برگزار شد، با ابراز خرسندی از حضور مدیران ارشد صنعت نفت در مجموعه پژوهشگاه صنعت نفت به معرفی حوزه‌های مختلف تحقیقات فناورانه در این پژوهشگاه پرداخت و گفت: پژوهشگاه صنعت نفت، با بهره گیری از زبده‌ترین نیرو‌های انسانی متخصص و پیشرفته‌ترین تجهیزات فناورانه و انباشت 60 سال دانش و تجربه ، امروز تمام قد در خدمت صنعت نفت کشور است.

توفیقی به تاکید وزارت نفت بر جنبه‌های عملیاتی فعالیت‌های پژوهشی در 4 سال گذشته اشاره کرد و گفت: نقش پژوهش و فناوری در توسعه صنعت نفت، نقشی حیاتی و اجتناب‌ناپذیر است و با توجه به راهبردی بودن این صنعت در کشور نیازمند نگرش و رویکرد دانش پایه و فناور محور در این حوزه هستیم.

رییس پژوهشگاه صنعت نفت ضمن اشاره به سخنان وزیر نفت مبنی بر این‌که دستگاه‌های اجرایی می‌بایست براساس تقاضا و درخواست صنایع فعالیت کنند، افزود: این سخنان نشان از باور عمیق به نقش پژوهش و فناوری در تبدیل صنعت نفت، از یک صنعت عملیاتی به یک صنعت دانش پایه و فناور محور دارد و پژوهش و فناوری، مهم‌ترین ابزار این تحول محسوب می‌شود.

توفیقی با تاکید بر این‌که پژوهشگاه صنعت نفت باید آمادگی خود را برای پاسخگویی به انتظارات مدیران وزارت نفت ایجاد کند، تصریح کرد: این مجموعه با هدف ارائه خدمات به صنعت در تلاش است تا بازنگری‌هایی را در برنامه‌های راهبردی خود انجام دهد و تعاملات گسترده‌ای را با مشتریان و ذینفعان خود داشته باشد تا اینکه نقاط قوت و ضعف سازمان شناسایی و در نهایت تصمیمات بهینه اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر رقابت میان مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌ها بسیار گسترش یافته‌ است، تصریح کرد: در چنین فضا‌هایی پژوهشگاه صنعت نفت باید کیفیت دانش و فناوری خود را افزایش و هزینه‌ها را نیز کاهش دهد و علاوه بر اینکه به فضا‌های رقابتی می‌اندیشد باید همکاری با شرکت‌ها و دانشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی را در دستور کار خود قرار دهد.

توفیقی افزود: از آنجا که پژوهشگاه درصدد آن است که در مسیر تعالی سریع‌تر حرکت کند و پاسخگوی انتظارات وزیر و مدیران ارشد وزارت نفت باشد از تمامی پیشنهادات و نقطه نظراتی که منجر به پیشبرد اهداف این مجموعه می‌شود استقبال می‌کند.

بر اساس این گزارش پس از این نشست مشترک از دستاوردهای پردیس‌های بالادستی، پایین‌دستی و انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت بازدید شد.

شماره خبر: 21454/3

کلمات کليدي
پژوهشگاه صنعت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت
 
 
 
 


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 عملکرد شورای بانوان پژوهشگاه صنعت نفت ارزیابی شد
لزوم حمایت همه‎جانبه مسئولان از شرکت‎های دانش بنیان
پژوهشگاه صنعت نفت پیشتاز در طرح‎های مدیریت بحران آب
  • 1397/6/7 چهارشنبه پژوهشگاه صنعت نفت پیشتاز در طرح‎های مدیریت بحران آب
    دبیر کارگروه مدیریت بحران آب و انرژی پژوهشگاه صنعت نفت گفت: پژوهشگاه صنعت نفت در زمینه اجرای عملیاتی طرح‎های مدیریت بحران آب در زمره سازمان‎های شاخص و پیشتاز است و الگوهای به‌کارگرفته شده قابل استفاده در دیگر سازمان‎ها خواهد بود.