13:571397/4/19
با هدف کاهش زمان سفر و مصرف سوخت
جاده مسجدسلیمان - ایذه تا پایان امسال به بهره‎برداری می‎رسد

معاون طرح های راه و ساختمان مدیریت مهندسی و ساختمان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از کاهش مسافت 100 کیلومتری شهرهای مسجدسلیمان و ایذه خبر داد .


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان، دلاور سلجوقی اظهار کرد: پروژه احداث جاده ارتباطی بین دو شهرستان مسجدسلیمان به ایذه از مسیر روستای پاگچ تا امام زاده سیدصالح 40 کیلومتر طول دارد که 10 کیلومتر آن از محل چاه شماره یک مسجدسلیمان تا روستای سرگچ در گذشته اجرا شده و بقیه مسیر از روستای سرگچ تا واحد بهره برداری پرسیاه بطول 30 کیلومتر طی 2 فاز در حال اجرا است.

وی افزود: کل مسیر از محل چاه شماره یک تا ورودی شهر ایذه 75 کیلومتر طول و 11 متر عرض دارد که با اجرای این پروژه مسافت میان این دو شهر شمالی استان خوزستان 100 کیلومتر کاهش می یابد و ضمن صرفه جویی در زمان سفر، تأثیر بسزایی در کاهش مصرف سوخت و آلاینده های ناشی از آن دارد .

سلجوقی ادامه داد: فاز نخست این پروژه به طول 15.5 کیلومتر برای اجرای آن تاکنون 2500000متر مکعب خاکبرداری و 350000 مترمکعب خاکریزی انجام شده است . فاز دوم نیز 14.5 کیلومتر طول دارد که برای آن تاکنون 2500000 متر مکعب خاکریزی و 300000 متر مکعب خاکبرداری انجام شده است .

وی در خصوص پیشرفت کار گفت: مطابق برنامه ریزی زمان بندی شده کارها در حال اجرا است و تا حد امکان تلاش کرده ایم پروژه با سرعت اجرا شود؛ برای مثال در قطعه ای از مسیر که مجبور به اجرای عملیات کوه بری بودیم به دلیل صرفه جویی در زمان و تسریع در روند پروژه بجای استفاده از ماشین آلات راهسازی که می توانست کار را در چند هفته و ماه انجام دهد با هماهنگی و کسب مجوزهای لازم از مواد منفجره استفاده کردیم که این روش موجب انجام کار در مدت زمان کمتر از یک هفته شد.

سلجوقی در خصوص زمان اتمام پروژه گفت : تمام تلاشمان بر این است که این پروژه تا پایان سال 1397 به بهره برداری برسد و این زمان بندی منوط به تأمین و تزریق به موقع اعتبارات پیش بینی شده است که امیدواریم با تخصیص به موقع اعتبارات شاهد اتمام این پروژه و افتتاح این راه مواصلاتی باشیم .

شماره خبر: 2/24812

کلمات کليدي
شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان، راهسازی، کمک به عمران
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


نشست پیش‎بینی بهره‎دهی چاه‎های شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان برگزار شد
ترمیم و بهسازی یک جاده روستایی به همت شرکت نفت‌وگاز مسجدسلیمان
بازدید مدیرعامل شرکت نفت مسجدسلیمان از واحدهای ستادی و عملیاتی