15:381397/8/14

مشعل‎های مناطق نفت‎خیز جنوب تا ۳ سال آینده خاموش می‎شود

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‎خیزجنوب گفت: با تخصیص اعتباری معادل یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار، همه مشعل‎های شرکت ملی مناطق نفت‎خیزجنوب تا سه سال آینده خاموش می‎شوند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب، بیژن عالی‎پور، مدیرعامل این شرکت ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‎های شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب در حوزه مسئولیت‎های اجتماعی گفت: توسعه شهرهای مسجدسلیمان، امیدیه، اهواز، آغاجاری، گچساران، رامشیر و رامهرمز به برکت وجود نفت و شرکت ملی مناطق نفت‎خیزجنوب و در سایه عمل به مسئولیت‎های اجتماعی بوده است.

وی در ادامه به اجرای طرح توسعه ۲۸ مخزن در سطح مناطق نفت‎خیزجنوب اشاره کرد و گفت: طبق برنامه‎ریزی‎های انجام شده، ۴ درصد از کل اعتبارات توسعه این مخازن به ارزش ۲ هزار میلیارد تومان در حوزه مسئولیت‎های اجتماعی هزینه می‎شود.

وی همچنین به اقدام‎های شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب در حوزه مسئولیت‎های اجتماعی در اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: احداث یک پارکینگ به مساحت ۳۴ هکتار، ایجاد راه دسترسی به پایانه مرزی چزابه، در اختیار قرار دادن ماشین‎آلات و جابه‌جایی بیش از ۵ هزار مسافر توسط ناوگان اتوبوسرانی از مهم‎ترین اقدام‎های شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب است که موجب تسهیل در تردد و رفاه زائرین کربلای معلی در اربعین امسال شد.

عالی‎پور اظهار کرد: همچنین با تخصیص اعتباری معادل یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار همه مشعل‎های موجود در سطح شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب تا سه سال آینده خاموش می‎شوند.

در ادامه سیدامیر طالبیان، مشاور اجتماعی وزیر نفت با بیان این‎که صنعت نفت از دیرباز به مسئولیت‎های اجتماعی خود جامه عمل پوشانده است، گفت: اقدام‎های ما باید سبب رفع نیازهای واقعی شود.

 وی در ادامه افزود: فعالیت در حوزه مسئولیت‎اجتماعی باید به گونه‎ای باشد که نیاز مشترک مردم و نفت محقق شود. این موضوع افزون بر افزایش رضایتمندی، یک بازی برد - برد است.

طالبیان در ادامه اظهار کرد: در نظام‎نامه مسئولیت‎های اجتماعی صنعت نفت، طرح‎های اولویت‎داری مانند توانمندسازی جوامع محلی، تقویت بنیه علمی دانش‎آموزان و کمک به توسعه زیر ساخت‎های مناطق اطراف تاسیسات نفتی در نظر گرفته می‎شود.

وی با بیان این‎که در سراسر جهان مسئولیت‎های اجتماعی به دنبال توسعه کسب‌وکار شرکت است، افزود: در کشور ما نیز مسئولیت‎ اجتماعی باید به این مقوله کمک کند.
کلمات کليدي
مشعل، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


آغاز فرآیند مناقصات 6 مخزن جديد طرح نگهداشت و افزايش توليد از امروز
بهداشت، ایمنی و محیط زیست باید به سمت مطالعات تخصصی سوق یابد
راه‌اندازی دکل مکشی ۱۰۴ در مناطق نفت‎خیز جنوب