15:501397/9/14

امضای تفاهم‎نامه همکاری میان شرکت ملی حفاری و دانشگاه شیراز

شرکت ملی حفاری ایران و دانشگاه شیراز به‎منظور گسترش زمینه‎های همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی تفاهم‎نامه همکاری امضا کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، بیژن سیستانی، مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران درباره محورهای این همکاری گفت: در چارچوب این تفاهم‎نامه، طرفین به‌منظور بومی‎سازی و انتقال فناوری نوین و بهره‎گیری بهینه از ظرفیت‎های دانشگاه همسو با اولویت‎های پژوهشی شرکت همکاری می‎کنند.  

وی گفت: تعریف و اجرای پروژه‎های صنعتی و پایان‎نامه‎های تحصیلات تکمیلی، راه‎اندازی و توسعه گرایش‎های مورد نیاز دو طرف، ایجاد دفتر هماهنگی امور پژوهش و فناوری در دانشگاه از دیگر محورهای این تفاهم‎نامه است.

سیستانی افزود: از دیگر محورهای این سند همکاری می‎توان به بهره‎گیری متقابل از نخبگان و کارکنان شرکت در امور آموزشی و پژوهشی، تسهیل در بهره‎گیری متقابل از امکانات رفاهی برای بازدیدکنندگان، برگزاری همایش‎های ملی و بین‎المللی و تخصصی و استفاده همسو از خدمات فنی و آزمایشگاهی اشاره کرد.

مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران، با بیان این‎که مدت اعتبار این تفاهم‎نامه پنج سال و با توافق دو طرف قابل تمدید است، ادامه داد: برای پیگیری مفاد تفاهم‎نامه کمیته راهبری مشترک از دو مجموعه تشکیل می‌شود و نسبت به انجام کار کارشناسی اقدام خواهند کرد.

سیستانی یادآور شد: شرکت ملی حفاری به‎منظور توسعه همکاری و هم‎افزایی میان صنعت و دانشگاه در سال‎های اخیر با مراکز علمی، پژوهشی و پارک‎های علم و فناوری از جمله دانشگاه صنعت نفت، پژوهشگاه صنعت نفت، دانشگاه‎های صنعتی شریف، امیرکبیر، تهران، دانشگاه شهید چمران اهواز و پارک علم و فناوری خوزستان تفاهم‎نامه همکاری منعقد کرده که به دستاوردهای قابل توجهی در زمینه‎های بومی‎سازی قطعات و تجهیزات و استفاده از ظرفیت‎های عملی پژوهشی فیمابین منجر شده است.

2/25428

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران


کلمات کليدي
شرکت ملی حفاری ایران، تفاهمنامه
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


خدمت‎رسانی ملی حفاری به سیل‎زدگان ادامه دارد/ اختصاص چهار دستگاه تانکر آب‎رسانی به بخش غیزانیه
بومی‌سازی ۳۰۰ تجهیز کاربردی پرمصرف در صنعت حفاری کلید خورد
فعالیت دوباره ۶ دستگاه حفاری در خوزستان
  • 1398/2/25 چهارشنبه فعالیت دوباره ۶ دستگاه حفاری در خوزستان
    مدیر اچ اس ای، پدافند غیرعامل، مدیریت بحران و فوریت های پزشکی شرکت ملی حفاری ایران گفت: با کنترل و کاهش سیلاب، شش دستگاه حفاری در موقعیت های مناطق نفتخیز جنوب و حوزه نفنی غرب کارون در استان خوزستان فعالیت خود را از سر گرفتند.