11:001397/11/15
اجرای ۱۶ هزار میلیارد ریال پروژه عام‎المنفعه در شرکت ملی نفت ایران
۷۸ پروژه مسئولیت اجتماعی نفت در دهه فجر بهره‎برداری می‎شود

شرکت ملی نفت ایران که اجرای بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ پروژه عام‎المنفعه با ارزش حدود ۱۶ هزار میلیارد ریال را در مناطق نفت‎خیز در کارنامه دارد، بر آن است ۷۸ پروژه را نیز همزمان با چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به بهره‎برداری برساند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، بر اساس تعهدهای ابلاغی به شرکت ملی نفت ایران در قالب مصوبه‌های دولت‎های پیشن، مصوبه‌های سفرهای مقام معظم رهبری، درخواست‎های نمایندگان و مقام‌های استانی و نیز تکالیف خارج از مصوبات دولت (تعهدهای شرکت ملی نفت ایران در مناطق نفت‎خیز محروم شهری و روستایی)، مدیریت نظارت بر طرح های عمرانی مناطق نفتخیز این شرکت موظف به اجرای پروژه‎های عام‎المنفعه در مناطق محروم شهری و روستایی است.

طبق تازه‌ترین گزارش وضع پروژه‎های عام‎المنفعه شرکت ملی نفت ایران در مناطق نفت‎خیز محروم روستایی و شهری، تاکنون بالغ بر ۳ هزار و ۷۴۴ پروژه مشتمل بر هزار و ۲۷۰ پروژه آموزشی، هزار و ۱۰۵ پروژه ورزشی، ۵۸۰ پروژه بهداشتی، ۴۶ پروژه راه و ۷۴۳ پروژه خدماتی با اعتبار حدود ۱۶ هزار میلیارد ریال انجام شده که از این مبلغ، ۱۵ هزار و ۹۹۶ میلیارد ریال پرداخت شده و بقیه در حال تسویه حساب است.

همچنین این شرکت تصمیم دارد همزمان با چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، ۷۸ پروژه را تکمیل و به بهره‎برداری برساند. بیشتر پروژه‎ها مربوط به بخش احداث و نوسازی مدارس، ورزش و جوانان و بهداشت و درمان است، همچنین پروژه‎هایی در زمینه راه‎ و شهرسازی، بهداشت و درمان و حوزه‎های فرهنگی و مذهبی در حال اجراست که شرح آن در ادامه آمده است:

احداث و نوسازی مدارس

در این حوزه می‎توان به کمک‎های مالی شرکت ملی نفت ایران به منظور تجهیز هنرستان امام علی (ع) کهریزک در تهران، احداث مدرسه در فرخشهر، احداث مدرسه در هفشجان در استان چهارمحال و بختیاری، احداث و تکمیل مدرسه ۶ کلاسه ایوان در استان ایلام، احداث سالن خوابگاه مقبره شهدای گمنام اندیمشک، احداث کانون پرورشی و آموزشی حسینیه اندیمشک، احداث مجتمع فرهنگی آموزشی شهدای اندیمشک،خرید تجهیزات مدارس شهرستان اندیمشک، احداث ساختمان‎های مسجد و مدرسه در شرق اهواز، احداث دبیرستان ۶ کلاسه دوره اول شهید بلادی (آغاجاری)، احداث دبستان ۶ کلاسه آزادی جایزان، احداث دبستان ۶ کلاسه روستای سبعه، احداث دبستان ۳ کلاسه شهید فلاحی ابوعرابید شادگان، احداث دبستان ۶ کلاسه شهید دستجردی آلبوعصاره، احداث دبستان ۳ کلاسه انتظار حسینی شادگان و همچنین احداث دبستان ۶ کلاسه شهید فضل‌الله نوری خنافره شادگان در استان خوزستان اشاره کرد.

کمک‎های شرکت ملی نفت ایران در خرید تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی هنرستان فنی‎وحرفه ای پیژه صنعت نفت در دشت آزادگان، احداث مدرسه ابتدایی سه کلاسه سیدعزیز، توسعه مدرسه ابتدایی سه کلاسه پسرانه امام صادق کوی مالکیه، احداث مدرسه ابتدایی ۶ کلاسه مالک اشتر مالکیه وسطی، احداث مدرسه ابتدایی پسرانه ۶ کلاسه سیداحمد حسینی مرعی و همچنین احداث مدرسه متوسطه اول و دوم دخترانه ۶ کلاسه هوفل شرقی قابل توجه است.

ورزش و جوانان

در حوزه ورزش، احداث سالن ورزشی سیروان در استان ایلام، احداث زمین چمن نفت اندیمشک، احداث سالن ورزشی کوی لور اندیمشک، تکمیل و تجهیز سالن ورزشی ۲ هزار و ۵۰۰ نفره شهید سروندی اندیمشک، احداث پارک ورزشی نفت در شهرستان رامهرمز، تکمیل استخر شادگان در استان خوزستان و همچنین احداث سالن ورزشی سرآسیاب بهمنی، احداث زمین چمن مصنوعی۱ (زمین ورزشی مجموعه ورزشی تختی لیکک بهمنی)، احداث سالن ورزشی اسلام‌آباد - مظفرآباد و احداث زمین چمن مصنوعی ۱ باشت روستای بوستان در استان کهگیلویه و بویراحمد به واسطه کمک‎ها و حمایت‎های مالی شرکت ملی نفت ایران (شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب) به ثمر می‎نشیند.

کمک به اجرای پروژه‎هایی از جمله احداث سالن چندمنظوره ورزشی هویزه در استان خوزستان، احداث استخر بردسیر در استان کرمان، زمین ورزشی روستایی بونه‎بن، مجموعه ورزشی نغاره‎خان، سالن ورزشی فیروزآباد و زمین ورزشی روستایی گنجگون در استان کهگیلویه و بویراحمد را نیز باید به مجموعه اقدام‎های نفت در حوزه ورزش و جوانان اضافه کرد.

راه‎سازی؛ بهداشت و درمان و آب‌رسانی


از جمله اقدام‌های شاخص شرکت ملی نفت ایران در حوزه مسئولیت اجتماعی در بخش بهداشت و درمان، حمایت از تکمیل مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی دکتر شیخ مشهد در استان خراسان رضوی و کمک به احداث درمانگاه آرد از توابع شهرستان گراش در استان فارس است. شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب نیز در احداث بیمارستان سوانح سوختگی شهر اهواز، احداث مرکز بهداشت آبادان و احداث مرکز بهداشت خرمشهر در استان خوزستان مشارکت داشته است.

در بخش راه و شهرسازی، دو پروژه کمک به بهسازی خروجی خورمج به بوشهر در استان بوشهر و کمک به بهسازی آسفالت راه روستایی کچولی به قوش عظیم در استان خراسان رضوی قابل توجه است و در بخش آب‌رسانی نیز اقدام‎های حمایتی در برخی پروژه‎ها از جمله آب‌رسانی روستای اسلام‎قلعه در استان خراسان رضوی، احداث مجتمع آب‌رسانی سویسه، احداث شبکه آب‌رسانی خرمشهر و احداث مجتمع آب‌رسانی جهانگیری در استان خوزستان به عمل آمده است.

فرهنگ و فناوری

در بخش فرهنگی و مذهبی، تکمیل مساجد گناباد و بجستان در استان خراسان رضوی، احداث مسجد صالح پیغمبر شوشتر، احداث مسجد جامع سردارآباد شوشتر، احداث مسجد شهید شهرک شرافت شوشتر و تکمیل و توسعه حرم حضرت دانیال نبی (ع) شوش در استان خوزستان با حمایت‎های شرکت ملی نفت ایران محقق شده است.

از دیگر اقدام‎های انجام شده در این زمینه، می‎توان به کمک‎های شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب در پروژه‎هایی از جمله احداث مسجد امام حسین، مسجد امام سجاد، مسجد المهدی، مسجد امام جعفر صادق ظلم‎آباد، مسجد امام موسی کاظم، مسجد امام هادی گتوند و احداث مرکز فرهنگی در جوار مزار مرحوم ملافاضل سکرانی شادگان در استان خوزستان اشاره کرد. این شرکت در حوزه علوم و فناوری نیز با کمک‎های خود، در احداث آزمایشگاه پتروشیمی دانشگاه شهید چمران اهواز در استان خوزستان مشارکت داشته است.

2/25875

منبع: شانا


کلمات کليدي
مسئولیت های اجتماعی، پروژه عام المنفعه، مدیریت نظارت بر طرح‌ های عمرانی مناطق نفت ‎خیز، دهه فجر
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


کمک 245 میلیارد ریالی شرکت مارون در حوزه عمل به مسئولیت‎های اجتماعی
احداث معلم‌سرای امیدیه با مشارکت شرکت نفت‌ و گاز آغاجاری
اقدام اثرگذار وزارت نفت برای توسعه زیرساخت‌های جنوب استان بوشهر
  • 1398/2/2 دوشنبه اقدام اثرگذار وزارت نفت برای توسعه زیرساخت‌های جنوب استان بوشهر
    نماینده دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی از اقدام‌های مثبت و اثرگذار وزارت نفت در جنوب استان بوشهر تقدیر کرد و گفت: از اختصاص بسته ویژه حمایتی ۶۰۰ میلیارد تومانی برای توسعه زیرساخت‌های آموزشی، راهداری، ورزشی و عمرانی جنوب استان بوشهر توسط وزارت نفت تشکر می‌کنم.