09:321397/10/1
به میزبانی مناطق نفت‎خیز جنوب
دهمين يادواره شهيد تندگويان و شهدای صنعت نفت برگزار شد

دهمين يادواره شهيد محمد جواد تندگويان و 1055 شهيد صنعت نفت چهارشنبه ( 28 آذر ) با حضور مسئولين كشوري و استاني در تالار اجتماعات مجموعه فرهنگي امام رضا(ع) شركت ملي مناطق نفتخيزجنوب برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از روابط عمومی مناطق نفتخیز جنوب، در اين آيين علاوه بر خانواده معظم شهدا، امير دريابان علي شمخاني دبير شوراي عالي امنيت ملي، احمد محمدي، مديرعامل شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب، ناصر خالقي، مشاور وزير نفت در امور ايثارگران، محمد علی فلاح، فرمانده مركز مقاومت بسيج وزارت نفت، مديركل امور ايثارگران خوزستان و جمعي از كاركنان و مديران شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب حضور داشتند.

وزير نفت در پيامي به اين يادواره، رشادت هاي شهداي صنعت نفت بويژه شهيد تندگويان در جنگ تحميلي را پيوند ايمان، تعهد و از جان گذشتگي در راه اعتلاي کشور عنوان کرد.

در بخشي از پيام وزیر نفت آمده است:« 29 آذر نه تنها سالروز بازگشت پيکر پاک شهيد بزرگوار محمد جواد تندگويان به ميهن اسلامي است، بلکه يادآور پيوند ايمان، تعهد و از جان گذشتگي در راه اعتلاي کشور است.  اينک که با اعلام جنگ اقتصادي آمريکا عليه کشورمان در برهه سرنوشت ساز ديگري قرار گرفته ايم، بر اين اعتقادم که برگزاري اين يادواره بايد به فرصتي ارزشمند براي به تصوير کشيدن زيبايي هاي بخشي از پايداري هاي مقاومت ها در عرصه صنعت نفت تبديل شود و به مثابه ميثاقي محکم با همه شهيدان جاودان، علي الخصوص شهداي صنعت نفت به حساب آيد. »

در ادامه اين مراسم پيام مديرعامل شركت ملي مناطق نفتخيزجنوب نیز قرائت شد. در بخشي از اين پيام آمده است:«شهيد غريب، آزاده سربدار مهندس محمد جواد تندگويان فرزند راستين انقلاب و شاگرد ممتاز مکتب اباعبدالله الحسين(ع) و پير خمين رحمت الله علیه بود که هم در دوران مبارزه، هم در ميدان کارزار و هم در سياهچال هاي اسارت، چهره اي نستوه و جلوه اي ناب از پايمردي، استقامت و آزادگي را از خود به يادگار نهاده و حد نصابي تازه از خدمتگزاري را در عرصه سیاست ورزي و دولتمردي به ثبت رساند. اينجانب با اداي احترام به مقام شامخ شهداي دفاع مقدس، امام شهيدان، شهيدان والا مقام صنعت نفت بويژه شهيد تندگويان، ياد و نام تمامي جان برکفان و ايثارگران اين مرزو بوم و رهرو راستين آنان از شهداي مدافع حرم گرفته تا شهداي بي گناه حادثه اخير تروريستي اهواز را گرامي داشته و ارج مي نهم.»

در پایان اين مراسم از خانواده 11 تن از شهداي جنگ تحميلي و 5 تن از شهداي مدافع حرم صنعت نفت خوزستان تقدير شد.

 17523/3
کلمات کليدي
يادواره شهيد محمد جواد تندگويان، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


چالش‎های مناطق نفتخیز جنوب، اروندان و ملی حفاری در چهار حوزه بررسی شد
تکریم نیروی انسانی شاه کلید توسعه سازمان است
حریق خطوط لوله در امیدیه به‌طور کامل مهار شد