10:551397/2/18
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران:
ناوگان شرکت ملی نفتکش آماده فعالیت در هر شرایطی است

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران با اشاره به اعمال تحریم های احتمالی علیه کشورمان، گفت: برنامه ریزی های لازم انجام شده و ناوگان این شرکت آماده فعالیت در هر شرایطی است.


کاپیتان نصرالله سردشتی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی صنعت نفت با اشاره به طرح جوان سازی ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران، گفت: برای جوان سازی ناوگان این شرکت، طرحی از سال 2015 تا سال 2021 داریم و هم اکنون به دلیل رکود در بازار کمی از طرح اولیه عقب هستیم، اما طرح متوقف نشده و حتما اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: تا کنون 4 فروند کشتی  ناوگان خود را اوراق کرده ایم و 2 فروند دیگر طبق برنامه به زودی اوراق خواهند شد؛ خرید کشتی های جایگزین نیز در مرحله تحقیق و بررسی قرار دارد.

سردشتی با تاکید بر اهمیت توجه به توان داخلی، بیان کرد: شرکت ملی نفتکش ایران حدود 60 فروند کشتی و 3600 نفر پرسنل ایرانی دارد. انتظار ما از شرکت های ایرانی صادر کننده، حداکثر استفاده ار ناوگان نفتکش ایرانی است.

وی افزود: جوان سازی ناوگان مستلزم هزینه های بسیاری است و باید سعی کرد از این ناوگان حمایت شود. شرکت ملی نفتکش ایران بازوی حمل و نقل نفت کشور است و امیدواریم در تمام زمان ها، توجه ویژه ای به این رکن صادرات نفت شود.

سردشتی تصریح کرد: ما در گذشته تجربه 5 ساله ای از فعالیت در دوران تحریم های ظالمانه داریم و هم اکنون نیز با اتکا به این تجریه های موثر، برنامه ریزی های لارم برای تحریم های احتمالی را انجام داده ایم.

وی تشریح کرد: پرچم، موسسات رده بندی و بیمه مسائل اصلی در دوران تحریم ها خواهند بود که برای تمامی این مسائل برنامه ریزی های لارم انجام شده است.

وی در پایان با اشاره به تغییرات نرخ ارز در کشور، گفت: کارکنان شرکت ما که بر روی نفتکش ها فعالیت می کنند حقوق خود را به صورت ارزی دریافت می کنند و تغییرات نرخ ارز پرداخت حقوق ها را کمی مشکل کرده است، اما خوشبختانه درآمد شرکت ملی نفتکش نیز از محل اجاره کشتی ها عموما به صورت ارزی است و در نتیجه این تغییرات اثر زیادی بر فعالیت های شرکت ندارد.

شماره خبر: 3/24685

کلمات کليدي
شرکت ملی نفتکش ایران، نمایشگاه بین المللی صنعت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت
 
 
 
 


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 بستر خوبی برای گسترش توانمندی شرکت‎های ایرانی فراهم شده است
قرارداد ساخت لوله‎های CRA با پیشرفت خوبی ادامه دارد
تفاهمنامه همکاری میان ملی حفاری و کنسرسیوم ماتریسی فناوری انرژی امضا شد