13:271397/2/18
سخنگوی کمیته اضطرار شرکت ملی نفتکش:
دریانوردان با کمک شبیه‎سازها برای مقابله با هر شرایطی آماده می‎شوند

سخنگوی کمیته اضطرار شرکت ملی نفتکش ایران با اشاره به تدوین سناریوهای جدید حوادث در شبیه سازها، گفت: با کمک این شبیه سازها دریانوردان برای هر شرایطی آماده می شوند.


کاپیتان محسن بهرامی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران در حاشیه برگزاری بیست و سومین نمایشگاه صنعت نفت با اشاره به حادثه کشتی سانچی، گفت: پس از این حادثه سختگیری ها در خصوص مسائل ایمنی بیش تر شده است. دستورالعمل های اجرایی نفتکش ها در شرکت ملی نفتکش برای بررسی مجدد به سازمان بنادر و کشتی رانی کشور و شرکت هایی در کشورهای دیگر ارسال شد.

وی ادامه داد: در این بررسی ها مشخص شد که دستورالعمل ها منطبق بر استاندارد است و مشکلات احتمالی بیش تر در بخش اجرا است.

بهرامی با تاکید بر اهمیت آموزش برای جلوگیری از حوادث، تصریح کرد: در شبیه ساز شرکت ملی نفتکش ایران در محمودآباد و شبیه ساز سازمان بنادر و کشتی رانی در تهران سناریوهایی در حال تدوین است تا دریانوردان ما بتوانند برای همچین شرایطی آماده تر شوند.

وی افزود: در شرکت ملی نفتکش آموزش هم در ابتدای خدمت و هم در حین خدمت در دستور کار قرار دارد و سمینارهای آموزشی براساس دستوزالعمل های شرکت و الزامات بازار به صورت مستمر برگزار می شوند.

بهرامی در پایان منطقه دریای چین را بسیار پرریسک دانست و گفت: کار دریانوردی همیشه همراه با حوادث بوده است. در منطقه حساس دریای چین حتی ناوهای جنگی نیز دچار حوادثی شده اند. تلاش ما بر این است که حوادث آتی برای ناوگان شرکت ملی نفتکش را به صفر برسانیم.

شماره خبر: 4/24656

کلمات کليدي
شرکت ملی نفتکش ایران، نمایشگاه بین المللی صنعت نفت
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت
 
 
 
 


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 بستر خوبی برای گسترش توانمندی شرکت‎های ایرانی فراهم شده است
قرارداد ساخت لوله‎های CRA با پیشرفت خوبی ادامه دارد
تفاهمنامه همکاری میان ملی حفاری و کنسرسیوم ماتریسی فناوری انرژی امضا شد