13:001397/2/26

نسخه جدید وب سایت شرکت نفت مناطق مرکزی رونمایی شد

به مناسبت گرامیداشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی، نسخه جدید وب سایت شرکت نفت مناطق مرکزی ایران رونمایی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی در آیین رونمایی از نسخه جدید وب سایت این شرکت با اشاره به جایگاه روابط عمومی و کارکرد درون و برون سازمانی و لزوم شناخت کارکردها و کاربرد های بهینه از تکنولوژی های نوین ارتباطی و همگامی و همسویی در استفاده مطلوب از آن خاطرنشان کرد: روابط عمومی در تعریف و جایگاه کلاسیک آن پل ارتباطی با مجموعه بیرون سازمان و تببین سیاست ها و اهداف کلان درون سازمان را به عهده دارد.
رامین حاتمی افزود: روابط عمومی می تواند با نیازسنجی درون سازمانی مدیران را در ترسیم نقشه راه مطلوب و اجرای سیاست ها مد نظر یاری رساند. همچنین در ارتباط برون سازمانی جایگاه ویژه ای به منظور ارائه کارکردها و عملکرد سازمان در جوامع هدف خود به عهده دارد و لزوم بررسی و شناخت افکار عمومی جامعه هدف یک الزام به شمار می رود.
حاتمی افزود: با تحولات سریعی که در عرصه ارتباطات و تکنولوژی های نوین ارتباطی در حال انجام است، یکی از نهادهایی که لزوم پیشگامی در این عرصه را به عهده دارد نهاد روابط عمومی است که این ابزارهای ارتباطی به عنوان ابزار کار و محمل ارسال پیام های ارتباطی آن به شمار می رود و بایستی در این رابطه باید به شناخت فرهنگ و استفاده مطلوب آن از این تکنولوژی ها دست یابد .
وی با ابراز رضایت از مجموع عملکرد روابط عمومی طی یک سال کاری گذشته، گفت: برنامه ها و اهداف یک ساله ای که برای مجموعه روابط عمومی تعریف شده بود، محقق شده و تلاش آنها در ارائه خدمات مطلوب توصیف می شود که جای تقدیر و تشکر دارد و برای رسیدن به جایگاه مطلوب تر در سال جاری باید که اهداف و چشم انداز های بهتری در نظر داشته و کارآمدتر و پویاتر عمل کند. پویش و رصد تحولات عرصه صنعت نفت در قالب رسانه ها گوناگون، تحلیل محتوای اخبار، تعامل با رسانه ها و داشتن رویه شفاف اندیشی در این حوزه و ایجاد فرهنگ نقد و روحیه نقدپذیری و پرهیز از سیاه نمایی، بهره گیری از ظرفیت رسانه ها در ایجاد فرهنگ استفاده از کالای ایرانی و انسجام ملی و تقویت روحیه همکاری و برجسته سازی فرهنگ کار و تلاش جمعی به عنوان یک ارزش ماندگار باید سرلوحه کار فرهنگی روابط عمومی قرار گیرد.
سید مهدی عبادی؛ رئیس روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران نیز با اشاره به پیشرفت جوامع بشر و لزوم همگامی با آن و داشتن خلاقیت در عرصه روابط عمومی گفت: از زمانی که تحولات زندگی بشر سرعت گرفت، نیاز به اطلاعات و ارتباطات هر روز افزایش یافته است.
وی افزود: امروزه داشتن اطلاعات موثق، دقیق و به موقع با توجه به هدف و ساختار سازمان ها، بزرگترین سرمایه یک سازمان به حساب می آید و حیات یک سازمان به داشتن یک ارتباط دوسویه درون و برون سازمانی، انجام تبلیغات و کسب اطلاعات به روز و مفید بستگی دارد .
عبادی با تاکید بر ضرورت وجود روابط عمومی مؤثر و فعال در سازمان ها،  گفت: سازمان هایی که خلاقیت و نوآوری یکی از فاکتورهای مهم و درخور توجه در کارشان محسوب می شود هیچگاه به گذشته رضایت نداده و همواره با بهره گیری از ساز و کارهای خلاقانه، تغییر در نگرش و رفتار را سرلوحه امور خویش می دانند. آنان به ایده های نو احترام می گذارند و با رغبت و حساسیت آنها را دنبال می کنند.
عبادی همچین با ارائه گزارش کوتاهی در مورد فعالیت های در دست اقدام و انجام شده واحد روابط عمومی، گفت: به منظور انجام مدیریت دانش در قالب ثبت خاطرات و روند انجام طرح ها و پروژه های شرکت و درآستانه بیستمین سال تاسیس شرکت، کتاب تاریخ شفاهی ثبت خاطرات مدیران و روسای شرکت در اداور مختلف در دست تهیه است. همچنین فیلم معرفی شرکت با محوریت بررسی پروژه ها و لزوم توجه به مقوله های فرهنگی و اقتصادی حوزه فعالیت شرکت در 11 استان کشور بررسی و ساخته می شود که مراحل آغازین آن در دست اقدام است.
وی با اشاره به حضور فعال در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی اظهار کرد: شرکت نفت مناطق مرکزی ایران بنا به ماهیت ذاتی و عملیاتی آن و نقش مهمی که در عرصه صنعت نفت و گاز کشور به عهده دارد، در این نمایشگاه حضور فعالی داشت و مدیران و کارشناسان شرکت در گفت و گوهای رودرو با سازندگان و پیمانکاران داخلی و خارجی به ارائه نیازها و فرصت های خود و استفاده از توانمندی های طرف های مورد گفت و گو پرداختند. در این رابطه همچنین با هماهنگی های صورت گرفته کارکنان شرکت دو روز فرصت حضور در نمایشگاه را پیدا کردند.
رئیس روابط عمومی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، از دیگر کارهای فرهنگی این واحد به اکران همزمان فیلم های جشنواره بین المللی فجر برای همکاران شرکت و خانواده های آن و اهدا کتاب به عنوان کادوی تولد همکاران اشاره کرد و درباره برنامه های ماه مبارک رمضان تصریح کرد: به مناسبت گرامیداشت ماه مبارک رمضان برنامه جزء خوانی قرآن کریم، محفل انس با قرآن، مسابقه کتابخوانی، برپایی نمایشگاه کتاب، گرامیداشت مراسم ارتحال امام راحل و مراسم عزاداری مولای متقیان از برنامه های این امور در ماه مهمانی خداوند است.


شماره خبر:1/24839
کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت
 
 
 
 


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید