08:201397/3/22
با تلاش کارکنان منطقه عملیاتی بهرگان
لوله‌های بارگیری نفت‌خام گوی شناور SBM بهرگان تعویض شد

با تلاش کارکنان منطقه عملیاتی بهرگان، لوله‌های بارگیری نفت‌خام گوی شناور SBM در این منطقه تعویض شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، عملیات تعویض لوله‌های بارگیری نفت‌خام گوی شناور SBM منطقه بهرگان، پس از بررسی مسائل ایمنی، ارزیابی کاهش ریسک و نیز موضوع پر اهمیت جلوگیری از آلودگی نفتی دریایی (OIL POLLUTION) با مواد خطرناک و ریسک‌های احتمالی غیر‌قابل پیش‌بینی انجام شد.

در این عملیات موفقیت‌آمیز که حدود 6 روز پس از چیدمان و ریسه کردن لوله‌ها‌ی جدید بارگیری در لنگر‌گاه با شناور‌های شایما و مون‌لایت، لیما، آدیش 2 و پارمیدا به طول انجامید، کار جداسازی لوله‌های قدیمی از SBM و تحویل آن به شناور مون‌لایت برای انتقال به لنگرگاه و بستن لوله‌های جدید  SBM انجام شد.

در این عملیات، واحدهای عملیات دریایی، تیم غواصی، مهندسی بهره‌برداری، ایمنی، مهندسی بهره‌برداری خشکی و ناخدای آدیش 2 به طور مستمر و مستقیم ایفای نقش کردند.

همچنین با توجه به ورود نفت آزادگان برای صادرات از منطقه بهرگان و پیش‌بینی افزایش تانکرهای صادراتی به منظور صادرات بهینه، ضرورت ایمن‌سازی و اطمینان از عدم آلودگی مواد نفتی در صدر برنامه های کاری کارشناسان منطقه عملیاتی بهرگان قرار گرفت.
کد اخبار: 21414/4


منبع: روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره ایران


کلمات کليدي
بهرگان، شناور sbm، فلات قاره
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت
 
 
 
 


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 فلات قاره به ساکنان بومی لاوان خدمات درمانی ارائه می کند
عملیات تعویض تجهیزات مشعل‌های منطقه لاوان انجام شد
استمرار برنامه‎های نفت فلات قاره برای ارتقاء سطح ایمنی و محيط زيست
  • 1397/9/12 دوشنبه استمرار برنامه‎های نفت فلات قاره برای ارتقاء سطح ایمنی و محيط زيست
    رییس بهداشت، ایمنی، محیط زیست، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران، توجه به ایمنی، حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی آن را از مهمترین برنامه‌ها و اقدامات این شرکت دانست و گفت: در این راستا نخستین پروژه مکانیسم توسعه هوای پاک (CDM) کشور به منظور کاهش کربن در هوا در چند سال گذشته توسط شرکت نفت فلات قاره ایران اجرا شده است.