08:061397/8/6

خودكفايی شركت آغاجاری در تعمير و بازسازی تجهيزات مخابراتی

رئيس فناوري ارتباطات شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري از خودكفايي اين شركت در تعمير و بازسازي تجهيزات مخابراتي و ارتباطي خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران به نقل از روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري، يحيي اتابك گفت: در راستاي بهبود شرايط ارتباطي و سهولت در برقراري ارتباط بين واحد هاي عملياتي و ستاد مناطق نفت خيز جنوب، اقدامات شايسته اي با تلاش كارشناسان اين شركت و استفاده از امكانات داخلي انجام گرفت.

وي تعمير و بكارگيري 5 عدد برد card الكترونيكي مشتركين مركز تلفني آلكاتل ez32 ، يك عدد ماژول csu  مربوط به شارژر psp ايستگاه ارتباطي كرنج، يك عدد ماژول smrشارژر psp  ايستگاه ارتباطي دره ني و ماژول power  مركز  در كنترل عمليات را بخشي از اقدامات صورت گرفته در اين راستا عنوان كرد.

اتابك افزود: از نكات بسيار مهم اين اقدامات عدم وجود نقشه الكترونيكي مدار بود كه مانع تلاش و اشتياق در روند پيشرفت كار نشد و همكاران اين واحد با خلاقيت و ارائه راه حل هاي كارشناسانه توانستند به رغم مشكلات به خودكفايي در تعمير و بازسازي تجهيزات مخابراتي دست يافته و با صرفه جويي قابل توجه مانع از تحميل هزينه هاي گزاف براي شركت شوند.

وي گفت: تعميرات و نگهداري تجهيزات مخابراتي كه عمدتاً خارجي هستند از جمله مسائل هزينه بر است كه با بومي شدن دانش تعمير و نگهداري دستگاه هاي  SMR و CSU كه از اجزا اصلي شارژرهاي مخابراتي هستند ضمن قطع وابستگي،‌ از خروج ارز جلوگيري مي شود.

رئيس فناوري ارتباطات شركت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري ضمن قدرداني از تلاش همه همكاران اين مجموعه  افزود: براي پياده سازي يك سيستم مخابراتي از تجهيزات فني همانند مركز تلفن سانترال، دستگاه منابع تغذيه و سيستم انتقال مالتي پلكس و راديو استفاده مي شود كه با توجه به اينكه اين تجهيزات از قسمت هاي متعددي تشكيل شده و اكثراً وارداتي هستند مسئله تعمير و نگهداري آنها از اهميت ويژه برخوردار است.

وي گفت: در حال حاضر تعمير و نگهداري بيش از 90 درصد اين تجهيزات در اداره فناوري ارتباطات انجام مي شود.

2/3/25328
کلمات کليدي
شركت آغاجاری
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید