09:311397/9/3

رونمایی از 12 عنوان کتاب تخصصی کاربردی در صنعت حفاری

مراسم رونمایی از 12 عنوان کتاب های فنی و تخصصی کاربردی در صنعت حفاری برگزار شد.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در دومین روز برگزاری دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری  خوزستان، 12 عنوان کتاب های فنی و تخصصی کاربردی در صنعت حفاری که توسط متخصصان و کارشناسان شرکت ملی حفاری ایران به رشته تحریر در آمده است، با حضور مدیرعامل و رئیس هیات مدیره این شرکت رونمایی شد.

بنابراین گزارش، 9 عنوان از کتاب ها تالیف و سه عنوان  ترجمه است که بیشتر آنها قابل تدریس در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه ها و مراکز آموزش علمی زیر مجموعه صنعت نفت و حفاری است.

عناوین این کتاب ها شامل موارد زیر است:«سیال حفاری کاربردی»  و «سیالات حفاری زمین گرمایی»  تالیف احمد بهرامی عیسی آبادی، « مهندسی سیال حفاری و تنش های درون چاهی حین حفاری» و « شیمی آزمایشگاهی و سیالات حفاری» محقق و نویسنده امید علی ممبینی گوداژدر، « مدیریت دانش و مهارت های کارکنان» مولف بهرام قاسمی قاسم وند، «ایمنی و آتش نشانی شغل نیست: عشق و ایثار است»  مولف احمد جهانفر، «شبیه سازی جدا کننده سه فازی با استفاده از دینامیک سیالات محاسباتی» نویسنده بنت الهدی احمدی و «100 نکته کلیدی برای کارکنان دستگاه حفاری» مولف سید مرتضی سادات نوریه.

همچنین «رفتار فازی هیدروکربورها»، مترجم سید مرتضی سادات نوریه، « راهنما و دستورالعمل زمین شناسی سرچاهی  تالیف دکتر حسین امیری بختیار، مهندس اسماعیل ایزدی و مهندس توفیق هادی زاده»،« سفارشات و کنترل موجودی کالا » مولف علیرضا احمد نژاد و «زمین شناسی فیزیکی ترجمه پروفسور بهمن سلیمانی و حدیت وفایی» عناوین دیگر کتاب های ارایه شده در غرفه شرکت ملی حفاری ایران در این نمایشگاه است.

در این مراسم سید عبدالله موسوی؛ مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از تلاش های کارکنان این شرکت در کسب علم و دانش و توفیق در تهیه و انتشار کتاب های تخصصی و مستند سازی تجربیات گرانسنگ در عرصه کار در صنعت راهبردی حفاری تقدیر کرد.

در آیین رونمایی از این عناوین کتاب ها، جمعی از مولفین به همراه شماری از متخصصان و کارشناسان صنعت نفت و حفاری و نمایندگان رسانه های جمعی حضور داشتند.

به گزارش NIOC، دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت و حفاری - خوزستان روز پنجشنبه (اول آذرماه) با حضور 220 شرکت سازنده، تولید کننده و تامین کننده قطعات، تجهیزات و کالای ساخت داخل در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی استان خوزستان در اهواز گشایش یافت و تا روز یکشنبه (چهارم آذرماه) همه روزه از ساعت 9 تا 17 برای بازدید عموم دایر است.

21964/4
کلمات کليدي
حفاری، نمایشگاه نفت اهواز
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


حفر نخستین حلقه چاه میدان نفتی منصوری غربی
دستگاه حفاری 32 فتح به مدار عملیات بازگشت
  • 1398/2/23 دوشنبه دستگاه حفاری 32 فتح به مدار عملیات بازگشت
    مدیر پروژه حفاری 6+8 حلقه چاه اکتشافی در بخش خشکی در شرکت ملی حفاری ایران گفت: دستگاه حفاری 32 فتح پس از 247 ساعت وقفه در کار به سبب قرار گرفتن در معرض سیلاب، بار دیگر در چرخه عملیات قرار گرفت.
اتمام حفاری 23 حلقه چاه میدان نفتی آزادگان جنوبی تا پایان امسال