14:131397/10/12

توانمندی شرکت ملی حفاری برای ارائه آموزش‎های تخصصی

قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری از توانمندی این شرکت برای ارائه مجموعه کامل آموزش‎های تخصصی صنعت حفاری خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمیدرضا خوش‎آیند در تشریح نقش‎آفرینی شرکت ملی حفاری در فرآیند تولید نفت و گاز گفت: بحث آموزش در شرکت ملی حفاری با تاسیس آموزشگاه فناوری حفاری هم‎زمان با شکل‎گیری صنعت حفاری در کشور اهمیت دارد و این مرکز در پرورش متخصصان و کارشناسان این صنعت بسیار تاثیر گذار بوده است.

وی سطح دوره‎های کوتاه‎مدت و بلندمدت مرکز آموزش و تجهیز نیروی انسانی را در برگزاری دوره‎های تخصصی و عمومی در چارچوب معیارها و استانداردهای صنعت نفت ارزیابی و اظهار کرد: این شرکت در سال‎های اخیر افزون بر ارائه خدمات آموزشی به شرکت‎های زیرمجموعه صنعت نفت، به متخصصان برخی کشورها از جمله بولیوی آموزش مرتبط با کنترل فوران چاه‎های نفت و گاز را داده است.

قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری گفت: شرکت ملی حفاری با توجه به برخورداری از استادان مجرب از نظر تحصیلات آکادمیک و تجارب میدانی، آمادگی برای برگزاری دوره‎های تخصصی در بخش‎های مختلف عملیات حفاری و خدمات جانبی فنی و مهندسی برای کارشناسان شرکت‎های متقاضی داخلی و خارجی را دارد و در این باره شرکت ملی نفت عراق در حال رایزنی برای استفاده از این ظرفیت‎ها در منطقه است.

خوش‌آیند تصریح کرد: موضوع آموزش در شرکت ملی حفاری به موازات وظایف ذاتی این شرکت شکل گرفت و در رشد و بالندگی سازمان در پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت کشور تاثیر اساسی داشته است و کارنامه فعالیت‎های شرکت در سال‎های گذشته را برجسته می‎‌کند.

وی به توسعه ناوگان شرکت از ۶ دستگاه حفاری در بدو تاسیس به ۷۲ دستگاه در زمان حاضر و تحقق حفر و تکمیل حدود ۴ هزار و ۵۰۰ حلقه چاه‎ اکتشافی، توسعه‌ای/ توصیفی و تعمیری در مناطق خشکی و دریایی کشور، دستیابی به ۹ میلیون و ۳۲۰ هزار متر حفاری و ارائه ۱۶۵ هزار عملیات فنی و مهندسی مختص صنعت حفاری که افزون بر ۲۰ تخصص با دانش فنی مختلف است، اشاره کرد.

قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران  افزود: گستره عملیاتی این شرکت از شمالی‎ترین مناطق کشور (سرخس – خانگیران) تا جنوبی‎ترین نقطه (آب‎های خلیج‎فارس) و مناطق مرکزی در خشکی و دریایی پراکنده است و ناوگان حفاری شرکت با برخورداری از دکل‎های سبک، سنگین و فوق‌سنگین و نیروهای مجرب عملیاتی، خدمات فنی و ویژه و دیگر خدمات با بهره‎مندی از ۲۳۰ گروه تخصصی به‌طور همزمان بخش عمده‎ای از فعالیت‎های حوزه صنعت حفاری در کشور را به‌عهده دارد.

خوش‌آیند، همکاری با مراکز علمی، پژوهشی و سازندگان داخلی برای بومی‎سازی قطعات و تجهیزات با کمک ۲۳۰ شرکت و سازنده ایرانی را که به منظور خودکفایی استمرار دارد از دیگر موفقیت‎های شرکت برای اجرای برنامه‎های اقتصاد مقاومتی برشمرد.

وی اظهار کرد: در نتیجه هم‎افزایی و همکاری نزدیک میان کارفرماها از جمله شرکت‎های ملی مناطق نفت‎خیز جنوب، نفت فلات قاره ایران، نفت مناطق مرکزی،  مهندسی و توسعه نفت، نفت و گاز پارس و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی حفاری توانسته است افزون بر انجام برنامه‎های ابلاغی سالانه از سوی شرکت ملی نفت ایران، در پروژه‎های بزرگی مانند طرح‎های توسعه میدان‌های غرب کارون (میدان نفتی آزادگان، یاران، یادآوران و اروند)، هشت فاز طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی و میدان نفتی آذر به نحو چشمگیری نقش‎آفرینی داشته باشد.

2/25687

منبع: روابط عمومی شرکت ملی حفاری


کلمات کليدي
شرکت ملی حفاری ایران
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


منشور حسابرسی داخلی شرکت ملی حفاری تصویب شد
ضرورت توجه ویژه به انضباط مالی و اداری در شرکت ملی حفاری
انجام بیش از ۴ هزار متر حفاری جهت‎دار و افقی در مناطق نفت‌خیز