10:081397/10/19

ارائه یک طرح خلاقانه با توان متخصصان شرکت نفت و گاز مارون

مدیرعامل شرکت بهره‎برداری نفت و گاز مارون از ارائه و پیاده‎سازی یک طرح خلاقانه و تاثیرگذار به همت متخصصان این شرکت خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمید کاویان گفت: تبدیل ساختار دیافراگمی اکچوایتورهای شیر کنترل فشار میانی کمپرسورها به سامانه سیلندر و پیستونی از جمله طرحهای خلاقانه‌ای بود که دانش آن به همت کارگروه نگهداری و تعمیرات شرکت نفت و گاز مارون بومیسازی شد.

وی افزود: با این ابتکار از نشتهای ناشی از فشار، پارگی دیافراگم، توقفهای لحظهای تولید، بار مالی قابل توجه و استهلاک منابع انسانی جلوگیری میشود.

مدیرعامل شرکت بهرهبرداری نفت و گاز مارون تصریح کرد: با توجه به تأمین نشدن دیافراگمهای اصلی از منابع خارجی، یکی از متخصصان ابزار دقیق اداره تعمیرات بر آن شد تا با خلاقیت و نوآوری خود این تحول را به وجود آورده تا افزون بر کاهش هزینههای مالی تعمیرات، امکان خرابی در تجهیزات جانبی را به صفر نزدیک کند و از جمله مزیتهای این طرح این است که توقفی در تولید ایجاد نخواهد شد.

کاویان با تاکید بر اینکه این دانش بومیسازی شده و قابل انتقال است، افزود: این دانش با استفاده از نمونههای آزمایشی به‌کار رفته در یک آزمون میدانی یکساله روی هشت عدد از شیرهای کنترل ورودی کمپرسورهای HP&LP ردیفهای A&B ایستگاه تزریق گاز مارون محقق شد.


1/25753

کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید