14:371397/11/16

ساخت تابلوی کنترل هیدرولیکی سرچاهی در نفت و گاز آغاجاری

با تلاش کارشناسان اداره‌های نگهداری، تعمیرات و بهره‎برداری شرکت نفت و گاز آغاجاری تابلوی کنترل هیدرولیکی سرچاهی یا بیکر پنل ‌در واحد بهره‎برداری شماره ٣ این شرکت طراحی، ساخته و نصب شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمدرضا گودرزی، مدیر عملیات شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری با اعلام این خبر گفت: ساخت تابلوی کنترل هیدرولیکی سرچاهی به منظور تأمین حلقه گازی فرازآوری در دستور کار قرار گرفت و با کارشناسی دقیق طی کوتاه‎ترین زمان ممکن و با استفاده از امکانات داخلی نسبت به طراحی و ساخت آن اقدام و برای اطمینان از رعایت اصول  ایمنی و نیز دقت و کیفیت کار به مدت دو هفته در کارگاه تحت آزمایش شبیه سازی و کاربردی قرار گرفت.

وی افزود: با ایجاد فونداسیون مناسب روی چاه، تابلوی یادشده نصب و همه مسیرهای ارتباطی با شیرهای درون‌چاهی XXXV، سطحی XXV و نیز مسیرهای Supply و Sensing با خط لین برقرار شد.

مدیر عملیات شرکت نفت و گاز آغاجاری اظهار کرد: عملکرد تابلوی کنترل هیدرولیکی سرچاهی کنترل، باز و بستن ایمن چاه‎های نفت و گاز است، زیرا به علت فشار خیلی زیاد سیال درون چاه باید فرآیند باز و بستن از طریق فشار نیروی هیدرولیک و بصورت کاملا ایمن و کنترل شده انجام شود.

گودرزی با اشاره به اهمیت این تابلوها در صنعت نفت افزود: در طراحی پنل‎های کنترل سرچاهی ادوات متعددی مانند ریگلاتور،‌ شیرهای ایمنی، شیرهای کنترلی و عملکردی، فیلترها و ... استفاده می‎شود که به‌واسطه استفاده از امکانات داخلی این پروژه بیش از ۲۵ میلیارد ریال برای شرکت سود و صرفه اقتصادی در بر داشته است.

2/25874




کلمات کليدي
شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


فلرینگ چاه‎های نفتی آغاجاری صفر می‎شود
  • 1397/11/17 چهارشنبه فلرینگ چاه‎های نفتی آغاجاری صفر می‎شود
    مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری گفت: هم اكنون فقط در ميدان رگ سفيد و آغاجاري مقاديري گازسوزي وجود دارد كه طي پروژه اي كه با هلدينگ خليج فارس امضا شده، فلرينگ اين دو ميدان هم حل می شود.
توزیع 5 هزار بسته آموزشی از سوی شرکت آغاجاری در مناطق محروم
تعمیر مخزن ذخیره‌سازی ۲۶۰ هزار بشکه‎ای در شرکت آغاجاری
  • 1397/7/11 چهارشنبه تعمیر مخزن ذخیره‌سازی ۲۶۰ هزار بشکه‎ای در شرکت آغاجاری
    مدیر عملیات شرکت بهره‎برداری نفت و گاز آغاجاری از تعمیر و بازسازی مخزن ذخیره‎سازی ۲۶۰ هزار بشکه‌ای واحد بهره‎برداری شماره ۴ این شرکت با هدف استفاده بهینه از ظرفیت‎های موجود و صرفه‎جویی در هزینه‎ها برای نخستین بار خبر داد.