جمعه 4 فروردين 1396   03:33:36
 
66 سال تلاش در مسیر بالندگی صنعت نفت ایران
 آماک نفس خوزستان را تازه کرد
 • 1395/12/8 يكشنبه آماک نفس خوزستان را تازه کرد
  جمع آوری و تبدیل گاز همراه نفت به عنوان یکی از انواع هیدروکربورهای همراه نفت خام که از اعماق زمین به دست می آید می تواند هم از نظر اقتصادی و هم از نظر زیست محیطی فواید فراوانی داشته باشد که در این راستا شرکت ملی نفت ایران برای جلوگیری از سوزاندن گازهای ترش همراه نفت و آلودگی محیط زیست، تأمین کمبود خوراک کارخانه های پتروشیمی، تولید عمده گاز سبک برای مصارف صنعتی و خانگی و سرانجام استفاده بهینه از این گازها، طرح جمع آوری گازهای همراه نفت لایه بنگستان (آماک) مخازن نفت اهواز، آب تیمور، منصوری، کوپال و مارون را در اولویت طرح های خود قرار داد که متاسفانه به دلایل مختلف از جمله بروز جنگ تحمیلی و بروز مشکلات ارزی، به تعویق افتاد.
نفت و گاز شرق، رکن پایدار تولید گاز شمال و شمال شرق کشور
 • 1395/10/19 يكشنبه نفت و گاز شرق، رکن پایدار تولید گاز شمال و شمال شرق کشور
  شرکت نفت و گاز شرق به عنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی با تولید گاز و مایعات گازی از مــیدان های خانگیـــران (مخازن مزدوران، شوریجه بی وشوریجه دی ) و میدان مشترک مرزی گنبدلی در سرخس وظیفه تامین گاز مورد نیاز استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، گلستان و استان مازندران (پس از تامین خوراک پتروشیمی خراسان و سوخت نیروگاه نکا) و بخشی از استان سمنان را برعهده دارد که با تامین گاز مصرفی این استان ها سهم بسزایی را در راستای شکوفایی اقتصاد کشور در بخش انرژی ایفا می کند.
نفت و گاز غرب، قلمروی سرمایه‎گذاری در صنعت نفت
 • 1395/10/12 يكشنبه نفت و گاز غرب، قلمروی سرمایه‎گذاری در صنعت نفت
  شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب یکی از سه شرکت زیر مجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که به صورت رسمی از ابتدای سال 1378 فعالیت خود را با تولید، فرآورش و ارسال نفت و گاز به مبادی مصرف آغاز کرد. حوزه فعالیت این شرکت هم اکنون در استان های کرمانشاه، ایلام و لرستان است اما در آینده هر میدان نفت و گازی که در استان های غربی کشور به مرحله بهره برداری برسد در حیطه فعالیت این شرکت قرار می گیرد.
ارجحیت حفظ منافع جمعی در اوپک
 • 1395/9/21 يكشنبه درسی که تولید کنندگان نفت از تاریخ گرفتند ارجحیت حفظ منافع جمعی در اوپک
  56 سال پیش درست در روز 12سپتامبر ۱۹۶۰ کشورهای صادر کننده نفت با هدف محافظت از منافع خود اقدام به تاسیس سازمان واحدی به نام اوپک کردند. هدف اصلی این سازمان هماهنگی و یکپارچه سازی سیاست‌های نفت کشورهای عضو و تعیین بهترین راه برای تامین منافع جمعی یا فردی آنها، طراحی شیوه‌هایی برای تضمین ثبات قیمت نفت در بازار نفت بین‌المللی به منظور از بین بردن نوسانات مضر و غیر ضروری، عنایت و توجه ویژه به کشورهای تولید کننده نفت و توجه خاص به ضرورت فراهم کردن درآمد ثابت برای کشورهای تولید کننده نفت، تامین نفت کشورهای مصرف کننده به صورت کارآمد، مقرون به صرفه و همیشگی و بازده مناسب و منصفانه برای آنهایی که در صنعت نفت سرمایه گذاری می‌کنند بود و هنوز هم هست.
ریزش نخبگان؛ میراث تعیین سقف بازنشستگی در صنعت نفت
 • 1395/8/16 يكشنبه ریزش نخبگان؛ میراث تعیین سقف بازنشستگی در صنعت نفت
  برش اول؛ مردانی از جنس فولاد اواسط تیرماه است و گرمای هوا بیداد می کند؛ خورشید با تمام توان بر خاک تفته زرخیز خوزستان و نوار ساحلی ایران در آب های نیلگون خلیج فارس می تابد و قدرت خود را به رخ می کشد! فصل خرماپزان آغاز شده است!
اقتدار ایران در آب های کاسپین تضمین می شود
 • 1395/7/18 يكشنبه به زودی و با اجرای طرح سوآپ نفت خام اقتدار ایران در آب های کاسپین تضمین می شود
  در دنیای کنونی اهمیت و نقش تاثیرگذار انرژی در روابط بین المللی غیرقابل انکار است به طوری که این اثرگذاری افزون بر حیطه اقتصادی به حوزه های سیاسی، امنیتی و حتی جغرافیای سیاسی گسترش یافته است. همچنین کشورهای دارای منابع غنی انرژی و نفت و گاز می توانند در روابط بین المللی، منطقه ای و جهانی خود از انرژی به عنوان یک اهرم برای شکلی دهی روابطشان با دیگر کشورها استفاده کند.
چقدر دیگر برای فروش نفت و گاز ایران زمان داریم؟!
پایانه‎های نفتی متضمن تداوم صادرات نفت و ارتقا توان ذخیره سازی
حرکت پرشتاب مناطق نفت‎خیز جنوب در پسابرجام
تحقق برنامه‎های افزایش تولید نفت و گاز در نفت مرکزی
افزایش تولید سالانه 90 هزار بشکه‎ای نفت فلات قاره ایران
توجه حداکثری به ایمنی در توسعه طرح‎های پارس جنوبی
 • 1395/5/16 شنبه مدیران نفت و گاز پارس از محوریت ایمنی می‎گویند؛ توجه حداکثری به ایمنی در توسعه طرح‎های پارس جنوبی
  اول فروردین 94 بود که شناور سنگاپوری Alpine.eternity به طول 183 و عرض 32 متر در اجاره شرکت نروژی ترنس پترول با جکت مستقر بر پلتفرم 13A برخورد کرد. این در حالی بود که به گفته عباس تقدسی‌نژاد، مدیر عملیات حفاری فاز 13 پارس‌جنوبی، موقعیت این پلتفورم از ابتدا در اطلس جغرافیایی ثبت شده بود و وجود جکتی با ابعاد 20 در 30 متر در این مسیر مشخص بود، ضمن آنکه این جکت دارای تجهیزات ناوبری بود که از فاصله زیاد به همه شناورها و حتی قایق‌های موتوری کوچک هشدار می‌داد.
افزایش ذخایر استراتژیک نفت و گاز در مناطق نفت‎خیز جنوب
توسعه پارس جنوبی بر مبنای مولفه‎های اصلی اقتصاد مقاومتی ادامه می‎یابد
نفت ایران را به روش سعودی نمی‌فروشیم
بازگشت لوکوموتیو صنعت نفت به ریل توسعه
 • 1395/3/25 سه شنبه به بهانه سالروز انتخاب دولت یازدهم بازگشت لوکوموتیو صنعت نفت به ریل توسعه
  شرکت ملی نفت ایران به عنوان دومین شرکت بزرگ نفتی جهان و عضو اصلی اوپک، در کسوت پرچمدار همکاری های منطقه ای و جهانی در خاورمیانه، همواره سعی داشته تا با توسعه فعالیت های اکتشافی، حفاری، افزایش تولید نفت و گاز، پژوهش و توسعه، پالایش و توزیع نفت، گاز و فرآورده های نفتی و همچنین صادرات، نقش بی بدیل و تاریخی خود را به عنوان شرکتی با سابقه 65 ساله در عرصه تولید و صادرات در منطقه تثبیت کند.
آماده باش همیشگی پایانه‎های نفتی برای افزایش صادرات
سهم ال ان جی در تجارت گاز طبیعی افزایش می‎یابد
اقدام‎های شرکت متن در راستای عمل به سیاست‎های اقتصاد مقاومتی
 • 1395/3/4 سه شنبه اقدام‎های شرکت متن در راستای عمل به سیاست‎های اقتصاد مقاومتی
  صنعت نفت به عنوان یکی از اساسی ترین صنایع موجود در کشور، نقش برجسته ای در اقتصاد و به ویژه اقتصاد مقاومتی دارد به گونه ای که در اصول 24 گانه اقتصاد مقاومتی، صنعت نفت تنها دستگاهی است که سه بند مستقل را به خود اختصاص داده است. ضمن اینکه در بندهای دیگر نیز موارد مرتبط با این صنعت به چشم می خورد.
1 2 3 4 5
نسخه قابل چاپ
 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 391375
  مقاله   گزارش   گفت‌وگو   یادداشت
 


 

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


مجری سایت : شرکت سیگما