يكشنبه 28 آبان 1396   04:33:32
 
آهنگ توسعه غربی ترین میدان نفتی ایران شتاب می‎گیرد
 • 1396/8/3 چهارشنبه میادین نفتی بلوک اناران در کانون توجه نفت؛ آهنگ توسعه غربی ترین میدان نفتی ایران شتاب می‎گیرد
  نتیجه ارزیابی مشاوران مدیریت مخازن از طرح‌های مطالعاتی توسعه میدان چنگوله که از سوی سه شرکت روسی، نروژی و تایلندی ارائه شده است، به زودی اعلام می شود، در این میان، به دنبال تعیین تکلیف توسعه فاز بعدی میدان مشترک آذر در آینده‎ای نزدیک، با هدف ارزیابی قطعی مشترک بودن دیگر میدان‌های بلوک اناران (چنگوله و تیماب) با میدان آذر، حفر یک چاه تحدیدی در دستور کار قرار دارد که پیش بینی می شود حفاری آن به کنسرسیوم توسعه‎دهنده آذر واگذار شود.
ضرورت توسعه صنعت ال ان جی در ایران
 • 1396/7/15 شنبه ضرورت توسعه صنعت ال ان جی در ایران
  گرایش مصرف گاز در جهان به گونه ای است که کم کم ندای جایگزینی نفت سر می دهد، بر اساس پیش بینی های مراکز معتبر انرژی دنیا، گاز طبیعی تا سال ۲۰۴۰ پس از انرژی های تجدیدپذیر به عنوان سوختی پاک و ارزان بیشترین رشد تقاضا را در بین سایر منابع اولیه انرژی خواهد داشت. با توجه به رقابت گاز طبیعی با نفت در اقتصاد جهان‌، توجه ویژه به چشم‌انداز، سیاست‌ها‌، مقررات‌ و پژوهش‌های مرتبط با تجارت گاز جزء اولویت های اصلی صنعت نفت کشور است. بر اساس برنامه راهبردی شرکت ملی نفت ایران در طول برنامه پنج ساله ششم، با توسعه فازهای باقیمانده پارس جنوبی و برخی دیگر از میدان های گازی، ظرفیت تولید روزانه گاز به 1.3 میلیارد متر مکعب می رسد از این رو ضروری است که ضمن ایجاد توازن و برنامه ریزی بر مبنای مصارف داخلی مورد نیاز، برای صادرات این محصول نیز تصمیمات مناسب اتخاذ شود.
وزارت نفت چگونه تأسیس شد
تداوم تدبیر و امید در شرکت ملی نفت ایران
فرصت آفرینی صنعت نفت ایران در بزرگترین المپیک نفتی جهان
برجام و نیک فرجامی میعانات گازی
 • 1396/2/6 چهارشنبه تولید و فروش میعانات گازی آینده بسیار روشنی دارد برجام و نیک فرجامی میعانات گازی
  پس از دو سال تلاش و رایزنی تیم مذاکره کننده دولت یازدهم، دریچه ای نو به روی اقتصاد ایران گشوده و سرانجام برجام اجرایی شد تا در این برهه حساس در پساتحریم وضعیت صنعت نفت به عنوان موثرترین و جذاب ترین حوزه در اقتصاد ایران به منظور جذب سرمایه، مشارکت فنی خارجی و توسعه هدفمند در تمامی شئون مورد بازنگری و رصد دقیق قرار گیرد.
کلید گشایش دروازه‎های تمدن صنعتی در قلب عسلویه می‎چرخد
66 سال تلاش در مسیر بالندگی صنعت نفت ایران
 آماک نفس خوزستان را تازه کرد
 • 1395/12/8 يكشنبه آماک نفس خوزستان را تازه کرد
  جمع آوری و تبدیل گاز همراه نفت به عنوان یکی از انواع هیدروکربورهای همراه نفت خام که از اعماق زمین به دست می آید می تواند هم از نظر اقتصادی و هم از نظر زیست محیطی فواید فراوانی داشته باشد که در این راستا شرکت ملی نفت ایران برای جلوگیری از سوزاندن گازهای ترش همراه نفت و آلودگی محیط زیست، تأمین کمبود خوراک کارخانه های پتروشیمی، تولید عمده گاز سبک برای مصارف صنعتی و خانگی و سرانجام استفاده بهینه از این گازها، طرح جمع آوری گازهای همراه نفت لایه بنگستان (آماک) مخازن نفت اهواز، آب تیمور، منصوری، کوپال و مارون را در اولویت طرح های خود قرار داد که متاسفانه به دلایل مختلف از جمله بروز جنگ تحمیلی و بروز مشکلات ارزی، به تعویق افتاد.
نفت و گاز شرق، رکن پایدار تولید گاز شمال و شمال شرق کشور
 • 1395/10/19 يكشنبه نفت و گاز شرق، رکن پایدار تولید گاز شمال و شمال شرق کشور
  شرکت نفت و گاز شرق به عنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی با تولید گاز و مایعات گازی از مــیدان های خانگیـــران (مخازن مزدوران، شوریجه بی وشوریجه دی ) و میدان مشترک مرزی گنبدلی در سرخس وظیفه تامین گاز مورد نیاز استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، گلستان و استان مازندران (پس از تامین خوراک پتروشیمی خراسان و سوخت نیروگاه نکا) و بخشی از استان سمنان را برعهده دارد که با تامین گاز مصرفی این استان ها سهم بسزایی را در راستای شکوفایی اقتصاد کشور در بخش انرژی ایفا می کند.
نفت و گاز غرب، قلمروی سرمایه‎گذاری در صنعت نفت
 • 1395/10/12 يكشنبه نفت و گاز غرب، قلمروی سرمایه‎گذاری در صنعت نفت
  شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب یکی از سه شرکت زیر مجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران است که به صورت رسمی از ابتدای سال 1378 فعالیت خود را با تولید، فرآورش و ارسال نفت و گاز به مبادی مصرف آغاز کرد. حوزه فعالیت این شرکت هم اکنون در استان های کرمانشاه، ایلام و لرستان است اما در آینده هر میدان نفت و گازی که در استان های غربی کشور به مرحله بهره برداری برسد در حیطه فعالیت این شرکت قرار می گیرد.
ارجحیت حفظ منافع جمعی در اوپک
 • 1395/9/21 يكشنبه درسی که تولید کنندگان نفت از تاریخ گرفتند ارجحیت حفظ منافع جمعی در اوپک
  56 سال پیش درست در روز 12سپتامبر ۱۹۶۰ کشورهای صادر کننده نفت با هدف محافظت از منافع خود اقدام به تاسیس سازمان واحدی به نام اوپک کردند. هدف اصلی این سازمان هماهنگی و یکپارچه سازی سیاست‌های نفت کشورهای عضو و تعیین بهترین راه برای تامین منافع جمعی یا فردی آنها، طراحی شیوه‌هایی برای تضمین ثبات قیمت نفت در بازار نفت بین‌المللی به منظور از بین بردن نوسانات مضر و غیر ضروری، عنایت و توجه ویژه به کشورهای تولید کننده نفت و توجه خاص به ضرورت فراهم کردن درآمد ثابت برای کشورهای تولید کننده نفت، تامین نفت کشورهای مصرف کننده به صورت کارآمد، مقرون به صرفه و همیشگی و بازده مناسب و منصفانه برای آنهایی که در صنعت نفت سرمایه گذاری می‌کنند بود و هنوز هم هست.
ریزش نخبگان؛ میراث تعیین سقف بازنشستگی در صنعت نفت
 • 1395/8/16 يكشنبه ریزش نخبگان؛ میراث تعیین سقف بازنشستگی در صنعت نفت
  برش اول؛ مردانی از جنس فولاد اواسط تیرماه است و گرمای هوا بیداد می کند؛ خورشید با تمام توان بر خاک تفته زرخیز خوزستان و نوار ساحلی ایران در آب های نیلگون خلیج فارس می تابد و قدرت خود را به رخ می کشد! فصل خرماپزان آغاز شده است!
اقتدار ایران در آب های کاسپین تضمین می شود
 • 1395/7/18 يكشنبه به زودی و با اجرای طرح سوآپ نفت خام اقتدار ایران در آب های کاسپین تضمین می شود
  در دنیای کنونی اهمیت و نقش تاثیرگذار انرژی در روابط بین المللی غیرقابل انکار است به طوری که این اثرگذاری افزون بر حیطه اقتصادی به حوزه های سیاسی، امنیتی و حتی جغرافیای سیاسی گسترش یافته است. همچنین کشورهای دارای منابع غنی انرژی و نفت و گاز می توانند در روابط بین المللی، منطقه ای و جهانی خود از انرژی به عنوان یک اهرم برای شکلی دهی روابطشان با دیگر کشورها استفاده کند.
چقدر دیگر برای فروش نفت و گاز ایران زمان داریم؟!
پایانه‎های نفتی متضمن تداوم صادرات نفت و ارتقا توان ذخیره سازی
حرکت پرشتاب مناطق نفت‎خیز جنوب در پسابرجام
تحقق برنامه‎های افزایش تولید نفت و گاز در نفت مرکزی
افزایش تولید سالانه 90 هزار بشکه‎ای نفت فلات قاره ایران
توجه حداکثری به ایمنی در توسعه طرح‎های پارس جنوبی
 • 1395/5/16 شنبه مدیران نفت و گاز پارس از محوریت ایمنی می‎گویند؛ توجه حداکثری به ایمنی در توسعه طرح‎های پارس جنوبی
  اول فروردین 94 بود که شناور سنگاپوری Alpine.eternity به طول 183 و عرض 32 متر در اجاره شرکت نروژی ترنس پترول با جکت مستقر بر پلتفرم 13A برخورد کرد. این در حالی بود که به گفته عباس تقدسی‌نژاد، مدیر عملیات حفاری فاز 13 پارس‌جنوبی، موقعیت این پلتفورم از ابتدا در اطلس جغرافیایی ثبت شده بود و وجود جکتی با ابعاد 20 در 30 متر در این مسیر مشخص بود، ضمن آنکه این جکت دارای تجهیزات ناوبری بود که از فاصله زیاد به همه شناورها و حتی قایق‌های موتوری کوچک هشدار می‌داد.
1 2 3 4 5
نسخه قابل چاپ
 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 436336
  مقاله   گزارش   گفت‌وگو   یادداشت
 


 

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


مجری سایت : شرکت سیگما