پنجشنبه 2 فروردين 1397   05:16:04
 
توسعه و تولید پایدار صنعتی در گرو رعایت الزامات زیست محیطی است
 • 1393/4/25 چهارشنبه توسعه و تولید پایدار صنعتی در گرو رعایت الزامات زیست محیطی است
  فرآیند صنعتی شدن و تولید فزآینده، افزون بر ایجاد منفعت اقتصادی و رفاه اجتماعی مخاطرات گوناگونی را به همراه دارد به طوری که می توان گفت بروز عوامل زیان آور ناشی از فعالیت های صنعت در محیط زیست جز جدایی ناپذیر صنعت و تولید به شمار می آیند و همواره سلامت نیروی کار، محیط زیست و قابلیت های تولید در آینده را مورد تهدید قرار می دهد.
پارس جنوبی، مسیر تحقق چشم انداز توسعه کشور
 • 1393/4/24 سه‌شنبه پارس جنوبی، مسیر تحقق چشم انداز توسعه کشور
  میدان گازی پارس جنوبی با فاصله 105 کیلومتری از آب های جنوبی ایران، بزرگترین میدان گازی مستقل جهان است که به صورت مشترک بین کشور ایران و قطر قرار دارد. از مجموع 9700 کیلومتر مربع مساحت این میدان، حدود یک سوم مساحت آن در آب های ایران و مابقی در حوزه کشور قطر قرار دارد.
روایتی دیگر از نفت شهر آهنین ابوذر در قلب خلیج پارس/ خورشید خلیج پارس هرگز غروب نمی کند
بازخوانی تاریخ طلای سیاه ایرانی در سالروز کشف نفت
بورس انرژی و گذر از نفت فروشی سنتی
 • 1393/1/19 سه‌شنبه نبض نفت در بازار بورس تپید بورس انرژی و گذر از نفت فروشی سنتی
  بی تردید، تحقق فروش نفت خام در بورس انرژی برای نخستین بار در تاریخ صد ساله صنعت نفت، برگ زرینی دیگری را در تاریخ صنعت نفت کشور رقم زد و نقطه عطفی شد برای تاثیر گذاری بر بازارهای بین المللی و ساختار اقتصادی و تجاری کشور، چرا که راه اندازی بورس نفت، دستاوردهای همچون شکستن انحصار موجود در صنعت نفت، افزایش سرمایه گذاری، تشکیل بازار بین المللی در منطقه و تاثیرگذاری بر قیمت های جهانی نفت، شفاف سازی قیمت ها و شیوه معاملات را به همراه خواهد داشت.
ضرورت شناسایی و ارزیابی کاتالیست ها در صنعت نفت
 • 1393/1/18 دوشنبه ضرورت شناسایی و ارزیابی کاتالیست ها در صنعت نفت
  فرآیندهای کاتالیستی از مهمترین و کلیدی ترین عملیات صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و شیمیایی کشورهای توسعه یافته و یا درحال توسعه به شمار می روند و با توجه به اینکه کاتالیست در تولید انواع سوخت ها و طیف وسیعی از فرآورده های میانی و نهایی مورد نیاز جامعه، نقش حیاتی دارند، اهمیت آنها به طور روز افزونی در حال افزایش است.
پژوهش تضمین کننده قدرت و استقلال هر کشور است
نقش دیپلماسی انرژی در ارتقای جایگاه ایران
نیروی انسانی نخبه سرمایه بی بدیل صنعت نفت
 • 1392/8/7 سه‌شنبه نیروی انسانی نخبه سرمایه بی بدیل صنعت نفت
  نخبگان و متخصصان هر کشور از نگاه ملی، با ارزش ترین سرمایه های انسانی محسوب می شوند زیرا با حضور این افراد توسعه در کشور با کمترین زمان ممکن شتاب می گیرد.امروزه سازمان های بزرگ و موفق دریافته اند که با استفاده از سرمایه های منابع انسانی می توانند در برابر سازمان های رقیب خود، مزیت برتر را کسب کنند از اینرو این سازمان ها در صدد آموزش نیروی انسانی کشور خود و جذب نخبه های کشورهای دیگر برای ارتقا سازمان خود هستند.
ذخایری که چشم فردای جهان به آنهاست
 • 1392/8/6 دوشنبه ذخایری که چشم فردای جهان به آنهاست
  صنعت گاز جهان طی عمر کوتاه خود پیشرفت های زیادی را تجربه کرده است.اگرچه فعالیت در این بخش همواره تحت‏ تأثیر قیمت های جهانی نفت متغیر بوده، اما طی دهه‏های اخیر با ایجاد مباحثی در زمینه های محیط زیست و آلودگی‏های ناشی‏ از سوخت های فسیلی آلوده‏کننده، توسعه فعالیت های مربوط به گاز در جهان، مجددا موردتوجه تعداد بسیاری از کشورهای‏ پیشرفته و در حال توسعه قرار گرفته است،به طوری که در مسیر حرکت خود هر روز به پیشرفت های جدیدتری دست‏ می‏یابند.
بکارگیری MOT؛ راهکاری برای جلوگیری از هدررفت سرمایه ها در صنعت نفت
 بررسی چشم انداز انرژی جهان در همایش انرژی اوراسیا/ مصرف انرژی در قاره کهن افزایش یافت
ذخایر شیل اویل آمریکا برای حفظ امنیت انرژی این کشور کافی نیست
دستیابی ایران به دانش فنی مرکاپتان زدایی، رویای غرب را به باد داد
درآمدهای هنگفت نفتی، بلای جان نروژی ها شد
شرکت نفت، رویای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای را با مکانیزم توسعه پاک محقق می کند
پاکسازی محیط زیست؛ اولویت اصلی پژوهشگاه صنعت نفت
 • 1392/6/18 دوشنبه بازخوانی کارنامه فعالیت های زیست محیطی پژوهشگاه صنعت نفت، پاکسازی محیط زیست؛ اولویت اصلی پژوهشگاه صنعت نفت
  کشور ما یکی از بزرگ‏ترین تولیدکنندگان نفت در جهان است و از این نظر جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. با این وجود استخراج مواد نفتی که نمایه ای از ثروت و قدرت اقتصادی کشورها محسوب می شود، در کنار تمامی مزیت ها می‏تواند آلودگی‏های زیست‏محیطی را نیز به همراه داشته باشد. به همین دلیل کشورهای مختلف در بحث توسعه پایدار به مسائل زیست‏محیطی توجه ویژه ای دارند. در کشور ما هم برای جلوگیری از اثرات مخرب استخراج نفت در محیط زیست، اقدامات موثری انجام شده‏است.
تمرکز 67 درصد از هزینه های شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در بخش نگهداشت تولید
نفت 150 دلاری چه بر سر جهان می آورد؟!
 • 1392/6/10 يكشنبه بررسی ابعاد تأثیر جنگ منطقه ای بر بازار انرژی؛ نفت 150 دلاری چه بر سر جهان می آورد؟!
  با افزایش مناقشات در خاورمیانه از جمله درگیری های مصر و بروز تنش های جدید میان دولت عراق و شورشیان و از همه مهم تر افزایش احتمال حمله نظامی غرب علیه سوریه، قیمت نفت این روز ها دست خوش تحولاتی شده است. افزایش قیمتی که در شش ماهه اخیر بی سابقه بوده و نگرانی تحلیلگران را بر انگیخته است. البته این افزایش بدین جا ختم نمی شود و برخی کارشناسان انرژی با توجه به نزدیک شدن فصل مصرف انرژی از احتمال جهش ناگهانی قیمت نفت تا سقف 150 دلار در هر بشکه خبر می دهند.
گزارش nioc از کارشکنی انگلیسی ها و تعلیق قانون ملی شدن صنعت نفت ایران
 • 1392/6/9 شنبه به مناسبت سالروز امضای قرارداد کنسرسیوم؛ گزارش nioc از کارشکنی انگلیسی ها و تعلیق قانون ملی شدن صنعت نفت ایران
  کمتر از 3 سال پس از تصویب قانون ملی‌شدن صنعت نفت ایران و خلع ید از شرکت نفت ایران و انگلیس و یک‌سال پس از کودتای آمریکایی انگلیسی 28 مرداد 1332، در 9 شهریور 1333 قراردادی میان دولت زاهدی و 8 شرکت بزرگ نفتی بین‌المللی با نام کنسرسیوم به امضا رسید. توافق با کنسرسیوم اگرچه عنوان «قرارداد فروش نفت و گاز» را یدک می‌کشید، اما در عمل نوعی امتیاز انحصاری محسوب می‌شد که قانون ملی‌شدن نفت را بی‌اثر و تا سال‌ها از شرکت ملی نفت ایران خلع ید می‌کرد.
1 2
 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 167490
  مقاله   گزارش   گفت‌وگو   یادداشت
 

اولویت میادین مشترک در قراردادهای نفتی
 • 1395/8/16 يكشنبه اولویت میادین مشترک در قراردادهای نفتی
  ایران اسلامی با داشتن ذخایر عظیم نفت و گاز حائز رتبه دوم ذخایر هیدروکربوری در دنیاست که از این فرصت کم نظیر خدادادی بایستی به نحو احسن پاسداشت و استفاده کرد و در اهمیت، حفظ و صیانت از آن جای هیچ شک و شبهه ای نیست.
ساخت و مهندسی مدل های اجرایی برای تامین منابع مالی
کالبد و پیکربندی قراردادهای تامین مالی (EPCF,F) عقود بانکی وبورس (بازاررسمی سرمایه)

 

خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما