كوچك يا بزرگ كردن بخش :.اخبار مرتبط
1394/6/21 شنبه پیشرفت 95 درصدی پالایشگاه فازهای 17 و 18 پارس جنوبی مجری طرح توسعه فازهای 17 و 18 پارس جنوبی با اشاره به راه اندازی سکوی A18 از پیشرفت 95 درصدی پالایشگاه فازهای 17 و 18 پارس جنوبی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با رسیدن پالایشگاه فاز ١٧ و ١٨ به پیشرفت ٩٥ درصدی، آماده سازی پالایشگاه برای دریافت گاز تولیدی از سکوهای این فاز تا چندماه آینده در حال انجام است.
حسن بویری، مجری طرح توسعه فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی در شرکت نفت وگاز پارس با اشاره به پیشرفت ٩٥ درصدی بخش پالایشگاه این فاز گفت: همه تلاش خود را به کار می‌بریم تا پالایشگاه را برای دریافت گاز تولیدی از سکوهای ١٧A و ١٨A تا چندماه آینده آماده کنیم.
وی پیشرفت بخش حفاری، خطوط لوله، سکوهای ١٧A و ١٨A و پالایشگاه را به ترتیب ١٠٠ درصد، ٩٩ درصد، ٩٩ درصد و ٩٥ درصد اعلام کرد.
مجری طرح توسعه فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی یادآور شد: ردیف های نخست و دوم پالایشگاه حدود ٩ ماه است که با گاز دریافتی از فازهای ٦ تا ٨ پارس جنوبی راه‌اندازی شده است و سکوی ١٨A از خردادماه ٩٤ بخشی از خوراک فازهای ١٥ و ١٦ پارس جنوبی را تامین می کند.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی، هدف از اجرای پروژه‌های فاز ١٧ و ١٨ تولید روزانه ٥٠ میلیون مترمکعب گاز، ٨٠ هزار بشکه میعانات گازی و ٤٠٠ تن گوگرد است.
به گزارش NIOC، فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی بوسیله کنسرسیومی متشکل از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) با سهم ٤٨ درصد به عنوان رهبر کنسرسیوم، شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC) با سهم ٣١ درصد و شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی (IOEC) به عنوان پیمانکار بخش دریا با سهم ٢١درصد در دست اجراست.

شماره خبر: 7/12898
کلمات کليدي
فاز 17 و 18, پارس جنوبی, حسن بویری
 
امتیاز دهی
 
 

مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


افتتاح ۴ فاز پارس‌جنوبی در یکروز افتخار ملی است
افتتاح فازهای پارس جنوبی به‎معنای اعتماد میان متخصصان، مدیران و کارگران ایرانی است
برداشت روزانه گاز از پارس جنوبی تا نیمه 98 به 750 میلیون مترمکعب می‌رسد/ مشعل‌های اصلی تا پایان دولت دوازدهم خاموش می‌شود