:.
فوتبال
قهرمانی امیدهای نفت تهران در مسابقات لیگ برتر مسابقات قهرمانی لیگ برتر فوتبال امیدهای تهران با قهرمانی نفت تهران به پایان رسید
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مسابقات قهرمانی لیگ برتر فوتبال امیدهای تهران با قهرمانی نفت تهران به پایان رسید.
لیگ برتر فوتبال امیدهای تهران کار خود را از 23 مهرماه سال 89 با حضور 20 تیم دو گروه 10 تیمی آغاز کرد؛ در گروه اول پس از پایان دور مقدماتی که به صورت رفت و برگشت برگزار می شد، دو تیم نفت تهران و استقلال و در گروه دوم تیم های داماش و سایپا به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.
در این مرحله نفت تهران و استقلال به ترتیب با از پیش رو برداشتن تیم های سایپا و داماش به فینال این مسابقات راه یافتند.
مسابقه پایانی روز جمعه 16 اردیبهشت ماه ساعت 16 و 30 دقیقه در ورزشگاه شهید دستگردی تهران در حالی به انجام رسید که دو تیم با تمام قوا پا به میدان مسابقه گذاشته بودند و500 تماشاگر این دیدار شاهد دو نیمه متفاوت بودند؛ در نیمه اول توپ و میدان در اختیار شاگردان شعبان کمپانی بود و نیمه دوم این تیم استقلال بود که میدان دار مسابقه بود.
تا دقیقه 20 نیمه نخست، دو تیم به ارزیابی یکدیگر پرداختند و بعد از آن بود که بازیکنان نفت تهران با پاس های دقیق و حرکت از جناحین دفاع استقلال، بر بازی مسلط شدند.
در یکی از این حملات در موقعیتی مشکوک به پنالتی در دقیقه 30 بازی، نفت تهران صاحب یک ضربه آزاد شد که سعید نعمتی توپ برگشتی پور علی گنجی را در ریواند، وارد دروازه تیم استقلال کرد تا مقدمات قهرمانی تیمش را فراهم کند.
نیمه اول با همان نتیجه یک بر صفر به سود تیم نفت تهران به اتمام رسید. نیمه دوم با سوت علیرضا فغانی؛ داور بین المللی کشورمان آغاز شد و تیم استقلال که در بازی قبل خود نشان داده بود در نیمه دوم بسیار خطرناک است، از همان ابتدا دست به حملات گسترده زد و توانست با خلق چند موقعیت گل، بازی را تا آستانه مساوی شدن پیش ببرد، اما تیز هوشی و عکس العمل های به موقع علیرضا بیرانوند؛ دروازبان ملی پوش نفت تهران و همچنین تیرک دروازه، مانع فرو پاشی دروازه نفت شد.
بدین ترتیب شاگردان رضا جلولی نتوانستند از پس بازی منطقی تیم نفت تهران برآیند و در پایان، بازی را با همان حساب یک بر صفر به نفت تهران واگذار کردند.
پس از قهرمانی نوجوانان و نایب قهرمانی تیم نونهالان حالا نوبت امیدهای نفت تهران بود که جام قهرمانی را بالای سر ببرند.
حضور کادر فنی و تعدادی از بازیکنان تیم بزرگسالان نفت تهران و سرپرست تیم بزرگسالان استقلال نشان از اهمیت این بازی برای دو باشگاه بود.
جام قهرمانی این دوره از مسابقات پس از اهدای مدال های نقره و طلا در حضور بهلولی پیشکسوت داوری توسط دکتر شیرازی؛ رئیس هیئت فوتبال تهران به پورعلی گنجی؛ کاپیتان نفت تهران اهدا شد.
بازیکنان امید نفت تهران در این فصل را آقایان علیرضا بیرانوند، جلال قلی زاده، سعید نعمتی، محمد قدرتی، آزاد دینی، امین حاج محمد، مرتضی پور علی گنجی، پیمان میری، عباس قربانپور، مهرداد صلحی، فرهاد قلی زاده، امید عالیشاه، شهریار کاکاوند، شایان تقوی، فرزاد شریفی نسب، محمد عبدالهی، سعید معدلت، محمد حسین جعفر زاده، حمیدرضا سعیدی، عرفان کلامی، امین دوستداری، مهدی کاوسی، میثم دینی و حسین علیپور تشکیل می دادند.
محمد علی میرزاپور به عنوان مدیر فنی تیم های پایه، مصطفی دارابی سرپرست تیم امید، شعبان کمپانی سرمربی، رحیم رمضانی مربی، حمیدرضا جودکی نژاد مربی بدنساز، جواد محمودی مربی گلرها، علی اکبر قلی زاده پزشک و نادر علیمردانی مسئول تدارکات بودند.
 شماره خبر:1/6048
منبع: روابط عمومی امور ورزش شرکت ملی نفت ایران
کلمات کليدي
امید نفت تهران, مسابقات لیگ برتر فوتبال
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید