:.
بازدید وزیر نفت از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران
رستم قاسمی؛ وزیر نفت
تاکید وزیر نفت بر اجرای سریع عملیات اکتشافی بلوک دانان وزیر نفت از پایان عملیات لرزه نگاری میدان نفتی دانان خبر داد و گفت: ضروری است شرکت ویتنامی با شتابی بیشتر عملیات حفاری را در این میدان آغاز کند.

بر اساس خبری که شبکه نفت و انرِِژی منتشر کرده است:رستم قاسمی؛ وزیر نفت، امروز (یکشنبه 18 دی) در جریان نشست مشترک با هئیت ویتنامی عهده دار عملیات لرزه نگاری بلوک اکتشافی دانان گفت: طرف ویتنامی تا به امروز حدود 20 میلیون دلار در این بلوک هزینه کرده است.

وی افزود: در قالب مذاکره قرار شد طرف ویتنام با شتابی بیشتر در توسعه این میدان فعالیت و عملیات حفاری را در آن آغاز کند.

وزیر نفت ادامه داد: فردا نیز طرف ویتنامی با مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران برای نهایی کردن زمان بندی بلوک دانان نشست خواهد داشت.

قاسمی، بلوک دانان را یک پتانسیل هیدروکربوری با ظرفیت خوب توصیف و تصریح کرد: با توجه به این که تا کنون چاه اکتشافی در این میدان حفر نشده است، نمی توان ظرفیت آن را اعلام کرد.

وزیر کشاورزی و عمران روستایی ویتنام نیز در جریان این نشست گفت: ایران و ویتنام از گذشته دوستی خوبی با یکدیگر داشته اند و امروز نیز گفت و گو های خوبی با وزیر نفت درباره گسترش همکاری ها در زمینه نفت و گاز انجام شد.

کائودوک فت تصریح کرد: پروژه های نفت و گاز برای ویتنام اهمیت زیادی دارد و وزیر نفت ایران نیز از ما خواست پروژه توسعه میدان دانان را با شتابی بیشتر اجرا کنیم.

قرارداد اکتشاف و توسعه بلوک دانان اسفند 1386 میان شرکت ملی نفت ایران و یک شرکت ویتنامی به منظور توسعه فعالیت‌های اکتشافی و توسعه‌ای، شناسایی و ارزیابی سریع‌تر منابع هیدروکربوری در این بلوک و جلب مشارکت و همکاری شرکت‌های معتبر نفتی جهان در بخش‌های بالادستی و پس از انجام مناقصه‌های بین‌المللی منعقد شد.

بلوک دانان در استان ایلام و در قسمت جنوبی دهلران واقع شده است
.


کدخبر: 8151/5

 

منبع: شانا
کلمات کليدي
بلوک دانان, حفاری, هیات ویتنامی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
مقاله گزارش گفت و گو یادداشت


نظرات
متن
موارد زير اختياري مي باشد
نام
سن
پست الكترونيك
شهر
كشور
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
 


10 حلقه چاه فاز ١٩ پارس جنوبی آماده تولید گاز ترش است
پایان حفاری 54 حلقه چاه نفتی در میدان مشترک آزادگان شمالی
تحقق بهبود شرایط حفاری در صنعت نفت با استفاده از نانو ذرات